Google překladač: English Deutsch

Dinel 1Obr. 1: Radarový hladinoměr GRLM-70 „Miranda”
Pro člověka byla již odpradávna informace o naplněnosti nádob na kapaliny nebo sypké látky klíčovou otázkou přežití. Měření hladiny je tedy možno považovat za jedno z historicky nejstarších procesní měření. Od dob hliněných nádob a poklepu na ně pro získání představy o naplněnosti již uplynulo nemálo vody a dnešní doba spíše přeje měřením elektronickým. Firma Dinel, s.r.o., přední nezávislý výrobce systémů pro měření výšky hladiny a průtoku v České republice, ve své nabídce disponuje celou řadou procesních měřidel a senzorů, komunikačních a zobrazovacích přístrojů určených pro technologické aplikace v mnoha průmyslových odvětvích.

Celý článek...

Wago 01 elektromery keyvisuPři snaze o snížení nákladů a optimalizaci spotřeby je nezbytností rozsáhlé měření energie. Pro zjednodušení tohoto úkolu teď portfolio společnosti WAGO obsahuje nové elektroměry s certifikací MID, které jsou vybavené páčkovým připojovacím systémem Push-in CAGE CLAMP® a nabízejí několik špičkových předností.

Celý článek...

Uzimex 1 Falcon1„Pokud to fungovat bude, bude to opravdu velké," těmito slovy sliboval zakladatel SpaceX Elon Musk v září 2011 pokus vytvořit opakovaně použitelnou raketu. Sám se tehdy netajil pochybnostmi. Nicméně my už dnes víme, že to funguje. A že je to opravdu velké. A že to bude ještě větší.

Celý článek...

conrad 1 002383436PI06CO2: jedno číslo a dvě písmena, která denně vstupují do života každého z nás. Lidé prchají před okolním světem, jen aby většinu svého času trávili uzavřeni v neprodyšných příbytcích. Pracují zde, odpočívají a také spí. Představa, že by měli draze zaplacené teplo jen tak vypustit oknem ven, dokáže pěkně rozpálit i je. Vždyť ani netuší, kdy správně větrat. Na jejich obranu však musíme dodat, že hned vedle teploty se již naučili měřit alespoň vlhkost. Dveře k lepšímu bydlení se konečně otevírají. Bude to ale stačit?

Celý článek...

Lapp 01Předem sestavené propojovací kabely pro ethernet, známé jako patch kabely, jsou základní součástí síťové techniky. Na běžné typy LAN kabelů pro budovy nejsou z hlediska prostředí kladeny velké požadavky. Jinak je to ale v průmyslu, kde jsou tyto typy kabelů nuceny odolávat vlivům elektromagnetického rušení, požadavkům na odolnost prostředí a také požadavkům na splnění mezinárodních standardů. Nově představené patch kabely LAPP jsou v tomto směru univerzálnější a umožňují použití v oblasti síťové techniky budov i v průmyslu, převážně rozvaděčích. To umožňuje uživatelům snížit počet komponent a ušetřit náklady na logistiku.

Celý článek...

Murr 1 VarioX CZMurrelektronik rozšiřuje svoje produktové portfolio a představuje vám inovativní novinku - Vario-X. Jedná se o první automatizační platformu, která přináší senzory a akční členy do terénu bez rozváděčů a decentralizovaně. Navíc díky digitálnímu dvojčeti šetříte nejen náklady, ale i čas při plánování, instalaci, provozu a servisu.

Celý článek...

Amtek 00 csm AntriebstechniASi-5 – znovunalezená cesta automatizace – AS-interface je dávno známá sběrnice se společným vedením napájení a komunikační složky po dvouvodiči. Autorská firma této sběrnice, Bihl+Wiedemann, před pár lety rozšířila možnosti této sběrnice pro účely světa Industry 4.0 o verzi ASi-5 s výrazně větší přenosovou šířkou pásma. Společnost Amtek rozšiřuje svoje portfolio dodavatelů právě o tuto firmu a je připravena využít možnosti sběrnice v synergii se svými strojními konstrukcemi, se standardem IO-Link a se zaměřením na strojní bezpečnost.

Celý článek...

Fronius 1 SE HPIC SymoInstaVe dnech 17. až 20. května 2022 představí společnost Fronius Česká republika na veletrhu AMPER v Brně skutečnou udržitelnost. K vidění budou inovativní výrobky a řešení z oblasti bydlení, komerce a mobility, a také digitální nástroje. „O udržitelnosti se hodně mluví. My skutečnou udržitelnost ukážeme. Projevuje se v našich výrobcích a řešeních, které produkujeme v srdci Evropy a jejichž životní cyklus je založený na udržitelnosti, stejně jako na našich dlouhodobých a udržitelných partnerstvích," vysvětluje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH, a dodává: „Již 30 let ve všech výrobcích a řešeních, které vyvíjíme, zohledňujeme blaho budoucích generací a podle toho také zodpovědně hospodaříme."

Celý článek...

Tme 01 2000V posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů. Proto během laboratorních prací a ve fázi projektování zůstávají nejspolehlivějším řešením vývojové platformy připravené samotnými výrobci systémů. Zde je třeba zdůraznit, že jejich pozornosti neunikly výhody oblíbených řešení ze spotřebitelského segmentu: jejich snadná přizpůsobitelnost a dostupnost. Dnes jsou na trhu k dispozici jednoduché v použití vývojové desky připravené předními výrobci mikrokontrolérů – především společností Microchip, jejíž portfolio zahrnuje systémy z rodin PIC® a AVR®. Níže uvádíme jedno z prototypových řešení tohoto výrobce z řady Curiosity Nano.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..