Google překladač: English Deutsch

Společnost DMG, DECKEL MAHO GILDEMEISTER, klade důraz na energeticky účinné procesy a energeticky úsporné obráběcí stroje. S novými softwarovými nástroji a produkty v oblasti služeb, které jsou k dispozici v rámci programu "DMG ENERGY SAVING", zvyšuje DMG energetické účinnosti ve vývoji, výrobě a využití obráběcích strojů. Jako největší světový výrobce a také jako inovační leader v oblasti třískových obráběcích strojů si DMG ukládá za přímou odpovědnost aktivně podporovat trendy směřující k environmentálně zaměřenému využívání zdrojů, činí tak pro své zákazníky a s jejich pomocí. Ústředním bodem této DMG ENERGY SAVING iniciativy je výrazný nárůst holistické energetické efektivnosti strojů v rámci celého procesního řetězce.

Úspěšná realizace skutečné energetické úspory je podmíněna zodpovědným přístupem k celému životnímu cyklu výrobku: začíná s energeticky optimalizovaným konstrukčním návrhem, zahrnuje specifický výběr sestavy komponentů vhodného stroje a zároveň energeticky účinný způsob výroby, například kompletní opracování v jedné upínací poloze, a ústí v energeticky orientovaný návrh řídícího systému stroje, který využívá metody a postupy s inteligentními softwarovými nástroji a nové produkty v oblasti služeb z programu DMG.

DMG Virtual Machine – virtuální stroj
od DMG zvyšuje efektivitu a šetří zdroje

Například DMG Virtual Machine je klíčovým prvkem pro zvýšení energetické účinnosti při odběru třísky v obráběcím procesu a ve výrobních sekvencích. Hlavní výhoda tohoto inovativního DMG nástroje je zajištění bezchybné obrábění posloupnosti tím, že poskytuje nástroje pro kontrolu a v případě potřeby i pro optimalizaci NC programů ještě před skutečným obráběním. Simulace plánované operace totiž napřed proběhne ve virtuálním modelu stroje v měřítku 1:1. Tato možnost optimálně kontrolovat a plánovat procesy a produkční sekvence s DMG Virtual Machine pomáhá minimalizovat doby seřízení a vyhnout se tak výrobě zmetků. Zároveň dochází ke zvýšení celkového využití strojů z důvodu lepšího organizačního plánování při výpočtu kusového času. Vnitřní sekvence dílenského času může být díky tomu optimálně plánována na základě virtuálního procesního řetězce.

DMG GREENmode – inteligentní řídící technologie
ušetří až 20 procent spotřeby energie

DMG GREENmode vznikl jako odpověď na neúměrnou spotřebu energie při obrábění extrémními řeznými silami. DMG Electronics GmbH jako vývojář tohoto softwarového nástroje těží z možnosti získávání výkonových dat v průběhu obrábění a zpětně je ovlivňuje přes kontrolní parametry. Dochází tak k úspoře energie při odběru třísek pomocí "inteligentního" přizpůsobování řezných parametrů na základě požadavků konkrétního procesu.
V DMG GREENmode je maximální řezná síla na nástroj uložena stiskem tlačítka během prvního procesního běhu NC programu. Od druhého výrobního dílu, na základě této maximální hodnoty, jsou řezné síly optimalizovány adaptivní regulací, což vede
ke snížení času obrábění. Měření ukázala, že v důsledku použití DMG GREENmode, může být v rámci obráběcího procesu uspořeno až 20 % energie.

AUTOshutdown a automatizovaný rozběh do provozní teploty
Další softwarový nástroj od DMG Electronics s názvem DMG AUTOshutdown představuje zákaznicky parametrizovatelný systém řízení pohotovostního režimu k optimalizaci energetické bilance. S pomocí tohoto produktu může uživatel nastavit implicitní doby pro vypnutí různých systémů přes řídící plochu, což je podobné jako volba energetických režimů na notebooku. Tato funkce vychází vstříc všem uživatelům, kteří provozují své DMG stroje v pravidelném režimu. Namísto opuštění stroje v jejich provozním stavu, jak je běžnou praxí po dokončení obrábění, DMG AUTOshutdown uvede stroj do klidového stavu s minimálním příkonem.
Pomocí funkce "Wake-up & Warm-up", o kterou je možné systém na žádost zákazníka rozšířit, dokáže DMG AUTOshutdown v definovaném časovém bodu stroj automaticky zahřát na provozní teplotu.

DMG EnergySave
nezávislý kit pro minimalizaci spotřeby během neproduktivních časů

Nástroj DMG EnergySave z portfolia výrobků DMG Service sleduje podobný cíl. Ovšem v tomto případě není vypnutí stroje vyvoláno řídící funkcí, ale samostatným hardwarovým kitem, který může být přizpůsoben a používán na libovolném stroji bez výjimky. DMG EnergySave také detekuje neproduktivní časy přednastavením výkonové úrovně, která je permanentně snižována, a přepne stroj do klidového stavu okamžitě. Uživatel si může individuálně nastavit až deset proudových přepínacích úrovní. Kromě toho lze také vypnout osvětlení pracovního prostoru. Jednoduchý re-start-up je zajištěn ve všech případech, protože odpočinkový režim, do něhož byl stroj uveden pomocí DMG EnergySave je systému známý provozní stav "EMERGENCY STOP". Kromě toho dovoluje ovládání klíčkem krátkodobou deaktivaci pro možnou údržbu nebo programovací činnosti.

Celostní optimalizace strojů, sekvencí a procesů
Kromě těchto čtyř příkladů vycházejících z prostředí DMG Powertools a produktů DMG Service, je zde celá řada aspektů umožňujících zvýšení energetické účinnosti obráběcích strojů, procesů obrábění a výrobních sekvencí.

DMG stroje s vyšší účinností
Prvořadým cílem společnosti DMG je v rámci projektu DMG ENERGYsaving dosáhnout vyšší energetické účinnosti vlastních zařízení. Nejlepším příkladem je duoBLOCK® v jeho třetí generaci, s nímž se DMG podařilo příkladným způsobem extrémně omezit energetickou náročnost snížením hmotnosti pohybujících se částí o 50 procent - současně s dosažením vyšších akceleraci a hodnot rychlosti. Navíc velké množství pohybových sekvencí, například pro výměnu nástrojů a palety, není dnes již ovládáno hydraulicky, ale elektromechanicky, takže nedochází ke spotřebě hydraulických kapalin a energetická bilance těchto procesů je dokonale optimalizovaná.

A mnoho dalších opatření
Další inženýrská opatření se orientují zejména na oblast pohonů, patří mezi ně použití vysoce účinných elektromotorů, přispůsobení otáček / točivého momentu převodových vřeten pro optimální výkonový rozsah, použití výměníků tepla, optimalizované řízení osvětlení, nebo používání měničů s vysokým stupněm účinnosti.

Úspory díky použité technologii obrábění
Z výrobního hlediska stojí za zmínku zejména kompletní obrábění na jedno upnutí. DMG nabízí 5osé obrábění, jakož i integrované technologie MillTurn a TurnMill. Spotřeba energie tak klesá zejména nižším počtem upínacích poloh a ve výsledku i nižším počtem strojů potřebných k výrobě daného dílce.
Zvýšené používání suchého obrábění také výrazně šetří životní prostředí. Kromě potenciálu úspor spojeného s naplňovací a vypouštěcí technologií, bez nichž se můžeme obejít, odpadají i náklady na nákup, skladování a přepravu chladicích kapalin. Navíc lze drasticky snížit náklady na čištění obrobku.

DMG ENERGY SAVING – Opatření pro maximalizaci energetické účinnosti

- Bezpečné sekvence a cílené plánování procesů s DMG Virtual Machine
pro optimální využívání zdrojů
- Energeticky optimalizovaný proces parametrizace s DMG GREENmode
- DMG AUTOshutdown a DMG EnergySave ke snížení energetické spotřeby ve fázích přerušení
- Hmotově optimalizovaný design stroje ke snížení spotřeby energie
- Energetická rekuperace v oblasti pohonů
- Servo technologie místo hydrauliky ke snížení spotřeby energie
a množství použitých kapalin
- Používání energeticky účinných elektromotorů
- Použití tepelných výměníků
- Adaptace otáčky / točivý moment v rozsahu optimálního výkonu
- Používání energeticky účinných složek měničů s vysokým stupněm účinnosti
- Energeticky optimalizovaný design pohonů

www.gildemeister.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news