Technika News 1.11.2012
01. listopadu 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv  
Haberkorn Ulmer přináší nový katalog prvků pro stavbu strojů a zařízení

haber1Společnost Haberkorn Ulmer s.r.o., která je výhradním zástupcem společnosti Item Industrietechnik GmbH pro Českou a Slovenskou republiku, přináší zbrusu nový katalog stavebnicového systému item s pořadovým číslem 8. Tento katalog vychází po čtyřech letech od vydání předchozí verze a přináší uživatelům kompletní přehled komponentů sortimentu item včetně množství technických parametrů a detailů.
Stavebnicový systém hliníkových profilů německého výrobce Item Industrietechnik GmbH vznikl, jako jeden z prvních svého druhu, před více než 30 lety. Od té doby prošel velmi dynamickým vývojem a dnes patří celosvětově ke špičce v oblasti systémů pro stavbu strojů a zařízení.

Celý článek...
Jednotky MA170 a MA120: nové pojetí systému řízení a I/O

BuR_MA170_ModulSpolečnost B&R svými modulárními řídicími a I/O jednotkami MA170 a MA120 nadále stanovuje nová měřítka v oboru mobilní automatizace. Při automatizaci speciálních pracovních vozidel a mobilních strojů je poprvé uplatněna koncepce osvědčená v průmyslové automatizaci. Modulární přístup, který uživatelé automatizační techniky v průmyslu již znají z jimi vysoce ceněného řídicího systému X20, umožňuje výrobcům např. rypadel a hasičských vozidel dokonale přizpůsobit systémy řízení a I/O na těchto zařízení konkrétním požadavkům. Protože obě jednotky, MA170 i MA120, jsou současně integrovanou součástí nabídky společnosti B&R v oboru automatizační techniky, mohou také těžit ze všech předností vlastních ucelenému systému funkční bezpečnosti B&R Integrated Safety Technology.

Celý článek...
Nový Katalog nářadí a všeobecné údržby BRAMMER

Front-Cover-CZSpolečnost Brammer, celoevropský distributor průmyslového výrobního vybavení a služeb pro MRO (údržba, oprava, provoz), vydala nový Katalog nářadí a všeobecné údržby (Tools & General Maintenance Catalogue), který má za cíl stát se nepostradatelnou pomůckou pro odborníky na údržbu. „Náš nový katalog charakterizuje Brammer jako obchod se vším na jednom místě pro všechny výrobce po celé Evropě s jakýmikoliv požadavky na MRO produkty a služby,” upřesnil Ladislav Burian, generální ředitel Brammer pro Českou republiku a Slovensko. „Všichni výrobci se snaží snižovat své náklady. Pomocí efektivního řízení nákladů pro oblast MRO toho mohou dosáhnout bez zbytečných kompromisů v oblasti kvality základních procesů údržby. Brammer nyní nabízí širší sortiment výrobků a zvyšuje svou kvalifikaci tak, aby pomohl svým zákazníkům snížit režijní náklady a ušetřit peníze.”

Celý článek...
Konference RFID Future 2012 v úterý 20. listopadu 2012 ve Zlíně

logo_RFID_webVydavatelství Sdělovací technika zahájila úzkou spolupráci s Universitou Tomáše Bati ve Zlíně. Tím navazuje na svou dlouholetou tradici spolupráce s univerzitami elektrotechnických oborů, aby na stránkách časopisu i prostorem věnovaným během pořádaných konferencí přispívala k podpoře a propagaci projektů podporujících vzdělávání a vědu, umožnila aktivnější komunikaci mezi akademickými a komerčními subjekty a otevřela širší prostor pro uplatnění mladým odborníkům a studentům.
Prvním velkým společným projektem spoluorganizovaným vydavatelstvím Sdělovací technika a laboratoří mobilních technologií a embedded systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, za podpory sdružení GS1, je konference RFID Future Morava 2012. Odborná konference se uskuteční v úterý 20. listopadu od 9.00 hodin, v prostorách konferenčního a rekreačního komplexu Koliba ve Zlíně.

Celý článek...
Šetrné plasty

plasty_02Pro lidstvo jsou požehnáním, pro přírodu prokletím. Ano, hovoříme o plastech. Díky jejich výrobě mají práci miliony lidí, dalším miliardám pak usnadňují život. Příroda naopak trpí jak při jejich zpracování (od těžby ropy, přes rafinerie, až po továrny na výrobu plastů), tak při používání a likvidaci. Právě na ekologickou výrobu plastů se zaměřili vědci společnosti Siemens. Výsledkem jejich práce je recept na plast vyrobený téměř výhradně z obnovitelných zdrojů a oxidu uhličitého. Tento nový druh plastu má primárně sloužit jako náhrada za akrylonitril-butadien-styren, pro který se používá spíše zkratka ABS. Ačkoliv název plastu běžnému uživateli pravděpodobně nic neřekne, jsme výrobky z něj doslova obklopeni. Z ABS se vyrábí například nábytek, kufry, součástky do automobilů, přilby nebo kostičky stavebnice Lego. Jako většina plastů se i ABS vyrábí z ropy.

Celý článek...
Dokáže robot složit přijímací zkoušky na Tokijskou univerzitu?

robotSpolečnost Fujitsu Laboratories a japonský institut National Institute of Informatics (NII) zahájily spolupráci na projektu, ve kterém společně vyvíjí umělou inteligenci. Projekt s názvem Robot Tódai nese podtitul „Dokáže robot složit přijímací zkoušky na Tokijskou univerzitu?“ Společnost Fujitsu Laboratories vede matematický tým a do výzkumu poskytne své technologie a znalosti a zkušenosti s prací se vzorci a počítačovou algebrou. Projekt Robot Tódai byl zahájen v roce 2011. Jeho cílem je integrovat výzkum umělé inteligence a aplikovat do výzkumu nejnovější poznatky a technologie. Výsledkem má být vytvoření umělého mozku, který bude v roce 2016 schopen dosáhnout dobrých výsledků v testech inteligence a do roku 2021 dokáže překročit hranici znalostí potřebnou k přijetí na Tokijskou univerzitu Tódai. Projektu se účastní několik odborných týmů, společnost Fujitsu Laboratories vede matematický tým.

Celý článek...
Konec vybitým bateriím

R4-EMGidophone nabízí nabíjecí stanice pro dobíjení vašich mobilních zařízení ve veřejných prostorách. Komu se někdy nestalo, že se jeho mobilnímu zařízení vybily baterie? Romain Lecarpentier přišel s nápadem, jak tento problém vyřešit pomocí interaktivních nabíjecích stanic, a založil společnost Gidophone Company, která je od roku 2009 instaluje po celém světě. Fungují podobně jako hotelový trezor: zadáte bezpečnostní kód a otevřou se vám dvířka, pod nimiž prostor, kde je možné dobít vaše zařízení. Chcete-li si dobité zařízení vyzvednout, musíte znovu zadat stejný kód. „Nabízíme dobíjecí stanice s velkou mírou zabezpečení. To proto, že např. v mobilních telefonech si lidé ukládají velmi cenné a důležité informace,“ vysvětluje Romain Lecarpentier, ředitel společnosti Gidophone.

Celý článek...
Bionický pták s Wi-fi ovládáním

ptakZrodil se nový ptačí druh, Avitron V2.0. Jedná se o první hi-tech "hračku" tohoto typu, bionického ptáka na dálkové ovládání, jehož vyspělá technologie se inspirovala dokonalostí přírody. Avitron je určen začátečníkům, ale i zkušeným aviatorům, kteří si chtějí jen zablbnout s novou hračkou. Model má nastavitelnou ocasní plochu, díky čemuž lze upravit vlastnosti letu co do rychlosti a obtížnosti pro létání v exteriéru i interiéru. Avitron V2.0 při letu elegantně kopíruje pohyb klasického zástupce ptačí říše a bez problémů zmate kdejakou živou vránou. Disponuje precizní mechanikou, která je chráněna několika patenty. Díky tomu bude vždy číslo jedna ve své kategorii. Patentovaná technologie spočívá v konstrukčně jednoduchém řešení, které je však velmi účinné a minimálně poruchové.

Celý článek...
Malá obráběcí centra?

09-misan_250Záměrně je v nadpisu použito označení obráběcích center s kuželem ISO 30 jako malá s otazníkem. V letošním roce již tento časopis publikoval článek o skupině strojů užívajících různá označení (vysokorychlostní, závitovací apod.) od Japonského výrobce Brother. Tento příspěvek se věnuje podmínkám a příčinám, které celosvětově akcelerovaly rozmach tohoto typu obráběcího stroje, i konkrétním technickým vlastnostem, které neustále procházejí procesem inovace s cílem udržet stroje Brother na světové špičce v tomto segmentu.

Celý článek...
Rozšiřování sortimentu osvědčených typů nástrojů

iscar_250Firma ISCAR je světově známa vysokou aktivitou v oblasti uvádění nástrojových novinek na trh. Jednou z cest jak uvádět novinky na trh je také navazování na oblasti svých již osvědčených nástrojů a ty dále rozvíjet. S několika takovými nástroji vás dnes seznámíme.

Celý článek...
Nejlépe prodávaný soustružnický stroj s novým designem

08-dmg_obr1Univerzální soustruhy CTX 310 ecoline a 510 ecoline budí nadšení novým designem, praktickou funkčností, působivými úrovněmi výkonu a variantní technologií řízení nejvyšší kvality. Vzhledem na výše uvedeným přednostem, nabízí nová generace soustruhů z nejnovější typové řady ECOLINE pro začínající uživatele CNC techniky atraktivní obráběcí řešení pro náročné zákazníky, hledající cenově výhodné stroje.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Nový Katalog nářadí a všeobecné údržby BRAMMER
Bionický pták s Wi-fi ovládáním
Šumperský PRAMET obhájil ocenění "PODNIK PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ“
Bezpečná domácí dialýza
Konference RFID Future 2012 v úterý 20. listopadu 2012 ve Zlíně
Nejdelší lopatky na cestě
Obrábění
Malá obráběcí centra?
Rozšiřování sortimentu osvědčených typů nástrojů
Nejlépe prodávaný soustružnický stroj s novým designem
Pozvánka na představení 5osého univerzálního obráběcího centra UMC-750
Na návštěvě u Haase
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012