Google překladač: English Deutsch

Společnost Armatury KLAD s.r.o se zabývá výrobou průmyslových armatur určených pro energetiku, plynárenství a chemický průmysl. Firma nabízí ucelený sortiment armatur v provedení dle norem EN, GOST a ASME, včetně speciálních armatur se zaměřením na vyšší provozní tlaky, teploty nebo armatur určených pro speciální média.

klad-01

Společnost se stala novým vlastníkem bývalé společnosti SČA a.s. ( Ústí nad Labem ) a doplnila tak svůj výrobní sortiment o nízkotlaké uzavírací, regulační a pojistné ventily, plynové armatury a plynové stanice.

Společnost vznikla v roce 1993, kdy se část managementu bývalého státního podniku Armaturky Minerva ( Sigma Opava ) rozhodla pokračovat ve výrobě průmyslových armatur a založila firmu Armatury KLAD se stoprocentním českým kapitálem. Od té doby prošla firma několika modernizačními procesy, včetně rekonstrukce výrobních hal, modernizací strojního parku založené na CNC technologiích. Důležitou základnu firmy tvoří konstrukční oddělení, pracující ve 3D konstrukčních a simulačních programech, které významně urychlují vývoj nových výrobků a tak je firma schopna pružně reagovat i na speciální požadavky zákazníků. Společnost disponuje certifikací ISO 9001-2008, vlastní výrobkové certifikáty TŰV. Pro dodávky na východní trhy je vybavena certifikáty GOST-R pro Bělorusko a Rusko.

Armatury pro energetiku a plynárenství

Patří do hlavního výrobního sortimentu a v případě vysokotlakých uzavíracích a regulačních ventilů může firma nabídnout celou řadu svých produktů pro PN100-PN500. Společnost vyrábí drobné ventily V10 v rozsahu DN6 až DN15 dále inovované ventily od V46 do DN50. Tuto řadu uzavírají ventily V58 ve světlostech DN65 až DN150, které prošly úspěšnou konstrukční modifikací a jsou vyráběny včetně tlakotěsného víka, které významně snížilo nutné ovládací síly. Všechny ventily jsou vyráběny v kovaném provedení v širokém rozsahu materiálových variant, od základních uhlíkových C22.8 ( 1.0460 ), přes legované materiály pro vyšší teploty ( 1.5415, 15 128, 1.7335, 1.7383 ) až po nerezové varianty ( 1.4541, 1.4309-P91 ).

Ventily mohou být vyrobeny v přímém či rohovém provedení s připojením do potrubí dle požadavků zákazníka. Do této skupiny patří i další ventily odkalovací B10, odluhovací B25 a ventily trojcestné střídací V65, které lze dodat v kompletu s pojistnými ventily, jako pojistné soupravy.

V oblasti energetiky patří firma Armatury KLAD mezi významné evropské výrobce stavoznaků a vodoznaků, které slouží jako přímé ukazatelé hladiny tekutin v parních kotlích, tlakových nádobách a nádržích. Jsou vyráběny v tlakových třídách od PN10 až po PN250.

Armatury pro chemii a speciální média

V souladu s výrobními parametry firmy se společnost věnuje malo-středně sériové výrobě armatur určených pro agresivní a speciální média. Jde o uzavírací a zpětné ventily, kulové kohouty, průhledítka, klapky a filtry ze speciálních nerezových materiálů: 1.4404, monel, hasteloy. Pro silně agresivní média firma dodává pogumované ventily a ventily povlakované vrstvou ECTFE (Halar). V případě rychle tuhnoucích médií lze armatury opatřit topným pláštěm. Společnost má bohaté zkušenosti jako dodavatel armatur určených pro vysokotlakovou syntézu a rozvody močoviny, kde realizovala několik dodávek armatur ze speciálních materiálů 1.4435 (F316 LUG) a 1.4466.

Severočeská armaturka

Společnost Armatury KLAD oznamuje, že bývalá společnost SČA a.s. ukončila svou podnikatelskou činnost a bude vyvíjet své hospodářské aktivity jako dceřiná společnost SČA spol s.r.o. Společnost má v plánu pokračovat ve výrobě osvědčeného sortimentu armatur jako jsou uzavírací, regulační a pojistné ventily do PN40, plynové armatury a plynové stanice. Cílem nově vzniklé společnosti je rozšířit tlakové řady ventilů až do PN100 a nabídnout tyto ventily v několika materiálových variantách. Sortiment pojistných ventilů bude rekonstruován cílem zvýšení průtočné kapacity. Pro rychlé řešení dodávek bude společnost disponovat pohotovostním skladem.

Obchodní značka SČA má ve světe stále dobrý zvuk a zaslouží si aby si jej nejen udržela, ale i zvýšila. Společnost Armatury KLAD jako nový vlastník převzala vlastnické práva bývalé společnosti a chce navázat na dobré obchodní vztahy se všemi stávajícími partnery.

Ing. Štěpánek
obchodně-technický manager, Armatury KLAD

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news