Google překladač: English Deutsch

Benz Solidfix je modulární rychlovýměnný systém pro poháněné nástrojové držáky, úhlové hlavy a vícevřetenné vrtací hlavy, který pomocí různých adaptérů umožňuje použití běžně rozšířených upínacích systémů, jako jsou kleštiny, Weldon apod. Uživatel tak získává flexibilitu při nasazování nástrojů, protože již nemusí při výměně nástroje demontovat celý agregát ze stroje. Tím šetří systém Benz Solidfix až 90 % jinak nutných přípravných časů. S vysokým výkonem a přesností, s jednodušší obsluhou a vyšší bezpečností představuje Benz s tímto systémem tu nejlepší volbu.

08-sktechnik_obr1

S více jak 30letými zkušenostmi ve vývoji a výrobě CNC agregátů je firma Benz Werkzeugsysteme, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje společnost SK Technik, předním partnerem pro obráběni dřeva a kovů. Produktové portfolio zahrnuje pevné i poháněné nástrojové držáky, výměnné agregáty, jako jsou úhlové hlavy, vícevřetenné vrtací hlavy, zrychlovací hlavy a další výrobky uznávané především pro svou vysokou kvalitu.

Vedle stále vyšších řezných rychlostí a požadavků na přesnost je snižování vedlejších časů hlavním tématem třískového obrábění. To, co je zde požadováno, jsou modulární nástrojové rozhraní. Firma Benz jako vedoucí představitel v oblasti výroby nástrojových systémů pro třískové obrábění se chopila této tématiky a se systémem BENZ Solidfix tak zaplnila mezeru na trhu. Nový modulární rychlovýměnný systém Solidfix spojuje výkon, přesnost, obsluhu a bezpečnost.

Trumfem pak je provozní výkonnost, která zde vyčnívá z řady. Kombinací kuželového centrování bez vůle s extrémně velkou opěrnou plochou a spojení s vysokou tažnou silou nabízí Benz Solidfix maximum stability a jistoty proti vyklonění, což naplňuje požadavky i pro obrábění frézováním. Mezi další přednosti patři vysoký přenos kroutícího momentu a nejvyšší možné otáčky, dosažitelné díky neutrálně vyvážené konstrukci. To vše podporuje speciální upínací mechanismus, který působí centrálně, bez příčných sil a společně s vysoce přesnými a kompaktními konstrukčními díly dosahuje těch nejlepších vlastností, jako jsou obvodové házení, pevnost v ohybu a opakovaná přesnost. Což zaručuje současně i vysokou kvalitu ve výrobě.

08-sktechnik_obr2
Vedle technických vlastností rozhodují dnes také faktory, jako je komfort obsluhy a v neposlední řadě i otázky bezpečnosti a uživatelské spokojenosti. Modulární rychlovýměnný systém Benz Solidfix je možné obsluhovat jednou rukou a to bez speciálních nástrojů. Díky jednoduchému otočení upínacího šroubu o 180° je adaptér nástroje, respektive nástroj zafixován. Nástroje tak mohou být výměněny za méně než 15 sekund. Přitom bylo myšleno i na bezpečnost. Při uvolnění upnutí je nástroj i adaptér stále zajištěn bajonetovou pojistkou a může být vyjmut z upínacího vřetene teprve až dalším otočením. Speciálně u vertikálně uspořádaných vřeten se tak zamezí nekontrolovatelnému vypadnutí nástroje při jeho výměně. Kromě toho neobsahuje systém žádné volné konstrukční díly a samojistící upínání navíc vylučuje i chyby obsluhy.

Modulární rychlovýměnný systém Benz Solidfix byl vytvořen pro všechny běžné nástrojové upínací systémy a nabízí tak obrovskou flexibilitu při volbě nástroje. Speciální provedení jsou pak díky vlastní výrobě realizovány ve velmi krátkých časech. S použitím tohoto rychlovýměnného systému mohou být nástroje předem seřízeny a o to rychleji pak vyměněny. Tím se případné prostoje redukují na minimum.

Autor: Luděk Dvořák
www.sktechnik.cz

Kalendář akcí

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..