Google překladač: English Deutsch
DMG nabízí odvětvová řešení pro lékařskou techniku

Trh pro lékařskou techniku prožívá rozkvět. Velká inovační síla odvětví vývoje a výroby lékařské techniky ve spojení se statisticky prokázaným trvalým růstem průměrné doby lidského života podněcují v odvětví lékařské péče a ošetření stoupající poptávku po lékařských přístrojích, nástrojích a implantátech.

Stroje mezinárodního koncernu GILDEMEISTER (zastupovaného společností DMG CZECH Brno) se svými výjimečnými vlastnostmi, jako přesnost a dynamika, jsou již dnes ve značné míře vhodné pro výrobu komponentů lékařské techniky. Proto jsou lídři tohoto odvětví již dlouholetými zákazníky DMG a potvrzují to zadáváním dalších a dalších zakázek.

Některé trendy v odvětví lékařské techniky jsou na vzestupu, současně s narůstající potřebou produkovaných kusů vzrůstá i význam automatizovaných řešení ve výrobě. Komplexní řešení jsou dnes na trhu realizovaná spojením nejrůznějších partnerů. Přitom je ale mimořádně důležité vyřešit problematiku rozhraní. Zde koncern GILDEMEISTER se svými standardizovanými automatizačními řešeními – DMG Automation –nabízí kompletní řešení pod jednou střechou.

Také produktivita strojů nabývá stále více na významu, a proto se koncern věnuje perspektivním HSC technologiím, kterými se v mnohých aplikacích dosáhlo buď značného zkrácení výrobních časů nebo takové jakosti povrchu, která eliminovala potřebu dalších obráběcích procesů. Nejlepší výsledky je zde možné dosáhnout právě jen s vysoce dynamickými, velmi přesnými stroji, vybavenými řízením vhodným pro pětiosé obrábění. V trhovém segmentu ortopedických pomůcek je možné vidět určité nové trendy, například PPEK umělé hmoty se stále více a více používají pro implantáty, také titanové slitiny a keramické materiály jsou používány mnohem častěji. Při obrábění speciálních materiálů mají pro DMG prvořadý význam synergie z jiných průmyslových odvětví.

Koncern GILDEMEISTER zřídil nové technologické středisko – Center of Excellence – pro řešení úloh výroby komponentů pro leteckou techniku, kde zkoumá především obráběcí parametry důležité pro zákazníky. Zde získané poznatky jsou syntetizovány a využity v dalším vývoji. Předmětem testování jsou zde rovněž nové technologie obrábění, jako je frézování ultrazvukem anebo obrábění bez použití oleje (s vřeteny mazanými tukem), perspektivní je také použití zapouzdřených vodících drah, tím se sníží možné riziko znečištění obráběných implantátů.

Pro zpracování vysoce přesných šroubů pro spojování kostí, vyrobených z těžce obrobitelných materiálů, je z důvodů dosažení vysoké produktivity nevyhnutelné použití speciálního zařízení pro okružní řezání závitů. K tomu účelu navrhl DMG patentovanou koncepci, umožňující dosáhnout té nejvyšší jakosti obrobení povrchu spolu s rozměrovou a tvarovou přesností. Hlava poháněná pohonem DirectDrive se vyznačuje velice kompaktní konstrukcí, jež umožňuje integraci až tří těchto okružních jednotek do jednoho stroje.

Lékařská technika představuje pro lídra trhu DMG velmi důležitou oblast, a proto Key Account Management úzce spolupracuje s výrobci lékařské techniky s celosvětovou působností. Tím získávají kompetentního partnera v tomto úspěšně mezinárodně se rozrůstajícím odvětví trhu. Kromě speciálních seminářů se zaměřením na lékařskou techniku, které DMG celosvětově organizuje, vystavil tento Bielefeldský koncern (spolu se svými partnery, jako jsou Siemens, Renishaw a Iscar) na veletrhu MediSiams speciální aplikace pro lékařskou techniku. Na kompaktním frézovacím stroji Sauer HSC 20 je reálně frézovaný kolenní kloub a na soustruhu Gildemeister Speed 20-8 probíhá ukázka soustružení šroubu pro spojení kostí. Expozice koncernu dále nabízí seznámení s výrobou dalších „náhradních dílů“ lidského těla formou promítání filmů. Vedle praktických ukázek se zde prezentují i významné technické inovace, 4 stroje zde měly svou celosvětovou premiéru. Jedná se o soustružnické a frézovací technologie v novém designu DMG, produktivní automatizační řešení, jakož i rozsáhlý program DMG Service Solutions z vlastních zdrojů. Všechna tato špičková zařízení jsou navržena s ohledem na aktuální vývoj v oblasti lékařské techniky a specifické potřeby tohoto oboru. Pro všechny společnosti se zaměřením na lékařskou techniku představují produkty koncernu GILDEMEISTER cestu k vyšší produktivitě při zachování světové úrovně kvality.

Autor článku: Dr. Uli Sutor

www.dmgczech.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news