Google překladač: English Deutsch

conrad 1 002383436PI06CO2: jedno číslo a dvě písmena, která denně vstupují do života každého z nás. Lidé prchají před okolním světem, jen aby většinu svého času trávili uzavřeni v neprodyšných příbytcích. Pracují zde, odpočívají a také spí. Představa, že by měli draze zaplacené teplo jen tak vypustit oknem ven, dokáže pěkně rozpálit i je. Vždyť ani netuší, kdy správně větrat. Na jejich obranu však musíme dodat, že hned vedle teploty se již naučili měřit alespoň vlhkost. Dveře k lepšímu bydlení se konečně otevírají. Bude to ale stačit?

Celý článek...

Lapp 01Předem sestavené propojovací kabely pro ethernet, známé jako patch kabely, jsou základní součástí síťové techniky. Na běžné typy LAN kabelů pro budovy nejsou z hlediska prostředí kladeny velké požadavky. Jinak je to ale v průmyslu, kde jsou tyto typy kabelů nuceny odolávat vlivům elektromagnetického rušení, požadavkům na odolnost prostředí a také požadavkům na splnění mezinárodních standardů. Nově představené patch kabely LAPP jsou v tomto směru univerzálnější a umožňují použití v oblasti síťové techniky budov i v průmyslu, převážně rozvaděčích. To umožňuje uživatelům snížit počet komponent a ušetřit náklady na logistiku.

Celý článek...

Murr 1 VarioX CZMurrelektronik rozšiřuje svoje produktové portfolio a představuje vám inovativní novinku - Vario-X. Jedná se o první automatizační platformu, která přináší senzory a akční členy do terénu bez rozváděčů a decentralizovaně. Navíc díky digitálnímu dvojčeti šetříte nejen náklady, ale i čas při plánování, instalaci, provozu a servisu.

Celý článek...

Amtek 00 csm AntriebstechniASi-5 – znovunalezená cesta automatizace – AS-interface je dávno známá sběrnice se společným vedením napájení a komunikační složky po dvouvodiči. Autorská firma této sběrnice, Bihl+Wiedemann, před pár lety rozšířila možnosti této sběrnice pro účely světa Industry 4.0 o verzi ASi-5 s výrazně větší přenosovou šířkou pásma. Společnost Amtek rozšiřuje svoje portfolio dodavatelů právě o tuto firmu a je připravena využít možnosti sběrnice v synergii se svými strojními konstrukcemi, se standardem IO-Link a se zaměřením na strojní bezpečnost.

Celý článek...

Fronius 1 SE HPIC SymoInstaVe dnech 17. až 20. května 2022 představí společnost Fronius Česká republika na veletrhu AMPER v Brně skutečnou udržitelnost. K vidění budou inovativní výrobky a řešení z oblasti bydlení, komerce a mobility, a také digitální nástroje. „O udržitelnosti se hodně mluví. My skutečnou udržitelnost ukážeme. Projevuje se v našich výrobcích a řešeních, které produkujeme v srdci Evropy a jejichž životní cyklus je založený na udržitelnosti, stejně jako na našich dlouhodobých a udržitelných partnerstvích," vysvětluje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH, a dodává: „Již 30 let ve všech výrobcích a řešeních, které vyvíjíme, zohledňujeme blaho budoucích generací a podle toho také zodpovědně hospodaříme."

Celý článek...

Tme 01 2000V posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů. Proto během laboratorních prací a ve fázi projektování zůstávají nejspolehlivějším řešením vývojové platformy připravené samotnými výrobci systémů. Zde je třeba zdůraznit, že jejich pozornosti neunikly výhody oblíbených řešení ze spotřebitelského segmentu: jejich snadná přizpůsobitelnost a dostupnost. Dnes jsou na trhu k dispozici jednoduché v použití vývojové desky připravené předními výrobci mikrokontrolérů – především společností Microchip, jejíž portfolio zahrnuje systémy z rodin PIC® a AVR®. Níže uvádíme jedno z prototypových řešení tohoto výrobce z řady Curiosity Nano.

Celý článek...

TME 008---ImageTransfer Multisort Elektronik (TME) je nyní lépe než kdy dříve schopna poskytnout svým zákazníkům všechny komponenty nezbytné pro realizaci optoelektronických projektů díky přidání nových produktů Everlight do nabídky. Umožní vytvářet zařízení, jako jsou kodéry, přepínače a optické senzory, stejně jako řešení pro počítání / třídění produktů a přenos dat.

Celý článek...

Murrelektronik 00 04 Murr VVe dnech 17. – 20.5.2022 se opět otevře v Brně veletrh AMPER, nejvýznamnější český veletrh automatizace, a společnost Murrelektronik se na něm představí s atraktivními inovacemi a zajímavými tématy.
Stánek firmy Murrelektronik najdete v Hale V, jeho číslo je 4.04.
Společnost Murrelektronik představí inteligentní trendy v automatizační technice v oblasti decentralizované instalační techniky, napájení, síťové technologie a IO-Link a ukáže zjednodušení instalačních konceptů, čímž ukáže způsoby, jak zvýšit konkurenceschopnost. V centru pozornosti jsou tedy budoucí propojení z úrovně IO do cloudu.

Celý článek...

TME 1• Co je to tranzistor – základní informace
• Jak zkontrolovat tranzistor – metody testování správné funkce
    • Přečtěte si, jak zkontrolovat tranzistor pomocí měřiče
    • Tranzistory MOSFET a JFET
• Kontrola tranzistorů pomocí testerů elektronických součástek
• Jak zkontrolovat tranzistor bez odpájení
• Jak zkontrolovat tranzistor pomocí multimetru z nabídky TME

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

2

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..