Google překladač: English Deutsch

Firma působící především v oblasti průmyslové elektrotechniky, jejímž základním programem je výroba magneticko-indukčních průtokoměrů a magneticko-indukčních měřičů spotřeby tepla, představuje SIMA HC2 - Měřič tepla. Výrobní program společnosti je dále doplněn komplexními službami související s činností v oblasti projekce, dodávek, montáží, technologických zařízení, měření a regulace.
Měřič tepla SIMA HC2 se vyznačuje vysokou přesností měření průtoku a výkonu v obou směrech. Při výpadku sítě zálohuje data, nabízí snadnou volbu zobrazovaných údajů, režimů a parametrů. Další výhody jsou například dávkování objemu a energie, automatické čistění elektrod, hodiny reálného času nebo tlumení při rázových změnách průtoku. Zařízení umožňuje pohodlnou kalibraci, stejně jako i zabezpečení proti neoprávněné manipulaci. K dispozici jsou frekvenční, analogové, impulzní, komparační a datové výstupy, volitelná komunikace a možnost uložení 500 údajů v reálném čase a zvoleném intervalu. Zvláštní použití - indukční průtokoměr s měřením teploty protékající kapaliny.

sima1.jpg

Technická data:
PŘEVODNÍK
napájení    230 V (+10%,-15%), 50 Hz
příkon    12 VA max.
krytí    IP 66
provozní teplota    -5°C až +45°C (chránit před přímým slunečním svitem)
skladovací teplota    -20°C až +80°C   (relativní vlhkost max. 85%)
rozsah měření průtoku    0,1 až 10 m/s
chyba měření průtoku    < 0,5% z měřené hodnoty v rozsahu 5÷100% Qmax.
rozsah měření teplot    t = -20°C až +160°C
minimální rozdíl teplot    delta t = 3°C
přesnost výpočtu teplotního rozdílu    Ec <_ (0,5 + delta t min/delta t) %
indikace    dvouřádkový alfanumerický displej 2 x 16 znaků
ruční ovládání    pětice tlačítek
vstup (galv. oddělený)    - start dávky: 10 mA max., dioda
výstupy (galv. oddělené)    - zdroj 24 Vss, nestabilizovaný (Ri = 470ohmů; C = 470_F)
- analogový proudový, aktivní (0÷20 mA nebo 4÷20 mA,do zátěže < 800q) libovolné přiřazení maximálního proudu okamžité hodnotě zvolené veličiny*
- frekvenční (volitelný rozsah) (2 Hz÷20 kHz, 30 V/5 mA max.; max. 50 kHz, 30 V/1 mA; otevřený kolektor) libovolné přiřazení maximálního proudu okamžité hodnotě zvolené veličiny*
- 2 x multifunkční  impulzy objemu nebo energie, jedno- nebo dvouúrovňová komparace, start a stop dávky  (otevřený kolektor 30 V/20 mA max.; spínací nebo rozpínací kontakt 120 V/800 mA max.)         *volitelné veličiny; průtok, výkon, teplota horní a dolní, rozdíl teplot
sériové porty (galv. oddělené)    - proudové smyčky TxD výstup, 30 V/20 mA max. RxD vstup, 10 mA max., dioda
- kompletní sériové rozhraní RS 232   na konektoru Canon 9
- sběrnice RS 485 (na požádání)
materiál skříně  ABS
hmotnost 2 kg
ČIDLO;SNÍMAČE TEPLOTY
DN (mm): 10, 20, 32, 40, 50, 65, 80, 100, 125, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600, 700, 800, 1 000
vodivost měřené kapaliny    >5_S.cm-1
krytí    IP 65, 67
výstelka    technická pryž, halar, teflon
PN    0,6 ÷ 2,5 MPa
elektrody    standardně nerezová ocel, chemicky odolné: titan, platina, hasteloy
příruby    ploché podle ČSN, DIN, ANSI
délka kabelu    5 m - standardně
Technická data - Snímače teploty
typ    Pt 100 -standard, Pt 500 -na požádání
souhlas s normou    ČSN IEC 751
chyba párového snímače teploty    Et tw (0,5 + 3gt min/gt) %
délka kabelu teploměru:
- s připojovacím kabelem     dle výrobce teploměrů
- s připojovací hlavicí     50 m max. (čtyřvodič)    
Měřidlo je určeno pro měření průtoku elektricky vodivých kapalin a dodávek tepla v teplovodních nebo horkovodních sítích rozvodu tepla. Měřidlo sestává z čidla indukčního průtokoměru, dvojice párovaných odporových snímačů teploty a elektrického převodníku. Použití indukčního průtokoměru je zvlášť vhodné tam, kde tradiční mechanická měřidla nejsou vzhledem k principu měření dostatečně spolehlivá a přesná i tam, kde měřidlo nesmí způsobit tlakovou ztrátu. Omezujícím faktorem použití indukčního průtokoměru je pouze požadavek na dodržení minimální elektrické vodivosti měřené kapaliny a malý obsah feromagnetických částic v ní. Mikroprocesorem řízený převodník je vybaven displejem, pěticí ovládacích tlačítek, konektorem rozhraní RS232, svorkami pro připojení čidla a vnějších V/V zařízení.
Vysoká přesnost
Vysoká přesnost měření je zaručena použitím velmi přesného převodníku ADC, obvodovým ošetřením vstupního signálu z čidla, technologií SMD a digitální korekcí chyby při malých průtocích. Technologické řešení zaručuje vysokou teplotní i časovou stabilitu měření.
Snadná obsluha
Velké množství režimů a nastavitelných parametrů umožňuje volit a vkládat pětice tlačítek z přehledného menu na dvouřádkovém displeji. Ještě pohodlnější ovládání umožňuje připojený počítač.
Tlumení a necitlivost
Lze nastavit různé režimy a velikosti tlumení při měření nehomogenních médií, kdy okamžitá hodnota průtoku značně kolísá. Volitelná je i oblast necitlivosti při velmi malých průtocích a rozdílech teplot.
Zálohování
Převodník uchová naměřená data i v případě výpadku síťového napájení. Zachovává i případně vzniklé poslední čtyři chyby. Nejdůležitější údaje (kalibrační konstanty, kumulované hodnoty a parametry zvolených režimů) jsou navíc uloženy v napěťově nezávislé paměti EEPROM.
Reálný čas a vzorkování
Převodník je vybaven hodinami reálného času. Do zálohované paměti lze uložit až 512 údajů automaticky měřených ve zvolených úsecích reálného času a ve zvolených intervalech (např. patnáctiminutové maximum každý den v určitou dobu). Je možné ukládat energii a objem v obou směrech; výkon, dvě teploty a rozdíl teplot (u těchto veličin je možné volit záznam průměrné, maximální nebo minimální hodnoty ve zvoleném intervalu, nebo okamžité hodnoty v době záznamu).
Dávkování
Převodník umožňuje dávkování zadaného množství energie nebo kapaliny. Start dávky lze provést tlačítkem nebo vnějším signálem. Stop dávky je vysílán z převodníku. Dávkování pracuje na pozadí měření.
Vstupy a výstupy
Převodník umožňuje galvanicky oddělené připojení řady V/V zařízení současně. K dispozici je i galvanicky oddělený zdroj 24Vss. V/V zařízení mohou být současně připojeny na:
_ vstup sériové linky
_ výstup sériové linky
_ analogový proudový výstup
_ frekvenční výstup
_ start dávky
_ dva multifunkční výstupy
Nezávislé multifunkční výstupy umožňují výstup zvolených impulzů, jedno nebo dvouúrovňovou komparaci, start a stop dávky. Jednoduše lze přímo na místě volit výstupy s otevřeným kolektorem nebo spínací respektive rozpínací kontakt relé. Na analogový a frekvenční výstup lze vyvést okamžité hodnoty výkonu, průtoku, dvou teplot a rozdílu teplot. Stejně tak lze tyto okamžité hodnoty převést pro komparaci u multifunkčních výstupů. Impulzy multifunkčních výstupů mohou být v jednotkách energie nebo objemu.
Komunikace
Převodník je standardně vybaven konektorem pro kompletní sériové rozhraní RS232. Tím je umožněna komunikace s PC a napojení na modem. Standardní provední lze doplnit o galvanicky oddělené připojení převodníku na sběrnici RS485. Z hlediska komunikace je převodník řešen jako otevřený systém, který lze doplnit o možnost připojení na další sběrnice. Jeho vybavení umožňuje začlenit měřič tepla do systému měření, regulace a sběru dat.
Stanovená měřidla
Měřič tepla je dodáván podle požadavku buď jako provozní, nebo stanovené měřidlo. V obou případech je přesnost stejná, odlišnost je pouze v návaznosti na metrologickou legislativu. Stanovená měřidla jsou opatřena plombou a není u nich možné měnit metrologické údaje (kalibrační konstanty). U provozních měřidel je možné provést libovolnou záměnu převodníků a čidel. http://www.simaservis.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news