Technika News 20.09.2012
20. září 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv  
3D navrhování se SolidWorks 2013

SolidWorks-2013Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, která se řadí ke světové špičce v oblasti softwaru pro 3D navrhování, tvorbu 3D digitálních prototypů a správu životního cyklu výrobků (PLM), představila SolidWorks® 2013 s novými a vylepšenými návrhářskými nástroji pro lepší spolupráci, rychlou tvorbu modelu a zjednodušení procesu vývoje výrobku. Více než dvě stovky vylepšení podle požadavků zákazníků zahrnují výkonné návrhářské nástroje a nové možnosti kreslení, simulace dílčích částí modelů, odhady nákladů, síťové renderování, širší možnosti sdílení a vyšší konektivitu. Společnost Dassault Systèmes jimi potvrzuje svůj závazek pomáhat uživatelům SolidWorksu při tvorbě skutečných hodnot.

Celý článek...
Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!

Turbo_G5_inNa základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti. Aerzen nyní poprvé představuje zcela novou technologii turbo dmychadel a rozšiřuje tak svou nabídku i o segment zařízení s kontinuálním průtokem.

Celý článek...
Kriminalita v oblasti zneužití dat se letos zdvojnásobila

dataPočet případů v oblasti zneužívání dat a citlivých údajů se v prvním pololetí 2012 meziročně zvýšil o 136 %. Vyplývá to z aktuálních statistik Policie České republiky. Podle odborníků se tento počet může ještě zvýšit na podzim s příchodem nového akademického roku. V tomto období totiž organizace obvykle najímají externí zaměstnance pro administrativní úkony, kteří mohou být pro bezpečnost citlivých dat rizikem. V prvním pololetí letošního roku policie zaznamenala dvojnásobný počet případů ztráty či zneužití citlivých informací uložených na externích nebo USB discích. V souvislosti s tím vzrostl rovněž počet případů neoprávněného nakládání s osobními údaji. Ukázaly to statistiky Policie ČR, které hodnotí trestné činy spáchané prostřednictvím internetu a ostatními počítačovými sítěmi. Podle odborníků je tento typ kriminality často důsledkem nedostatečného zabezpečení citlivých informací organizace před externími zaměstnanci.

Celý článek...
Vrtací kladivo Bosch GBH 8-45 DV Professional s funkcí „Turbo Power“

1-PT-18198Pro profesionální řemeslníky je klíčovým parametrem při používání vrtacího kladiva jeho výkon. Firma Bosch nyní nabízí nové, mimořádně výkonné, osmikilové vrtací kladivo GBH 8-45 Professional DV, které rovněž disponuje nízkou hodnotou vibrací. Je poháněno motorem o výkonu 1500 W a nabízí intenzitu příklepu 12,5 J. To na stavbě například umožňuje rychlé provrtání skrz stěny nebo stropy. Funkce „Turbo Power“ vrtacího kladiva GBH 8-45 DV Professional zajišťuje optimální výkon v příklepovém režimu, protože využívá energii potřebnou k otáčení v režimu vrtání. Tím se zvyšuje výkon příklepu a na stavbě tak umožňuje například jednoduché vyhloubení drážek pro kabely či odstranění dlažby rychle a efektivně.

Celý článek...
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu

PrametZatímco většina renomovaných strojírenských podniků v současné době bojuje s výskytem falzifikátů především na asijských trzích, česká jednička ve svém oboru, společnost Pramet Tools, se aktuálně setkává s falzifikáty na trhu domácím. Bojovat s nimi se Prametu daří i díky každoroční investici zhruba 25 milionů korun do výzkumu a vývoje. Falzifikáty nejsou pouze záležitostí Číny a dalších asijských zemí. Právě naopak, vyskytují se i na trzích, kde by to zákazník neočekával. „S falzifikáty jsme se aktuálně setkali v Polsku, České republice i na Slovensku. O těchto padělcích jsme se dozvěděli od obchodních partnerů i ze strany našich poboček,“ říká Ing. Petr Beneš, MBA, generální ředitel společnosti Pramet. „Vesměs se jednalo o již použité soustružnické a frézovací destičky, které byly znovu upraveny a vydávány za nové. Šlo však také o produkty jiných výrobců, které se pouze nacházely v obalech naší značky“, dodává.

Celý článek...
Novinka – inspekce výroby kamerou Cognex In-Sight 7000

cognex_is7010-250Velmi často je potřeba provádět kontrolu sériově vyráběných výrobků automatickým systémem bez účasti lidské obsluhy. Jedná se jak o rozměrovou kontrolu, tak o kontrolu přítomnosti jednotlivých dílů na výrobku a čtení identifikačních údajů z výrobků. Při rozměrové kontrole je výrobek měřen a výsledek porovnán se zadanou tolerancí rozměru. Identifikačními údaji obvykle bývají texty nebo 1D popř. 2D kódy různých norem.

Celý článek...
Drátová ložiska a lineární vedení

betz_1-dvourade_loz250Zvyšování produktivity strojů a zařízení jde ruku v ruce se zvyšováním rychlosti a také dynamiky, jak hlavních, tak vedlejších pohybů. Z druhé strany přichází zcela protichůdný požadavek na neustálé snižování hmotnosti nosných i pohybových struktur. Tam, kde se dvě protichůdné křivky v grafu požadavků na moderní konstrukci protínají, leží lineární vedení a valivá ložiska, využívající...

Celý článek...
Srovnání cykloidních a planetových převodovek

prevodovky_obr1Přesné převodovky se často vyskytují v robotických a automatizačních aplikacích. Zde se etablovaly dva druhy převodovek – cykloidní a planetové. Kvůli odlišné koncepci převodovek musí konstruktéři pohonů v mnoha případech zvažovat dané přednosti i nevýhody pro stanovení optimálního řešení. Marcus Löw, obchodní manažer Nabtesco Precision Europe GmbH, vysvětluje rozdíly mezi oběma typy převodovek.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Vrtací kladivo Bosch GBH 8-45 DV Professional s funkcí „Turbo Power“
Mimořádná didaktická pomůcka pro technické školství
Světově unikátní videoskop s pohyblivou CCD kamerou na natáčecím konci sondy
Zdařilé energetické a rozměrové řešení pece v procesu udržování teploty taveniny hliníku
Zásadní inovace a automatizace bezkontaktní kalibrace koncových měrek
MSV 2012 u B&R
Obrábění
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu
Progresivní multifunkční obráběcí centrum s plnohodnotnými funkcemi soustružení a frézování
Unikátní technické řešení stroje pro obrábění vaček s vysokou přesností
Unikátní technické řešení obrábění klikových velkorozměrových hřídelí s automatickým vyrovnáváním jejich průhybu
Nová povrchová úprava od NKE
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012