Google překladač: English Deutsch

Pro vedoucího provozu Helmuta Haspla ze společnosti ELB-Form, dodavatele automobilového průmyslu, je proces CMT (Cold Metal Transfer) rozhodující inovací pro automatizované a robotizované svařování MIG/MAG. Odborník na odlehčené konstrukce z dutých těles je mezinárodně uznávaným partnerem automobilového průmyslu. Ke klíčovým kompetencím patří vnitřní vysokotlaké tváření a svařování ucelených součástí. Proces CMT společnosti Fronius otevírá podniku zcela nové perspektivy v oblasti kvality svařování a pracovního procesu. Bezrozstřikové svařování, vynikající přemostění spár, nízký přísun tepla a vysoká flexibilita procesu jsou pro vedoucího provozu přesvědčivým důkazem pro převedení všech svařovacích robotů na nový postup.

02_1.JPG

Výrobky bez rozstřiku jsou v mnoha průmyslových oborech z hlediska kvality a bezpečnosti nutností. Rozhodnutí o nákupu závisí zásadně na výsledné kvalitě povrchu. Splnění těchto požadavků zákazníků dosud vyžadovalo nákladné mechanické odstranění rozstřiku, což byl následný, nákladný a časově náročný postup. Dodatečné náklady rostou díky nákladům na skladování i na kontrolu. Tyto náklady budou při použití postupu CMT společnosti Fronius sníženy prakticky na nulu. K rozstřikům nedochází, a tudíž odpadají veškeré s tím spojené dodatečné práce. Působivě to ukazuje příklad dodavatele pro automobilový průmysl. Dosažené výsledky lze přenést na všechny podniky, které splňují podobná kritéria při svařování a pájení oceli CrNi, pozinkovaných ocelových plechu a hliníku.
Společnost ELB-Form vyrábí zvláště kritické části potrubí pro motory, které musí být bez rozstřiku. Pokud se uvnitř přívodního potrubí uvolní rozstřiky, může dojít k velmi vážnému poškození turbodmychadel, motoru nebo hydraulických systému. Od okamžiku převedení svařovacího robota na inovativní postup CMT od společnosti Fronius lze svářet tyto součásti v dosud nepoznané kvalitě bez rozstřiku.

Při tepelném spojování tenkých plechu z oceli CrNi se zřetelně rozdílnými tloušťkami nabízí proces CMT rovněž výjimečné výhody. Precizní odkapávání, velké přemostění spár a menší přísun tepla umožňují zvláště hospodárné svařování. Společnost ELB-Form spojuje plechy o tloušťce 0,3 mm s plechy o tloušťce více než 3 mm bez dodatečného svařování v jediné výrobní operaci. Společnosti Fronius a vorarlbergské oblastní zastoupení společnosti Ulmer instalovaly pro tento účel jeden plně digitální přístroj TransPuls Synergic 4000 CMT.
www.fronius.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news