Google překladač: English Deutsch

Dům kultury v Šumperku poskytne v pátek 30. dubna a v sobotu 1. května své prostory pro uskutečnění sedmého ročníku stavební výstavy STAVÍME, BYDLÍME. Vstup pro návštěvníky je zdarma. Na konci výstavy pořadatelé vylosují z odevzdaných losovacích kupónů, které budou na výstavě volně k dispozici, výherce zlaté cihličky z pravého zlata.

Spojení prvomájových oslav v centru města a stavební výstavy v kulturním domě se v předchozích letech výborně osvědčilo. Zakončit jarní procházku na výstavě zláká jistě hodně lidí. Na co se můžeme na výstavě STAVÍME, BYDLÍME těšit? Na to jsme se zeptali manažerky projektu Ing. Daniely Nevtípilové.


"Letošní ročník je ve znamení dotačního programu Zelená úsporám. Většina firem na výstavě nabízí výrobky, které vedou k úspoře energie nebo využívají obnovitelné zdroje energie v rodinný a bytových domech. Firmy zajistí pomoc při vyřízení žádosti o dotaci včetně nezbytných podkladů, vypracují projektovou dokumentaci a pomohou při získání úvěru."

Konkrétně které výrobky z programu Zelená úsporám se na výstavě představí?

"Tři firmy nabízí plastová okna a dveře, dřevěná eurookna a eurodveře nebo garážová vrata. Dvě firmy představí východy tepelných čerpadel. Také interiérové kotle a kamna na dřevěné pelety jsou zapsány v registru Zelená úsporám, protože se jedná o velice ekologické topení. Další firma vám zajistí zateplení domu včetně pestré nabídky fasádních a interiérových
barev a dekorativních omítkovin.Zajímavé je i využití teplovodních krbů a kamen, které ohřívají užitkovou vodu nebo využití solárních systémů.K zamyšlení nás přivede i expozice s rodinnými domy v běžném, nízkoenergetickém i pasivním provedení."


A co výstavní slevy. Je rozdíl, když si domluvím zakázku na výstavě nebo v kamenném obchodě?

"Výhodou objednávky na výstavě je výrazná výstavní sleva. Jako příklad bych uvedla garantovanou výstavní slevu 20% na nákup moderní kuchyňské linky nebo vestavěné skříně. Také slevu dostanete na centrální vysavače, masážní relaxační bazény nebo drtiče odpadků. Většina vystavovatelů nabídne návštěvníkům slevu nebo hodnotný dárek, pokud se rozhodnou o nákupu jejich zboží na výstavě."

Řekněte nám ve stručnosti, co ještě na výstavě uvidíme?
   
"Dřevěné domky na nářadí, zahradní chaty, přístřešky na auto, kamenné ploty, krby, zídky, květináče, ale také čistírny odpadních vod. Dále komínové systémy, lehký tepelně izolační beton, fyzikální úpravnu vody nebo způsoby izolace vlhkého zdiva. Dále si návštěvnice vyzkouší snadné žehlení parní žehličkou nebo si odpočinou v masážním křesle. Jako dárek si mohou zakoupit knihy nebo kuličky pro pěstování rostlin hydropónním způsobem a mnoho dalšího. Bude zde i fotodokumentace nábytku vyrobeného ve věznici
Mírov."
   
Kdy přesně proběhne losování o zlatou cihličku?
   
"V sobotu 1.5. v 15 hodin vylosujeme šťastného výherce. Kupóny dostanou obyvatelé Šumperka přímo do svých poštovních schránek a budou také k dispozici i přímo na výstavě."
   
    Udělejte si čas a při své jarní procházce zavítejte na stavební výstavu STAVÍME, BYDLÍME, a to v pátek 30. dubna od 9 do 18 hodin a v sobotu 1. května od 9 do 17 hodin.
   
http://www.omnis.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news