Technika News 15.11.2012
15. listopadu 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Program Konference RFID Future 2012 v úterý 20.11. ve Zlíně

logo_RFID_webNakladatelství Sdělovací technika ve spolupráci se sdružením GS1 Czech Republic a výzkumnou labortoří RFID Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vás zvou na konferenci RFID Future Morava 2012, o níž jsme vás na stránkách technika a trh.cz již informovali.
Odborná konference se uskuteční v úterý 20. listopadu v prostorách konferenčního a rekreačního komplexu Koliba ve Zlíně.

Celý článek...
Společnost FEI dnes vyrobila poslední mikroskop řady Morgagni

feiSpolečnost FEI Czech Republic dnes vyrobila poslední mikroskop řady Morgagni, se kterou před dvaceti lety skupina dvaceti odborníků v Brně začínala. Dnes Fei CZ v Brně zaměstnává 550 lidí, elektronové mikroskopy z Brna putují do celého světa. ČTK to řekl šéf brněnského závodu Jiří Očadlík. "Pro nás je tento mikroskop srdeční záležitost. Všichni zaměstnanci Fei s tímto výrobkem přišli do styku. Dnes jsme jej poslali do důchodu," uvedl Očadlík. Od roku 1993 brněnská pobočka Fei vyrobila kolem 250 mikroskopů řady Morgagni. Ten poslední směřuje do Ruska. Mikroskop původně sloužil pro rutinní biologické zkoumání buněk. Po 20 letech praxe začal zastarávat, dnes jej nahrazují jiné aplikace a výrazně širší portfolio výrobků, které Fei v Brně dělá.

Celý článek...
Nová laboratoř pro sledování procesu lisování lehkých materiálů

eureka_DSC7714Společnost JSP, která se specializuje na výrobu lehkých materiálů, uskutečnila strategickou investici do své německé lisovny, která umožní integrovanější přístup a rychlejší i flexibilnější vývoj a výrobu nástrojů a komponent využívajících lehké materiály. V rámci investice ve výši přibližně jednoho milionu EUR byla vybudována laboratoř eureka, vybavená nejmodernějším lisem a týmem špičkových inženýrů, kteří zákazníkům pomáhají ve všech aspektech vývoje a testování produktů. Součástí lisu je široká škála doplňkových monitorovacích prvků a telemetrie ve stylu F1, umožňující sledování klíčových parametrů, jako je např. spotřeba energie, doba cyklu či přesnost lisování, a získávání přesných dat v reálném čase, která jsou nezbytná pro optimalizaci konstrukce výrobku a složení materiálu.

Celý článek...
Sony představuje nový full LED televizor HX955

Sony_HX955_1Dopřejte si televizor, který ukáže vše – do posledního detailu
Odhalte krásu s novým Full LED televizorem HX955 od Sony
• Štíhlý design – obrovský Full LED obraz
• Krásně detailní 2D i 3D obraz díky technologii X-Reality PRO
• Přístup k televizním archívům, filmům, hudbě, aplikacím a dalšímu obsahu na internetu díky vestavěné Wi-Fi konektivitě

Celý článek...
Dassault Systèmes a Philosophia spolupracují na digitalizaci jaderných elektráren

philosophia7Dassault Systèmes a korejská společnost Philosophia oznámily dohodu, podle které bude Philosophia využívat platformu 3DEXPERIENCE k digitalizaci a virtuální simulaci jaderných elektráren. Aplikace Dassault Systèmes využije Philosophia k modelování a simulaci multifyzikálních procesů, víceškálových jevů a také pro konstrukci a školení.
Philosophia a Dassault Systèmes budou společně vyvíjet řešení a postupy pro digitalizaci stávajících aktiv, 3D multifyzikální simulaci komplexních procesů v jaderných elektrárnách a vytvoří souhrnný vzdělávací program pro studenty jaderné fyziky. Tyto vzdělávací programy na univerzitní úrovni budou studentům pomáhat využívat získané teoretické vědomosti v různých oblastech jaderné energetiky prostřednictvím „virtuálních světů“. Obsahovat budou praktické konstrukční nástroje jako jsou 3D projekční, simulační, analytické a programovací aplikace Dassault Systèmes. Platforma 3DEXPERIENCE umožní i digitalizaci už existujících jaderných elektráren i reálných procesů, což umožní přesnější simulaci, zlepší kvalitu školení a podpoří vývoj procesu údržby.

Celý článek...
SKF představuje nový mazací systém bez použití tlakového vzduchu

skfSpolečnost SKF uvádí na trh nový mazací systém bez použití tlakového vzduchu. Systém, který svým provozem vylučuje kontaminaci potravin olejem, se vyznačuje především snadnou obsluhou a spolehlivým provozem a vysokou účinností a přesností. To vše nejen v potravinářském a nápojovém průmyslu. Systém SKF ChainLube zajišťuje přesné mazání řetězů bez nároků na připojení ke zdroji tlakového vzduchu. Tím snižuje riziko potenciálního znečištění potravin olejovou mlhou a odpařeným olejem v zařízeních s vysokou teplotou. Systém je schopen spolehlivě pracovat v rozmezí teplot od -40 °C až 220 °C v blízkosti trysky (v závislosti na viskozitě oleje). Je vhodný k mazání rovnoběžných řetězů s rychlostí nižší než 3 rozteče/s v takových aplikacích, jako např. pekárenské pece, sušičky, kynárny, mrazírny a dopravníky v mokrých prostorách.

Celý článek...
Nové produkty značky Siemens pro průmyslový Ethernet – důraz na spolehlivost síťového připojení

Scalance_X-200RNA_300dpiSpolečnost Siemens rozšiřuje nabídku produktů pro průmyslové komunikační sítě o redundantní systém s vysokou dostupností, jenž umožňuje okamžitou a plynulou rekonfiguraci sítě průmyslového Ethernetu. Nové moduly řady Scalance X-200RNA (Redundant Network Access) s funkcí přístupových síťových bodů jsou určeny k použití ve všech oblastech a úlohách s mimořádným důrazem na spolehlivost síťového spojení. Novinkou je také softwarové řešení Softnet-IE RNA, díky němuž lze do paralelních sítí propojit počítače pro vizualizační a další úlohy.

Celý článek...
S LEO Expressem již příští týden

leo1LEO Express ve spolupráci s dodavatelskou firmou Stadler doložil Drážnímu úřadu poslední dokumenty nezbytné k zahájení pilotního provozu. LEO Express tak může realizovat zkušební provoz s cestujícími na trase mezi Prahou a Ostravou od 13.11. do 16.11. 2012. Poté bude probíhat finální fáze schvalovacího procesu. Plný provoz se všemi šestnácti spoji denně LEO Express zahájí od nového jízdního řádu 9. prosince 2012.

Celý článek...
Valk Welding na YouTube

YoutubeValk Welding věnuje velkou pozornost poskytování informací svým zákazníkům a zainteresovaným stranám. K tomuto používá Valk Welding různé brožury, dvakrát ročně vychází Valk Mailing a rozesílá měsíční newsletter e-mailem. Ale co udělá ještě lepší dojem o tom za čím si Valk Welding stojí? Pohyblivé obrázky!

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Valk Welding na YouTube
S LEO Expressem již příští týden
Dassault Systèmes a Philosophia spolupracují na digitalizaci jaderných elektráren
Sony predstavuje novy full LED televizor HX955
Společnost FEI dnes vyrobila poslední mikroskop řady Morgagni
Program Konference RFID Future 2012 v úterý 20.11. ve Zlíně
Obrábění
Ocelové plechy svařované laserem
Proč nové upínání maximalizuje
Německé rychlovlaky jezdí díky českým nástrojům
Malá obráběcí centra?
Rozšiřování sortimentu osvědčených typů nástrojů
Nejlépe prodávaný soustružnický stroj s novým designem
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012