Google překladač: English Deutsch

Přinášíme Vám přehled vodou mísitelných chladicích a mazacích kapalin firmy Blaser. Do této kategorie patří následující výrobky: Blasocut, Vasco a Grindex, při čemž látky Blasocut můžeme ještě rozdělit na další dvě podskupiny, a to podle obsahu chlóru. V následujícím přehledu se dočtete o jejich důležitých vlastnostech a hlavních oblastech použití.

rezani.jpg

Blasocut (BC) – s obsahem chóru:

BC 2000 UNI (Universal) je chladicí a mazací látka určená pro všechny operace v rámci obrábění řeznými nástroji a rovněž pro vysoce legované oceli. Výrobek splňuje vysoké nároky kladené na kvalitu povrchu a trvanlivost použitého nástroje. Vyznačuje se vysokou stabilitou a odolností proti bakteriálnímu rozkladu. Hlavní oblast použití: vhodný pro všechny třískové operace a materiály.

BC 20 je chladicí a mazací látka vhodná pro středně těžké a těžké třískové opracování. Díky svým mazacím schopnostem zabezpečuje vysoký řezný výkon, zvýšenou životnost nástroje při současném zlepšení kvality opracovávaného povrchu. Díky zvýšené oplachové schopnosti udržuje stroje čisté. BC 20 vlivem výborné stability a životnosti snižuje náklady na pořízení nové náplně a likvidaci staré emulze na min. úroveň. Hlavní oblast použití: středně těžké až těžké třískové obrábění.

BC 4000 Strong je vysoce výkonná chladicí a mazací látka vhodná pro nejtěžší typy obrábění. Jedná se o vodou ředitelnou chladicí a mazací látku od firmy Blaser s největším výkonem. Je využívána v těch oblastech, kde již nedostačují výkony jiných chladicích a mazacích látek řady Blasocut. Pro svoje vynikající mazací vlastnosti může nahrazovat často i řezné oleje. Hlavní oblast použití: nejtěžší druhy obrábění, pro extrémně pevné a houževnaté materiály.

Blasocut – bez obsahu chóru:

BC 25 je univerzální chladicí a mazací látka neobsahující chlór, která se vyznačuje vysokým řezným výkonem. Díky zvýšené oplachové schopnosti udržuje stroje čisté. BC 25 je díky stabilitě emulze velmi hospodárná a díky vysoké životnosti snižuje náklady na pořízení nové náplně a likvidaci staré emulze na min. úroveň. Hlavní oblast použití: lehké, až středně těžké třískové obrábění.

BC 2000 CF je mezi vodou mísitelnými chladicími a mazacími látkami, které neobsahují chlór, univerzálně použitelným standardním produktem. Výrobek 2000 CF splňuje vysoké nároky kladené na řezný výkon a na kvalitu povrchu v oblasti všeobecného obrábění. Hlavní oblast použití: lehké, až středně těžké třískové obrábění.

BC 4000 CF je univerzální chladicí a mazací kapalina se zvýšeným řezným výkonem. Vyznačuje se dobrou smáčecí schopností a dobrými vlastnostmi pro vyplachování. Bez účinných látek obsahujících chlór, síru a fosfor. Hlavní oblast použití: všechny druhy obrábění a všechny druhy materiálů.

BC Kombi je nasazován jako vodou mísitelná chladicí a mazací látka k broušení a středně těžkému až těžkému třískovému obrábění. Jeho síla je především v oblasti broušení všech materiálů a pro všechny druhy broušení jako tvarové broušení, broušení “na kulato”, profilové broušení, bezhroté broušení atd. Hlavní oblast použití: broušení a středně těžké obrábění již při koncentraci od 3%. Není vhodný pro broušení tvrdokovu.

Vasco

Vasco 1000 je vysoce výkonná chladicí a mazací látka na bázi přírodního esteru (řepkový olej) mísitelná s vodou. Je univerzálně použitelná v oblasti obrábění a je vhodná pro všechny materiály. Lze ji obzvláště doporučit pro vysoce legované oceli. Pozor: Vasco 1000 zamrzá. Při skladování chránit před mrazem. Hlavní oblast použití: střední až nejtěžší obrábění a broušení.

Grindex

Grindex 10 je sestaven jako univerzální chladicí a mazací látka použitelná pro různé typy broušení ocelí, litin a pro různé brusné kotouče. Hlavní oblast použití: broušení legovaných ocelí a litin.

Grindex 10 CO je sestaven speciálně pro broušení tvrdokovů. Je tak účinně zabráněno uvolňování kobaltu. Hlavní oblast použití: broušení tvrdokovů a ostatních kovových materiálů.

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..