Google překladač: English Deutsch

Pětiosé obrábění je jednou z oblastí uplatnění vysocevýkonných CNC systémů Fanuc GE řady 30i a 31i-A5. Vysoce výkonný hardware i software zaručuje uživatelům dosažení nejlepších výsledků i při obrábění povrchů volného tvaru. Řídicí systémy podporují všechny konfigurace strojů, včetně kloubové hlavy vřetena, otočného stolu nebo obou dohromady. Nabízejí množství funkcí pro pětiosé obrábění, jako je ruční posuv nebo řízení středu nástroje (TCP), řízení postavení nástroje a korekce na poloměr nástroje (TCR).

Zvláště užitečná je funkce korekce řezného bodu nástroje, jenž zahrnuje výpočet bodu, ve kterém se má nástroj dostat do záběru v materiálu. Nástroje, jako je lichoběžníková fréza nebo fréza se zaoblenými hranami, vyžadují specifické hodnoty korekcí, jaké se normálně zadávají do softwaru CAM. S funkcí korekce řezného bodu nástroje lze tyto hodnoty po změření nástroje trvale uložit do paměti, odkud je lze vyvolat pouhým stisknutím tlačítka. To nejenom zjednodušuje NC programování, ale také umožňuje rychlou výměnu nástrojů beze změn v NC programu.
Nové funkce lze používat také pro nakloněnou pracovní rovinu (TWP). Lze TWP definovat nejenom pomocí Eulerových úhlů, ale také povely pro podélný a příčný náklon a stočení (RPY), třemi body v prostoru, dvěma vektory, úhlovou projekcí nebo směrem osy nástroje. Pro snazší používání těchto možností vyvinula společnost Fanuc GE obrazovku průvodce, která vede operátora formou dialogu pomocí grafiky zadáváním požadovaných dat.
Většina dobře známých dodavatelů softwaru CAD/CAM podporuje pětiosé funkce Fanuc GE a příslušnými postprocesory zajišťuje optimalizaci programů obrábění
www.fanucge.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news