Google překladač: English Deutsch

Společnost DMG/MORI SEIKI prezentovala na tradiční výstavě Open House 2012 ve Pfrontenu úspěšné centrum DMU 85 monoBLOCK® v nové soustružnicko-frézovací variantě pro nejširší možnosti obrábění s nejvyšší přesností. V obráběcím centru DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION se skrývají všechny zkušenosti společnosti DECKEL MAHO z 12 let aplikací soustružnicko-frézovací techniky a z více než 800 instalovaných strojů DMU FD a DMC FD.

dmg-01

Tak jako již menší DMU 65 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION otevře i tento model v segmentu kompaktních univerzálních strojů novou dimenzi kompletního obrábění. Tento nejmladší soustružnicko-frézovací stroj z produkce DMG/MORI SEIKI se vyrovná i s nejnáročnějšími frézovacími a soustružnickými operacemi.

Na pozadí rostoucích požadavků na flexibilitu a přesnost nabývá kompletní obrábění stále více na významu. Obráběcí centrum DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION bylo vyvíjeno právě s ohledem na tyto tendence. Výsledek přesvědčí jak svými osvědčenými vlastnostmi nejnovější varianty konstrukce monoBLOCK®, tak i vrcholným uplatněním soustružnicko-frézovací technologie.

Výhody pro uživatele jsou zřejmé: když stačí jediný stroj tam, kde jindy byly zapotřebí dva nebo tři, je zapotřebí méně místa i investic. Kompletní obrábění frézováním a soustružením na jedno upnutí navíc zvyšuje přesnost a minimalizuje průběžné časy díky eliminaci dob uskladnění a přípravných časů a zkrácením vedlejších časů.

dmg-02

Soustružnicko-frézovací technologie ze strojů duoBLOCK®

Po technologické stránce společnost DECKEL MAHO Pfronten vložila do stroje DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION všechno své know-how z oblasti soustružnicko-frézovací technologie. To je vidět zejména u soustružnicko-frézovacího stolu s pohonem DirectDrive, který nabízí jedinečný krouticí moment 2 050 Nm při až 800 ot/min a maximálním zatížení stolu 1 000 kg.

Rozměry obrobku mohou dosáhnout až 850 mm×590 mm. Vyšší stabilitu a dynamiku s až 40 ot/min u naklápěcí osy nabízí naklápěcí otočný stůl v provedení TandemDrive s oboustranným pohonem. Celé spektrum soustružnicko-frézovacích možností završuje výkonné motorové vřeteno s 18 000 ot/min a výkonem 35 kW a upínáním HSK-A63. Volitelně je k dispozici i výkonnější vřeteno HSK-H100 (44 kW, 288 Nm).

V rámci vývoje soustružnicko-frézovací technologie společnost DECKEL MAHO vytvořila také exkluzivní soustružnicko-frézovací cykly, které ještě více usnadňují kompletní obrábění. Mimo jiné je možno automaticky zjišťovat a kontrolovat nevyváženost, automaticky upravovat otáčky za účelem eliminace vibrací nebo zaklápět dlouhé nástroje do obrobku. Toto doplnění ke standardním soustružnicko-frézovacím cyklům pro zapichování, upichování nebo použití vícebřitých nástrojů zaručuje, že DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION ve vaší výrobě dosáhne maximální produktivity.

dmg-03

Výkonný kompletní paket v konstrukci monoBLOCK®

Nejen soustružnicko-frézovací technologie, nýbrž i osvědčená konstrukce monoBLOCK® v provedení nové generace propůjčuje stroji DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION po stránce produktivity značné výhody. Vnějšími znaky jsou kompaktní konstrukce a z ní plynoucí malá ustavovací plocha 11,6 m2. Vnitřní prostor je oproti tomu nadprůměrně velký a umožňuje pojezd 850 mm ve směrech X a Y a 650 mm ve směru Z. Ergonomické zaoblené dveře umožňují pohodlnou manipulaci s obrobky shora jeřábem.

Dynamika a rychlost soustružnicko-frézovacího stolu se zrcadlí i v ostatních pohonech stroje DMU 85 monoBLOCK® NEXT GENERATION, které umožňují zrychlení až 6 m/s2 a rychloposuv až 40 m/min. Patřičně rychlý výměník nástrojů dosahuje časy od řezu k řezu 5,9 s.

Hlavní vlastnosti stroje:

  • Soustružnicko-frézovací paket vč. naklápěcího otočného stolu se soustružnicko-frézovací funkcí a motorovým vřetenem 18 000 ot/min, HSK-A63, 35 kW s hydraulickým zpevněním pro soustružnický režim
  • Technika soustružnicko-frézovacího stolu z řady duoBLOCK®: stůl s 800 ot/min, 2 050 Nm
  • Velké obrobky do 850 mm×590 mm a hmotnosti 1 000 kg
  • Naklápěcí otočný stůl také v provedení TandemDrive s oboustranným pohonem pro ještě lepší stabilitu a dynamiku
  • Exkluzivní soustružnicko-frézovací cykly, např. vyvažování, soustružení s naklopenou osou, variabilní otáčky pro eliminaci vibrací atd.
  • Kompletní obrábění na jednom stroji s frézováním a soustružením na jedno upnutí, volitelně i možnost broušení
  • Nízké investice a malé nároky na prostor díky použití pouze jednoho stroje
  • Rychlejší obrábění na méně upnutí = nižší kusové náklady při vyšší přesnosti
  • Více než 12 let zkušeností soustružnicko-frézovací technologie na více než 800 instalovaných strojích

 

 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..