Google překladač: English Deutsch

Firma SVAZIKO působící na trhu od roku 1996 nabízí služby v oboru povrchových úprav kovů - galvanizace kovů. Společnost je schopná pro vás zajistit následující technologie: zinkování, chromování, niklování, fosfátování, cínování, leštění nerezu, černění.  Pro tyto služby má k dispozici 3000m2 výrobní plochy, na které jsou umístěny tři automatické linky na zinek, po jedné lince na chrom-nikl, fosfát, alkalické černění, odmašťování a chemický nikl. Nechybí ani pracoviště elektrochemického leštění nerezových materiálů. V oblasti prodeje materiálu se stala dealerem šroubárny Turnov, WH-KOTE. Výhradně spolupracuje s českými výrobci spojovacího materiálu, kterými jsou šroubárna Turnov, Libčice, Žatec, Hvězdonice a další.

chrom.jpg

Jednotlivé technologie podrobněji
Zinkování
Zinkové povlaky jsou pro svoji odolnost anodické ochrany oceli proti korozi ve spojení s následnou pasivací (chromátováním) schopny poskytovat kvalitní protikorozní úpravu výrobků při zachování vysoce dekorativního vzhledu.
Zinkové povlaky se chromátují přípravky, které poskytují iridiscenční (hrající duhovými barvami) barevné odstíny - modrý, žlutý a černý chromát.
Vyloučené tloušťky zinku se řídí přáním zákazníka v souladu s ČSN SCO 2081 a vrstvy se pohybují od 5 do 25 µm.
Slabě kyselá zinková lázeň - použitá technologie lázeň ZINKOGAL BV firmy M.A.G. Jablonec nad Nisou.
Alkalická bezkyanidová lázeň - použitá lázeň TOPAS 2400 firmy METALCHEMIE.
Cínování
Cínování se používá zejména pro jeho netoxické vlastnosti v potravinářském průmyslu a pro jeho dobrou pájitelnost v elektotechnice. Pro jeho tažnost a kluznost při speciálních aplikacích. V případě pocínování mosazi je nutné dílce podniklovat.
Použitá lázeň pro závěsné pokovení STANNGAL 87 PC od firmy M.A.G. Jablonec nad Nisou, pro hromadné pokovení se používá lázeň CULMO 20 firmy DR.MAX SCHLOTTER
Chromování
Dekorativní chromování je jeden z nejfektnějších galvanických procesů jak po stránce vzhledové, tak po stránce fyzikálních vlastností.
Chromované povlaky jsou vysoce odolné proti atmosferické korozi za normální i zvýšené teploty a velmi tvrdé a odolné proti mechanickému opotřebení. Mají také nízký koeficient tření.
Lesklé chromové povlaky vykazují vysokou zobrazivost světla a výsledkem je vysoký dosažený lesk pokoveného zboží.
Použitá samoregulační chromovací lázeň GLAZCHROMBAD DC - 150 firmy DR. Max Schlotter.
Podkladem pro lesklé chromování je vrstva lesklého niklu v tloušťkách 10-20 µm lázeň NIGAL SATÉN firmy M.A.G. Jablonec nad Nisou
Niklování
Bezproudé (chemické) niklování je vhodné především pro technické účely zejména tam, kde je třeba vyloučit niklové povlaky o stejné tloušťce niklu po celém povrchu dílce. Kromě ochrany proti korozi vykazuje dobrou odolnost proti otěru, tažnost, případně tvrdost. Pro technické účely je důležitá elektrická a tepelná vodivost povlaku, vnitřní pnutí a magnetické vlastnosti.
Fosfátování
Fosfátování se používá zejména pro aplikace, kdy je třeba antikorozní ochrana ocelových dílců ve spojení s kvalitní impregnací. Také  při tváření ocelových předmětů za studena (snížení tření) a před lakováním ke zlepšení přilnavosti nátěrové hmoty k povrchu kovu. Fosfátování usnadňuje skluz při úpravě ocelových pohyblivých strojních součástí při jejich záběru.
Pro ochranu proti korozi se používají fosfátové vrstvy o hmotnosti 150-300 mg/dm2.
použitá technologie PRAGOPHOS 1500 firmy PRAGOCHEMA Praha.
Černění
Černění oceli - alkalická oxidace. Tato úprava slouží pro dekorativní účely i ke zvýšení korozní odolnosti výrobků zejména ve spojení s vhodnou impregnací konzervačními oleji a vosky.
Alkalické černění lze aplikovat pro běžné uhlíkaté oceli, lze však zpracovat litinu a také legované oceli.
Použitá technologie lázeň BRUNIGAL firmy PRAGOCHEMA Praha.
Leštění
Elektrolytické leštění nerez ocelí se používá u dílců s vysokými nároky na konečný vzhled např. součásti potravinářských a balících strojů, porážecích linek v masném průmyslu apod. Technologie je charakteristická vysokou produktivitou a dekorativním efektem ve srovnání s mechanickým broušením a leštěním zejména tvarově složitých dílů jako je drátěný program apod.
Proces je založen na principu kontrolovaného anodického rozpouštění povrchových vrstev dílců v lázni o vhodném složení, přičemž zboží je zavěšeno jako anoda.
Použitá lázeň ELAGAL NE 10 firmy M.A.G. Jablonec n. Nisou. www.svaziko.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news