Google překladač: English Deutsch

2-Hepco-GV3.jpgLineární vodící systém GV3 od HepcoMotion se používá v automatizovaných strojích na lepení izolačních desek k sádrokartonu. Tento lineární vodící systém zajišťuje hladký a přesný posuv i při vysokém vytížení v prašných okolních podmínkách. Když byl v minulosti pro podobné aplikace využíván lineární vodící systém HepcoMotion GV3, britská společnost Finishing Design Services (FDS) konstruující stroje pro zvláštní účely věřila v jeho spolehlivost při realizaci projektu vyžadujícího plně automatizovaný provoz. Zmíněný plně automatizovaný stroj slouží jako lepička izolačních desek na sádrokarton pomocí lepicího systému 2K.

“Potřebovali jsme výkonný vodící systém, který by se dokázal vypořádat s prašným prostředím,” vysvětlil technik FDS, Matthew Hudson. “Také jsme v celém stroji chtěli použít pouze jeden typ vodícího systému, abychom minimalizovali skladové nároky na náhradní díly. GV3 dokázal oba tyto požadavky splnit.”

Společnost Finishing Design Services má širokou základnu zákazníků, kterým dodává stroje pro většinu průmyslových odvětví, zejména pak do pekárenského, automobilového a stavebního sektoru. Její filosofií je zadávat co nejméně subdodavatelských zakázek, neboť její vnitropodnikové prostředky obsáhnou všechny aspekty stavby stroje od řízení projektu, přes design a výrobu, až po stavbu panelů, instalaci a uvedení do provozu. Díky tomu dokáže svým zákazníkům poskytovat stroje výhodněji, a to v rámci kratšího časového rámce.

Automatický lepicí stroj, pro který byly systémy GV3 určeny, se skládá ze dvou podávacích dopravníků pro čisté desky, jednoho výstupního dopravníku pro posuv hotového výrobku a tří paletových manipulačních dopravníků pro podávání na linku.

Nad každým z dopravníků pracuje podtlakový zdvihací a ukládací systém, který přesně umisťuje desky na hlavní dopravník. Tento dopravník posouvá desku lepidlo nanášející komorou do předehřáté pece předtím, a poté je dále přivádí do sázecí stanice. V této stanici je vrchní deska vyzvednuta, vyrovnána a umístěna na spodní desku s předem naneseným lepidlem. Jakmile jsou obě desky slepeny, jsou dopravníkem vedeny pásovým lisem, a poté přesunuty na paletu pro hotové výrobky.

Vlajková loď společnosti HepcoMotion systém GV3 je zodpovědný za lineární vedení hned v několika těchto procesech. Kromě posuvu vodítek vyrovnávajících výrobek a navádění rozpěrných dopravníků, které pronášejí výrobek rozprašovací komorou, odpovídá GV3 též za zajištění hladkého a přesného navádění aplikátoru, který rozprašuje lepidlo po celé desce. Stejný typ systému GV3 se také používá pro lineární vedení zdvihacích a ukládacích systémů ve vertikální i horizontální ose.

Pro zajištění provozní výkonnosti v prašných podmínkách jsou všechny lineární vodící systémy GV3 vybaveny těsnícími víky, které zamezují vnikání sádrokartonového prachu z kluzného povrchu, zatímco poskytují mazání prodlužující životnost systému. Na těchto strojích nesou systémy GV3 zátěže přesahující 220 kg a běžně jimi pohybují rychlostí 1,6m/sec se zrychlením/zpomalením až 10m/S2.

“Jelikož jsme k sestavení tohoto stroje potřebovali řadu lineárních vodítek, chtěli jsme takový výrobek, který by byl nákladově výhodný a zároveň dostatečně odolný na to, aby svou práci odváděl efektivně a spolehlivě,” uzavřel Matthew Hudson. “Systém GV3 již dříve prokázal své schopnosti, a tak jsme neváhali použít jej znovu.“

Kromě systémů GV3 dodávala společnost HepcoMotion pro tento projekt také prvky ze své řady Winkel. Tyto součásti jsou ideální pro použití ve velmi náročných podmínkách, které znamenají vysoké radiální i axiální zátěže. Lze tak specifikovat zcela sestavené manipulační systémy s řadou hnacích systémů vhodných pro zátěže až do 50 tun. Právě pro tuto svou vysokou nosnost zvolila společnost FDS součásti Winkel pro použití na svých pracovištích ke stohování palet.
www.HepcoMotion.com
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce