Google překladač: English Deutsch

alstom obr1Železnice je středem pozornosti dnešních dopravních řešení. Nabízí alternativní řešení pro ucpaný silniční provoz velkých měst a stále se rozrůstající předměstí a přispívá k regionálnímu hospodářskému rozvoji, přičemž navíc chrání životní prostředí. V České republice také nastávají změny jak v osobní dopravě, tak i v železniční infrastruktuře. Liberalizace trhu poskytuje příležitosti pro nové soukromé subjekty. Určené investice do efektivnějších řešení zabezpečení na hlavních tranzitních koridorech optimalizují rozvoj přeshraniční mezinárodní dopravy.

Celý článek...

Inzerce

Ergonomie 1.psdVedle nové generace vysokozdvižných vozíků prezentovala společnost Jungheinrich na předním světovém veletrhu intralogistiky CeMAT 2014 i novinky z oblasti ergonomie, bezpečnosti a produktivity práce. Na veletrhu CeMAT 2014, který se konal 19. - 22. května v německém Hannoveru, představila odborné veřejnosti společnost Jungheinrich celou řadu zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.

Celý článek...

jung1Na mezinárodním veletrhu CeMAT 2014 představí hamburská společnost Jungheinrich světové veřejnosti kompletně inovovanou generaci vysokozdvižných vozíků, poháněných spalovacím motorem. Tyto vozíky vyráběné v Německu se vyznačující univerzálním využitím, spolehlivostí a robustní konstrukcí a dosahují nadprůměrného výkonu překládky při současně nízké spotřebě paliva.

Celý článek...

Inzerce

jh1Společnost Jungheinrich představí již tradičně na mezinárodním veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu svoje další inteligentní, inovativní řešení pro použití vozíků ve vnitropodnikové logistice. Společnost Jungheinrich prezentuje na v pořadí již 12. mezinárodním veletrhu distribuce, materiálových a informačních toků LogiMAT (konaném ve dnech 25. až 27. února 2014) ve dvou oddělených veletržních stáncích své kompetence v řešeních pro intralogistický sektor. Přesně podle hesla veletrhu „Inteligentní síťové propojení znamená ovládnutí komplexity" ukáže společnost se sídlem v Hamburku v hale (č. 6, stánek 201) s vozíky na více než 330 m2 širokou paletu svých pozemních vozíků a intralogistických řešení. Odbornému publiku představí například čelní vozík DFG/TFG 540s a vozík s výsuvným sloupem ETV/ETM 216, které získaly cenu IFOY Award 2013.

Celý článek...

matl bula obr2Tak jak je u firmy Combilift dobrým zvykem, přichází opět s novinkou. Tentokrát je to terénní čelní vysokozdvižný vozík, který svými vlastnostmi posouvá zvyklosti a zažitá pravidla do nových, v mnoha ohledech nečekaných mezí. Vozík vycházející z firemní filosofie tříkolových vozíků byl původně vyvinut pro potřeby manipulace s velkými nosiči přepravek s drůbeží. Podmínkami pro takové provozy byla nízká průjezdní výška a malý poloměr otáčení, což bylo beze zbytku splněno.

Celý článek...

demag obr2Demag je předním světovým výrobcem v oblasti jeřábových stavebnic. Před téměř padesáti lety uvedl na trh jeřábovou stavebnici KBK. Systém KBK vychází vstříc individuálním požadavkům zákazníků. Konstrukční díly lze jednoduše kombinovat s podvěsnými jeřáby, podvěsnými drahami, nástěnnými a sloupovými otočnými jeřáby. Díky vysoké flexibilitě systému Demag jsou zařízení KBK jednoduše integrovatelná do výrobní infrastruktury a snadno konvertibilní. Všechny varianty mají společnou výhodu: jeřáby využívají prostor pod stropem haly a nechávají tak hodnotný podlažní prostor volný pro pracovní a výrobní prostředky.

Celý článek...

hbc obr00Společnost HBC-radiomatic CZ, s.r.o. se od roku 1997 stala lídrem českého a slovenského trhu v oblasti rádiových dálkových ovládání určených pro řízení průmyslových aplikací. V největším měřítku jsou RDO používána pro řízení průmyslových a stavebních jeřábů. Tady, díky své kvalitě, zaručují bezpečný spolehlivý provoz a značné ušetření nákladů provozovatele. Ze stejných důvodů nebo i z důvodu zajištění bezpečí pro obsluhu, jsou dálková ovládání používána i v jiných oblastech. Příkladem je použití u svahových sekaček, drtiček stavební suti nebo čerpadel betonu, kde dálková ovládání také zaujala své místo.

Celý článek...

Linde-MH-dodala-voziky-na-CLinde Material Handling (Linde MH), přední dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, dodal flotilu nových CNG vysokozdvižných vozíků do společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover, která vyrábí tepelné, zvukové a protipožární izolace. Linde MH dodala do Isoveru celkem 18 vysokozdvižných vozíků na CNG pohon s označením Linde H16 a Linde H20. Ty nahradí stávající dieselové vozíky v oblasti manipulace výrobků mezi výrobními linkami, ve skladech a při nakládce expedovaných výrobků a zboží. Vyznačují se nejen efektivitou provozu, úsporou nákladů na pohonné hmoty, ale i výbornou manévrovatelností a vysokým komfortem pro řidiče. Vozíky s pohonem na stlačený zemní plyn budou využívat novou plnicí stanici CNG, která byla uvedena do provozu na konci listopadu v prostorách společnosti Isover v Častolovicích.

Celý článek...

jungheinrich1Společnost Jungheinrich investovala 40 milionů eur do výstavby nového výrobního závodu v Degernpointu - průmyslové zóně poblíž bavorského Moosburgu. Je to další krok na cestě k rozšíření pozice společnosti na trhu a jejím trvalém udržení. 27. listopadu 2013 otevřela společnost Jungheinrich v průmyslové oblasti Degernpoint, v bezprostřední blízkosti svého závodu v bavorském Moosburgu, svůj nový výrobní závod na výrobu systémových vozíků. Tyto vozíky se dosud vyráběly v závodu Moosburg. Od listopadu již probíhá jejich výroba v aktuálně nejmodernějším závodě na výrobu systémových vozíků na světě. Výstavba nového závodu byla nutná, protože kapacitu závodu Moosburg již nešlo rozšířit. Výstavba trvala zhruba 16 měsíců.

Celý článek...

jungh1Společnost Jungheinrich se sídlem v Hamburku byla jako jediný zástupce z oboru vnitropodnikové logistiky oceněna za sériovou aplikaci lithium-iontové technologie u manipulační techniky. 11. listopadu 2013 obdržela společnost Jungheinrich oficiální certifikát ekologické bilance za svůj vozík EJE 112i, který je jako vůbec první na světě sériově vybaven lithium-iontovou technologií. Nominační listinu pro německou cenu „Ecodesign 2013" převzal zástupce společnosti Jungheinrich od státní sekretářky při ministerstvu životního prostředí, Ursuly Heinen-Esser, a prezidenta spolkového úřadu pro životní prostředí Jochena Flasbartha. Jedná se o jedinou cenu německé vlády za ekologický design. Cena „Ecodesign", která byla udělována podruhé, vyznamenává inovativní výrobky, služby a koncepce, které dle údajů spolkového úřadu pro životní prostředí „přesvědčují jak z hlediska designu, tak i životního prostředí".

Celý článek...

flaga obr1Neustálý růst cen benzínu a nafty přiměl jihomoravského dopravce Grande k tomu, aby jako jeden z prvních v České republice do svého vozu nainstaloval nový systém Dieselgas. Ten umožňuje kombinovaný provoz vozidla na naftu a LPG. Přestavěný nákladní vůz je v provozu od července a dopravce již dnes ví, že díky přestavbě ušetří přes sto tisíc korun ročně. Firma Grande si nechala přestavět nákladní vůz typu TGA 18.390 LL, který při rozvozu měsíčně najezdí v soupravě s vlekem okolo 7 200 kilometrů. „Díky systému se nejen snížily náklady na provoz daného vozidla, ale zároveň se zvýšil i jeho výkon. Například při jízdě do kopce již není potřeba řadit nižší rychlostní stupně i při plném naložení vozu," uvedl Pavel Holemý, jednatel společnosti Grande. Ta již plánuje přestavbu dalších vozidel ze svého vozového parku.

Celý článek...

Strana 9 z 29

9
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
252627
28293031   
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce