Google překladač: English Deutsch

Kotoučové pily Exactcut řady MA jsou určeny převážně pro velkosériové dělení širokého spektra ocelí a lehkých kovů. Časy a kvalita řezu mnohonásobně převyšují všechny běžně dostupné technologie a v porovnání s pásovými pilami je u rychlořezných kotoučových pil dosahováno až desetinásobné rychlosti. Díky tomu jsou tyto stroje předurčeny k dělení materiálů určených k následnému lisování, tváření a jiným velkosériovým provozům.
Firma ExactCut v minulém roce představovala dvě kotoučové pily pro vysokovýkonné hospodárné sériové dělení materiálu. První byla již standardizovaná kotoučová pila ExactCut řady 65/90 a druhou byla novinka v našem výrobním sortimentu: kotoučová pila ExactCut 155. Jak již napovídá označení pily, tento stroj umožňuje dělení materiálu pomocí kotoučů „Throw away“ pro vysoce produktivní řezání ocelí do průměru 155mm.
Důvodem k vývoji nové kotoučové pily byl na jedné straně zájem zákazníků o zařízení schopné dělit materiál větších průměrů a na druhé straně zájem vyvinout pilu, která bude schopna využít možnosti nových řad pilových kotoučů. Vznikl tedy stroj, který je schopen využít maximální řezné podmínky současných nástrojů a přitom má ponechanou dostatečnou rezervu pro jejich další vývoj.
Pila je oproti původní verzi přepracována od základu. Vše je dimenzováno s ohledem na obrovské síly a následné vibrace vznikající při dělení materiálu. V tomto ohledu došlo i ke změně konstrukce převodovky vřetene, a tím bylo dosaženo maximální tuhosti na výstupu. Návrh pohonů pro veškeré pohyby stroje byl optimalizován s ohledem na zkrácení vedlejších časů na minimum. Dalším významným kritériem pro návrh byla optimalizace pro připojení do výrobních linek. Ze stránky mechanické bylo ponecháno maximum volného prostoru pro připojení vstupních i výstupních zařízení.
Ze stránky automatizace je řízení včetně pohonového vybavení stroje postaveno na produktech firmy Siemens. To nám umožňuje vysoký standard v kvalitě a jednoduchosti při ovládání stroje. K připojení a komunikaci s dalšími zařízeními je možné použít průmyslovou sběrnici PROFI-BUS, PROFINET, lokální síť Ethernet aj. Pila je koncipována jako plný automat, který na základě zadaných parametrů automaticky provede veškeré nastavení a spustí řezný cyklus. Při zadávání řezných parametrů je k dispozici databanka doporučených hodnot ke standardním materiálům. Celé nastavení se dá poté uložit jako standardní obrobek a obsluha pily provádí v praxi nastavení pouhým výběrem obrobku. To výrazně snižuje nároky na obsluhující personál. Aplikace prvků firmy Siemens našim zákazníkům zajišťuje servisní podporu po celém světě. Požadavky na tato řízení jsou již delší dobu standardem u všech větších firem a firem pracujících v automobilovém průmyslu.
Standardem těchto pil je připojení na síť typu „Ethernet“ a tím maximální podpora při řešení jakýchkoliv problémů na straně zákazníka kdekoliv ve světě.
Svým provedením se tato pila zařazuje do vyššího standardu. Prvotní cenové náklady jsou samozřejmě vyšší než u technologií pásových pil, ale při kalkulaci nákladů na řez v sériové výrobě je to nejlepší řešení. Další velká úspora může být na kvalitě povrchu uříznutého kusu, kde často není potřebná další operace a šetří se materiál použitý na přídavky.
Pila je tedy určena pro zákazníky, kteří potřebují produkovat velké množství kusů, efektivně využít lidské zdroje a zvýšit výkonnost výroby. V případě zájmu Vám rádi podáme další informace, případně spočítáme produktivitu a náklady na řez přímo na Vašem materiálu.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news