Google překladač: English Deutsch

ŠKODA POWER, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, podepsala kontrakt na dodávku turbosoustrojí o výkonu 80 MW v rámci celkové rekonstrukce elektrárny Amager v Dánsku. Hodnota zakázky představuje téměř 500 milionů korun. Zákazníkem je společnost ENERGI  E2, která je  jednou z největších dánských  společností působící  v energetickém sektoru a vlastnící a provozující elektrárny, včetně vodních a větrných, nejen v Dánsku, ale i ve Švédsku, Španělsku a Řecku.

dansko_amager.jpg

Jak uvedl generální ředitel ŠKODA POWER Jan Musil, za úspěchem ŠKODY, ve srovnání s konkurencí, stojí  především celková účinnost tepelného cyklu požadovaná zákazníkem, dispoziční řešení, které nejlépe odpovídalo stávajícímu základu a nejlepší technicko-ekonomické řešení z hlediska dlouhodobého provozu.
Dodávka představuje turbosoustrojí o výkonu 80 MW v rámci celkové rekonstrukce elektrárny Amager, situované na předměstí Kodaně. V současné době jsou zde v provozu tři bloky, z nichž  na prvních dvou  pracují turbiny ŠKODA dodané v letech 1971/72, které byly  postupně modernizovány v letech 1991/92. Zakázka zahrnuje modernizaci strojovny 1.bloku, konkrétně dvoutělesové protitlaké turbiny s odběrem tepla pro vytápění Kodaně, včetně generátoru umístěného na stávající základ. Součástí je kompletní projekt, řídicí a kontrolní systém turbiny, systém výměníků tepla., elektročást, propojovací potrubí, armatury, ocelové konstrukce, a náhradní díly. Konečný termín pro uvedení do provozu  je leden 2009.
ŠKODA POWER tímto posílila svoji pozici ve Skandinávii, společně s dalšími projekty ve Finsku a Švédsku během  jednoho roku umístila do tohoto teritoria šest projektů. Uvedené kontrakty potvrzují, že ŠKODA patří v oblasti výroby parních turbín ke světové špičce.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news