Google překladač: English Deutsch

Světová premiéra na EMO 2011

Kompaktní 5osé frézování kombinované na jednom stroji s laserovým obráběním povrchových struktur pro výrobu forem pro odlévání plastů vstřikováním: LASERTEC 65 Shape stanovuje nové standardy ve výrobě forem.

dmg-01

DMG a SAUER LASERTEC uvádějí LASERTEC 65 Shape ve světové premiéře jako technologickou inovaci cílenou na odvětví výroby forem. Laser umožňuje vytvořit geometricky definované struktury povrchu forem pro viditelné užitkové plochy dílů interiéru vozidel, jako jsou palubní desky, kryty volantů, kryty motoru. Další oblastí využití mohou být například elektronické výrobky pro příslušenství PC, tělesa kamer anebo mobilních telefonů. Na rozdíl od environmentálně škodlivé leptací techniky, flexibilní integrace laserové technologie do high-tech 5osé frézky prostřednictvím HSK rozhraní umožňuje rovněž výrobu 3D povrchových struktur na plochách libovolných prostorových tvarů s tou nejvyšší opakovatelností.

dmg-02

LASERTEC 65, jako nejmladší model typové řady Shape, v sobě spojuje osvědčenou technologii 5osého frézování na bázi vysoce kompaktního, vysoce výkonného stroje DMU 65 monoBLOCK® s možnostmi 5osého laserového přesného obrábění. Produktivita a přesnost začínají již při frézování dílů formy. Kompaktní litinový stojan konstrukce monoBLOCK® poskytuje absolutní stabilitu a tuhost, což trvale zaručuje nejvyšší konstantní přesnost. Stroj je navržen tak, aby zabíral co nejmenší prostor – půdorys činí pouhých 7,5 m² – a nabízí optimální přístupnost do velikého pracovního prostoru, který má rozměry 650 × 650 × 560 mm, a světlost dveří pracovního prostoru 1 430 mm umožňuje kdykoliv vkládat a odebírat obrobky jeřábem. Proto je u 5osých verzí stroje s integrovaným NC naklápěcím otočným stolem možné bez jakýchkoliv problémů nakládat formy pro vstřikovací odlévání s průměrem až 840 mm a výškou až 500 mm a hmotností až 1 000 kg do pracovního prostoru. 3osá verze stroje umožňuje dokonce obrábět díly s maximální hmotností 1 800 kg.

Srdcem stroje LASERTEC 65 Shape je skenovací hlava vláknového laseru, kterou je možné flexibilně integrovat do stroje prostřednictvím HSK rozhraní, takže i tvarově velice složité části formy je možné po ofrézovaní obrábět laserem při tomtéž upnutí, a tak vytvářet na jejich povrchu předem definované struktury. Implementace HSK laserové hlavy se provádí prostřednictvím speciálního, ručně ovládaného měniče, umístněného vedle stroje, umožňujícího přestavbu z frézovacího na laserový režim během 10 minut. Pružná integrace LASERTEC technologie je možná do všech frézek monoBLOCK® jakož i duoBLOCK® od DMG / MORI SEKI. Tento vysoce novátorský způsob obrábění povrchu forem pro odlévání plastů vstřikováním značně převyšuje doposud používanou leptací metodu. V porovnání s leptáním je možné pomocí laserového obrábění povrchových struktur bez problému zhotovovat i vysoce složité, geometricky definované 3D povrchové struktury na plochách libovolných tvarů s vysokou opakovatelností. Díky tomu je možné zhotovovat formy pro odlitky s téměř všemi povrchovými strukturami, jaké si fantazie zákazníka či konstruktéra dokáže jen představit, počínajíc od jednoduchého vzhledu kůže na mobilech, přes komplexní 3D šupinové struktury na podrážkách bot až po geometricky definovanou pyramidovou strukturu povrchu volantu.

dmg-03

Údaje popisující povrchovou strukturu, potřebné pro laserovou technologii, jsou vytvořené na základě bitových map odstínů šedé a pomocí speciálního software přidaného do digitálních 3D tvarů metodou tzv. mappingu. Inteligentní softwarová funkce LASERSOFT 3D TEXTURE pak realizuje na základě těchto údajů o struktuře vlastní obrábění, generuje CNC program obrábění, simuluje předem obrábění v 3D a umístí obrobek tak, aby laserový paprsek dopadal na povrch vždy pod pokud možno ideálním uhlem 90°. Pro tento náročný úkol je stroj vybaven výkonným CNC řídicím systémem Siemens 840D solutionline s ovládacím panelem DMG ERGOline® a 19" TFT obrazovkou.

Aplikace:

 • Automobilový průmysl: komponenty interiéru, kryty motoru
 • Bílá technika (přístroje pro domácnost)
 • Mobilní telefony
 • Elektronika (např. PC periférie, tělesa kamer, TV skříně)
 • Výroba forem (např. formy pro vyfukování PET láhví, podrážky, formy pro odlévání plastů vstřikováním) 

Význačné znaky stroje LASERTEC 65 Shape

 • 5osé frézování dílů forem resp. tvarových dílů a obrábění jejich povrchových struktur laserem na jedno upnutí na jednom stroji
 • Obrábění geometricky definovaných povrchových struktur laserem na libovolných 3D plochách
 • Environmentálně šetrné obrábění s nejvyšší opakovatelností (na rozdíl od technologie leptáním)
 • Flexibilní integrace laserové skenovací hlavy prostřednictvím DIN HSK rozhraní
 • Maximálně kompaktní, inherentně tuhý monoBLOCK® stojan s optimální přístupností (světlost dveří 1 430 mm)
 • Neomezené nakládaní a odebírání obrobků jeřábem shora pro obrobky s průměrem 840 mm a hmotností až 1 800 kg
 • Výkonný CNC řídící systém Siemens 840D solutionline a procesně komplexní funkce LASERSOFT 3D TEXTURE (z bitové mapy až po hotovou formu pro odlévání plastů vstřikováním)
 • Speciální softwarová funkce LASERSOFT 3D TEXTURE pro automatizované generování programu
 • Neomezené designové možnosti pro geometricky definované 3D povrchové struktury na plochách libovolných tvarů
 • Maximální opakovatelnost
 • Plně digitalizovaný procesní řetězec

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news