Technika News 04.10.2012

04. října 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz

Výběr aktuálních zpráv  
Haberkorn Ulmer přináší nový katalog prvků pro stavbu strojů a zařízení

haber1Společnost Haberkorn Ulmer s.r.o., která je výhradním zástupcem společnosti Item Industrietechnik GmbH pro Českou a Slovenskou republiku, přináší zbrusu nový katalog stavebnicového systému item s pořadovým číslem 8. Tento katalog vychází po čtyřech letech od vydání předchozí verze a přináší uživatelům kompletní přehled komponentů sortimentu item včetně množství technických parametrů a detailů.
Stavebnicový systém hliníkových profilů německého výrobce Item Industrietechnik GmbH vznikl, jako jeden z prvních svého druhu, před více než 30 lety. Od té doby prošel velmi dynamickým vývojem a dnes patří celosvětově ke špičce v oblasti systémů pro stavbu strojů a zařízení.

Celý článek...
Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!

Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!Na základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti. Aerzen nyní poprvé představuje zcela novou technologii turbo dmychadel a rozšiřuje tak svou nabídku...

Celý článek...
Anybus CompactCom s konektory M12 pro náročné průmyslové prostředí

Anybus-CompactCom-M12-PROFIBUSSpolečnost HMS Industrial Networks uvádí na trh moduly Anybus CompactCom vybavené konektory M12. Umožňují budovat komunikační sítě na strojních zařízeních pracujících ve vlhkém, prašném nebo jinak náročném průmyslovém prostředí. Nejprve jsou to sítě PROFIBUS, PROFINET, DeviceNet, EtherNet/IP, Modbus TCP a EtherCAT.

Celý článek...
Flaga koupila tisíce propan-butanových lahví

Nove-lahve-FLAGA-2Společnost Flaga, přední dodavatel LPG paliva v ČR, navazuje na investice z loňského listopadu a letošního března a v těchto dnech na český trh uvádí další tisíce nových stříbrných propan-butanových lahví. Ty postupně nahradí Flaga lahve staršího typu. Investice, pohybující se v řádech milionů korun, je v České republice výjimečná – Flaga do nových lahví v tomto měřítku investuje jako jediný z dodavatelů LPG. „Každoročně investujeme do oprav lahví kolem 15 milionů korun ročně tak, abychom našim zákazníkům zaručili plnou bezpečnost a nejvyšší kvalitu, čímž se odlišujeme od jiných subjektů na českém trhu. U některých starších typů lahví se oprava značně prodražuje, případně jsou tyto lahve už na hranici životnosti. Proto jsme jako dlouhodobě výhodnější strategii zvolili nákup lahví nových, v němž hodláme i nadále pokračovat,“ vysvětluje své rozhodnutí jednatel společnosti, Peter Polák.

Celý článek...
Bezpečné programování v prostředí Automation Studio

BuR_PR12032_SafeDesignerSpolečnost B&R nabízí novou, modernizovanou verzi nástroje SafeDESIGNER Version 2.90. Jako nedílná součást vývojového prostředí Automation Studio, SafeDESIGNER zajišťuje bezpečnost a spolehlivost při programování citlivých funkcí souvisejících s bezpečností zařízení a osob. Zabudovaný velmi restriktivní postup změnového řízení dokonale chrání systémy spjaté s funkční bezpečností zařízení před jakýmikoliv...

Celý článek...
Výroba targetů technologií studeného nástřiku

technologie-cold-spraySpolečnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, dosahuje výrazného úspěchu s uvedením unikátní technologie studeného nástřiku, tzv. Cold spray do komerční výroby. SAFINA je vůbec první společností v České republice, která studený nástřik využívá pro masovou výrobu. Jen za poslední rok výroba targetů* nové generace díky této technologii vzrostla o 25 %, celková hodnota roční výroby společnosti představuje 4,3 mld. Kč, z toho objem targetů z drahých kovů činí přibližně 30 tun v hodnotě 600 mil. Kč.

Celý článek...
Konference VMworld® 2012 Europe

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, zveřejnila seznam přednášejících a sponzorů na nadcházející konferenci VMworld® 2012 Europe. Nejvýznamnější evropská událost v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury se bude konat ve dnech 9. – 11. října 2012 v Barceloně. VMworld 2012 v Barceloně nabídne v duchu hesla „Right Here, Right Now“ více než dvě stovky unikátních přednášek a průlomových témat. Prezentovat je bude jak VMware, tak i jeho partneři a zákazníci, kteří patří k největším inovátorům v oblasti virtualizace a cloud computingu. Konferenci podporuje více než 125 sponzorů a vystavovatelů včetně Global Diamond sponzorů Cisco, Dell, EMC, HP a NetApp.

Celý článek...
Třífázový 5 kW střídač Sunny Tripower od SMA

SMASpolečnost SMA uvádí na trh zcela nový vysoce efektivní třífázový střídač Sunny Tripower, s rozsahem výkonu od 5 do 9 kW. Řada Sunny Tripower 5000 – 9000TL přináší špičkové technologie a maximální energetické výnosy pro rezidenční FV systémy. Prodej v České republice a na Slovensku se zahajuje již na podzim tohoto roku. „Víme, že na českém a slovenském trhu je tento typ třífázového střídače pro menší střešní fotovoltaické elektrárny zapotřebí. Jsme rádi, že společnost SMA jej nyní může svým zákazníkům nabídnout,“ vysvětluje David Řeháček, výkonný ředitel a jednatel společnosti SMA Central & Eastern Europe.

Celý článek...
Blu-ray disk s kapacitou 100 GB

43789-Global-3DVerbatim uvádí na trh Blu-ray disk™ s výjimečně velkou kapacitou 100 GB pro ukládání dat, určený pro BDXL™ kompatibilní čtecí a zapisovatelné mechaniky. Nabízí čtyřikrát větší kapacitu oproti standardním zapisovatelným Blu-ray diskům. Zapisovatelné Blu-ray disky Verbatim s velkou kapacitou pro ukládání dat s certifikací BDA (Blu-ray Disc Association) umožňují uživatelům zálohovat fotografie ve vysokém rozlišení, hudbu nebo HD videa 4x rychlostí zápisu. Díky kapacitě 100 GB mohou BDXL disky uchovat více než 40 000 fotografií, 20 000 písní nebo 8 hodin videa ve vysokém rozlišení.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Flaga koupila tisíce propan-butanových lahví
Blu-ray disk s kapacitou 100 GB
3D modely z fotografií s Autodesk 123D Catch
Průzkum: originální tonery využívá už jen necelá pětina českých firem
Samodofukovací pneumatiky
Cena Siemens v novém
Obrábění
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu
Progresivní multifunkční obráběcí centrum s plnohodnotnými funkcemi soustružení a frézování
Unikátní technické řešení stroje pro obrábění vaček s vysokou přesností
Unikátní technické řešení obrábění klikových velkorozměrových hřídelí s automatickým vyrovnáváním jejich průhybu
Nová povrchová úprava od NKE
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012