Technika News 22.11.2012
22. listopadu 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Vysoce výkonné měniče Beijer Electronics

beijerSpolečnost Beijer Electronics opět rozšířila svou nabídku v oblasti pohonářské techniky o vysoce výkonné měniče vlastní značky. Výběr metody regulace a typu motoru zaručuje prvotřídní řízení pohonu a optimální energetickou účinnost pro danou aplikaci. Performace Inverters P2 od společnosti Beijer Electronics kombinují prvotřídní řízení s velkým výkonem, spolehlivostí a snadným použitím. Měniče P2 jsou schopné řídit běžné indukční motory i motory s permanentními magnety. Měniče nabízejí vektorové řízení běžných indukčních motorů s otevřenou smyčkou se záběrovým momentem až 200 % od nulových otáček, stejně jako řízení s uzavřenou smyčkou, tj. se snímačem otáček ve zpětné vazbě.

Celý článek...
ProtoTRAK CNC – řídicí systém pro malé výrobní dávky

08-rexim_02ProtoTRAK je řídicí systém, používaný na mechatronických soustruzích nebo frézkách britského výrobce XYZ Machine Tools, které umožňují práci jak ručním, tak v CNC dvou nebo tříosém režimu. Díky jednoduchému, konverzačnímu způsobu programování je vhodný pro malé výrobní dávky. Obsluha programuje tak, že pomocí přednastavených cyklů „překresluje“ výkres součásti na obrazovku.

Celý článek...
Aplikace dopravníkového systému VarioFlow

08-rexroth_02_VF_8928na vertikálních soustružnických automatech Mazak

Vertikální soustružnický automat IVS-200 od společnosti Yamazaki Mazak byl cíleně navržen pro plně automatický provoz za účelem snížení vedlejších časů. Hlavní charakteristikou koncepce stroje je rychlá výměna obrobků. S tím souvisí jejich mezioperační doprava. To je ideální úloha pro řetězovýý dopravníkový systém VarioFlow společnosti Bosch Rexroth.

Celý článek...
Průmyslový stetoskop

stetoskop_02Ať zamíříme k praktickému lékaři v podstatě s jakýmkoliv problémem, je skoro jisté, že na nás vytáhne stetoskop. Poslech pacienta je již tisíce let jedním ze základů lékařské diagnostiky a navzdory své jednoduchosti je to stále jedna z nejdůležitějších metod pro stanovení diagnózy při problémech s oběhovou a dýchací soustavou. Proč by ale nemohlo to, co funguje tak dobře u lidí, být užitečné také u strojů?

Celý článek...
Noví mistři rychlosti

08-kuka_2Sérií robotů KR AGILUS představuje společnost KUKA Roboter GmbH novou rodinu produktů z oblasti malé robotiky. Obratný KR AGILUS zabírající minimální prostor se představuje jako univerzál pro všechna pracovní prostředí. Nový kompaktní člen rodiny robotů KUKA se vyznačuje rychlostí, krátkými cykly a vysokou mírou přesnosti a bezpečnosti.

Celý článek...
Testování hlučnosti plastického maziva v ložiscích

08-SKF_novyHlučnost představuje základní hledisko při posuzování kvality plastického maziva. Vzhledem k tomu, že mazání má zásadní důležitost pro funkci ložiska, SKF se aktivně podílí na vývoji zkušebních zařízení pro měření hlučnosti plastických maziv. Nejnovějším přírůstkem na trhu se stal tester hlučnosti plastických maziv SKF MoreQuiet.

Celý článek...
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm

08-Medicom_1_plasty_porovnani250Vanadátový laser pracující ve viditelné zelené oblasti spektra o vlnové délce 532 nm, (vznikající jako druhá harmonická základní vlnové délky 1064nm) umožňuje značit kritické, „obtížně značitelné“ materiály, zejména plasty v kvalitě, která se infračervenými lasery o vlnové délce 1064 nm nedá dosáhnout. U značených materiálů se ve srovnání s těmito lasery dosahuje výrazně vyššího kontrastu a lepší rovnoměrnosti popisu.

Celý článek...
Návod k perpetuum mobile?

08-star_1_stirling-dishesNa Mezinárodním strojírenském veletrhu 2012 v Brně budete mít možnost vidět zajímavý funkční exponát s pohybujícím se kolem, které nemá žádný evidentní pohon, a přece se točí. Nehledejte ho však na stánku energetické či strojírenské společnosti. Najdete ho na stánku překladatelské a softwarové společnosti STAR Group v pavilonu Z. Co firma tohoto druhu pohledává na strojírenském veletrhu a jak vlastně funguje ten zvláštní exponát?

Celý článek...
Valk Welding na YouTube

YoutubeValk Welding věnuje velkou pozornost poskytování informací svým zákazníkům a zainteresovaným stranám. K tomuto používá Valk Welding různé brožury, dvakrát ročně vychází Valk Mailing a rozesílá měsíční newsletter e-mailem. Ale co udělá ještě lepší dojem o tom za čím si Valk Welding stojí? Pohyblivé obrázky!

Celý článek...
Nová laboratoř pro sledování procesu lisování lehkých materiálů

eureka_DSC7714Společnost JSP, která se specializuje na výrobu lehkých materiálů, uskutečnila strategickou investici do své německé lisovny, která umožní integrovanější přístup a rychlejší i flexibilnější vývoj a výrobu nástrojů a komponent využívajících lehké materiály. V rámci investice ve výši přibližně jednoho milionu EUR byla vybudována laboratoř eureka, vybavená nejmodernějším lisem a týmem špičkových inženýrů, kteří zákazníkům pomáhají ve všech aspektech vývoje a testování produktů. Součástí lisu je široká škála doplňkových monitorovacích prvků a telemetrie ve stylu F1, umožňující sledování klíčových parametrů, jako je např. spotřeba energie, doba cyklu či přesnost lisování, a získávání přesných dat v reálném čase, která jsou nezbytná pro optimalizaci konstrukce výrobku a složení materiálu.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
PrintoLUX® – nová uživatelská dimenze průmyslového digitálního tisku
Valk Welding na YouTube
S LEO Expressem již příští týden
Dassault Systèmes a Philosophia spolupracují na digitalizaci jaderných elektráren
Sony představuje nový full LED televizor HX955
Společnost FEI dnes vyrobila poslední mikroskop řady Morgagni
Obrábění
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky
Budoucnost najdete u nás...
Ocelové plechy svařované laserem
Proč nové upínání maximalizuje
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012