Google překladač: English Deutsch

Měřící a statistická aplikace MASA je určená pro monitorování a vyhodnocování stavu strojů, zařízení či jiných technologických celků na základě automatizovaného sběru dat. Data jsou následně uložena do relační databáze a z ní na požádání zobrazena. Cílem aplikace je identifikovat problémová místa za účelem jejich odstranění a tím přispět k podstatné úspoře nákladů, zvýšení jakosti a kvantity výroby.

mestat.jpg

Základní vlastnosti:
Okamžitý přehled o dění na sledovaných strojích.
Okamžitě dostupný pohled na historické údaje (za celou dobu sběru dat).
Intuitivní ovládání přes webové rozhraní.
Statistické vyhodnocené dat.
Žádná instalace - většina přístupu je přes Internet Explorer (nebo podobný program).
Neomezený počet uživatelů - platí se za připojený stroj, ne za uživatele.
Zjednodušená verze jako součást vizualizace stroje.
Snadná rozšiřitelnost na další stroje.

Modul výkazů
Modul výkazů slouží k přehledové krátkodobé analýze stroje, linky, nebo technologického celku za účelem kontroly okamžitého stavu. K dispozici jsou Paretovy diagramy, vypočtený empirický takt stroje a pseudografické zobrazení stavu. Zobrazení vyrobených kusů včetně jejich naměřených dat.

Modul diagnostických signálů
Modul diagnostických signálů slouží k monitorování a zaznamenávání měřených, nebo nastavovaných hodnot a jejich vyhodnocení formou grafů a tabulek. Hlavním úkolem je hlídat, zda zadaná veličina se pohybuje ve stanovených mezích, pokud ne, dojde k automatickému generování poruchy.

Modul údržby
Hlavní část modulu údržby slouží k Paretově analýze počtu poruch na stroj a počtu poruch podle typu ve skupině strojů. Získané informace slouží pro plánování preventivních prohlídek a případně ke konstrukčním, nebo organizačním změnám. Dále je zde jednoduchý systém na prohledávání databáze znalostí sloužící jako návody na odstraňování poruch.

Modul SPC
Modul SPC slouží k statistickému vyhodnocování a ke statistické regulaci výroby pomocí Shewhartových diagramů. Z těchto diagramů jsou následně vypočteny koeficienty způsobilosti, které nám kvantifikují míru opakovatelnosti výroby.

Modul přehledových seznamů
Přehledové seznamy slouží pro prohlížení dat, jenž jsou uloženy v databázi. Tento modul není nutný pro používání aplikace, ale podstatným způsobem ji zpřehledňuje.
www.del.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..