Google překladač: English Deutsch

DMC 60 H linear – nové horizontální obráběcí centrum společnosti DMG / MORI SEIKI s lineárními pohony, jedinečným zásobníkem nástrojů a modulární systémovou konstrukcí. Vysoká trvalá přesnost na straně jedné, rychlost a dynamika na straně druhé, k tomu extrémní spolehlivost v sériové výrobě, modulární možnosti rozšíření a inteligentní automatizační koncepce pro uzpůsobení individuálním procesním řetězcům a organizaci výroby.

dmg-01

To se čte jak konkrétní požadavky z oblasti náročného horizontálního obrábění, a jsou to vesměs působivé vlastnosti nového horizontálního obráběcího centra DMC 60 H linear společnosti DMG / MORI SEIKI. Příkladně se vysoké kladné nároky ukazují u přesnosti polohování pod 4 µm při opakované přesnosti pod 6 µm, patří k tomu ovšem i použití lineárních pohonů pro zrychlení 1 g a extrémní rychlost pojezdů až 100 m/min pro krátké procesní časy. Neomezeně vysokou produktivitu kromě toho zajišťuje jedinečná koncepce zásobníku nástrojů s časem od řezu k řezu pouhých 2,2 s. A zatímco 60 měsíců záruky na lineární pohony vytvářejí důvěru, poskytuje modulární stavebnicová koncepce zákazníkovi velkou svobodu při sestavování vhodné konfigurace stroje pro každou myslitelnou výrobní úlohu – od varianty „powertrain“ s přímou manipulací shora/zepředu až po automatizované 5-osé obrábění s integrovaným naklápěcím otočným stolem.

dmg-02DMC 60 H linear: O 25 % vyšší produktivita a přesnost díky lineárním pohonům

Spektrum aplikací centra DMC 60 H linear je široké, od skříní převodovek a spojek přes hlavy válců až po např. hydraulické bloky. Všechny tyto výrobky však žádají vysokou přesnost a vysokou míru flexibility. V podobě nejnovějšího modelu řady DMC H vytváří společnost DMG / MORI SEIKI perfektní základ pro široké spektrum aplikací, počínaje optimálním využitím pracovního prostoru: v standardním provedení může obrobek mít rozměry až ø 800 × 1 030 mm při hmotnosti až 600 kg. Koncepce s pojízdným stojanem umožňuje pojezdy 630, 800 a 850 mm ve směrech X, Y a Z.

Společnost DMG / MORI SEIKI při návrhu centra DMC 60 H linear zohlednila požadavky uživatelů a vyvinula stroj s optimální ergonomií na ustavovací ploše pouhých 11,9 m2, a to v provedení s výměníkem palet.

Maximální produktivita díky inovativnímu vybavení

Ústředním bodem koncepce stroje jsou lineární pohony u os X, Y a Z, které umožňují rychloposuv až 100 m/min a zrychlení až 1 g. Záruka v délce 60 měsíců je jasným výrazem dlouhé životnosti této techniky s minimálním opotřebením a díky tomu minimálními nároky na údržbu.

Jako hlavní vřeteno používá DMG / MORI SEIKI v základním provedení model s 12 000 ot./min, mazáním olej/vzduch, výkonem 20 kW a krouticím momentem 110 Nm. Volitelně je k dispozici vřeteno 18 000 ot./min, 34 kW a 110 Nm. Pro „těžké“ obrábění se pak nabízí výkonové vřeteno 10 000 ot./min, 46 kW, 200 Nm.

Pro minimalizaci termických odchylek sází DMG / MORI SEIKI na komplexní chlazení všech relevantních komponent, jako např. lineárních pohonů, motorového vřetena a NC-otočného stolu. Navíc jsou všechny pohony umístěné mimo pracovní prostor, aby svým teplem neovlivňovaly obráběcí proces.

dmg-03Nové horizontální obráběcí centrum DMC 60 H linear společnosti DMG / MORI SEIKI s lineárními pohony,
jedinečným zásobníkem nástrojů a modulární systémovou konstrukcí

Revoluční zásobník nástrojů s časem od řezu k řezu 2,2 s

Kompaktní kotoučový zásobník patří k vyloženým highlights stroje. V základním provedení je centrum DMC 60 H linear vybavené zásobníkem na 63 nástrojů, který je možno rozšířit o další 4 kotouče po 60 místech. Vedle konstrukce, hluboké pouhých 2 500 mm, imponuje velmi krátký čas přípravy nástroje v rozsahu 3,4 až max. 5,6 sekund dokonce při velkém počtu nástrojů i extrémně krátký čas od řezu k řezu 2,2 s. Tato inovativní koncepce zajišťuje, že stroj v maximálním provedení s 303 nástroji je o pouhý jeden metr širší. Jako jedinečná funkčnost ještě přistupuje možnost zakládat nové nástroje do zásobníku během aktivní výměny nástroje (od dvou instalovaných kotoučů) – opravdové zakládání během hlavního i vedlejšího času. Třešničkou na dortu pak je čištění kuželů během hlavního času a kontrola zlomení nástroje.

V rámci vývoje obráběcího centra DMC 60 H linear společnost DMG / MORI SEIKI rovněž optimalizovala odvod třísek uvnitř stroje. Strmé a svislé kryty zajišťují nerušené propadání třísek skrz lože stroje. Spirálový dopravník uprostřed stroje odvádí třísky dozadu a umožňuje tak snadné napojení stroje na centrální odvod třísek.

Volitelná rozšíření pro široké spektrum aplikací

Modulární konstrukce stroje DMC 60 H linear umožňuje realizaci rozmanitých rozšiřujících variant. Nejširší možnosti obrábění poskytuje 5-osá varianta s pojezdy 630 / 800 / 750 mm pro obrobky do maximální velikosti ø 800 × 800 mm a hmotnosti 450 kg. Rozsah naklápění NC-otočného stolu činí 220° v rozsahu od -20° do +200°. Jak 5-osá, tak i 4-osá varianta stroje je jako alternativa k variantě Powertrain k dispozici také jako verze s výměníkem palet.

Highlights

  • Lineární pohony se zrychlením 1 g a zárukou 60 měsíců
  • Nejvyšší přesnost:
    • < 4µm kruhovitost
    • < 6 µm obvodové házení
  • Revoluční výměník nástrojů s časem od řezu k řezu 2,2 s a možností zakládání do vnějšího kotouče během hlavního i vedlejšího času
  • 5-osé obrábění díky naklápěcímu otočnému stolu
  • Varianta Powertrain pro přímé zavážení shora nebo zepředu
  • Ustavovací plocha 17,2 m2 i s výměníkem palet a dopravníkem třísek

 

dmg-04

Řízení

DMG SLIMline® Control s obrazovkou 15" a Siemens 840D solutionline Operate

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news