Google překladač: English Deutsch

MC7522_120613_05_CMYKOperátorský panel TERMEX TX1107 od firmy Pepperl+Fuchs umožňuje ovládat stroje a zařízenív prostorech s nebezpečím výbuchu v zónách 1 a 21 podle ATEX a IECEx. Může být používán tam, kde je pro operátorský panel málo místa a není třeba použít operátorskou pracovní stanici. Může též sloužit pro vizualizaci průběhu výrobních procesů, opět s výhodou v místech,kde je k dispozici jen omezený prostor. Nová generace operátorských panelů je určena speciálně pro chemický, farmaceutický, potravinářský nebo petrochemický průmysl a pro výrobce strojů určených pro tyto průmyslové obory.

Kompaktní operátorský panel je vybaven displejem TFT s velkým rozlišením (800 × 400), s úhlopříčkou 7" (17,8 mm) a s nastavitelným podsvětlením. Na vyžádání jej lze vybavit dotykovým ovládáním. Již při výrobě může být vybaven klávesnicí s rozložením kláves podle individuální objednávky. Je určen k montáži do panelu a na vyžádání jej lze vybavit krytem z korozivzdorné oceli. TX1107 používá operační systém Windows 7 a je schopen zapojení do komunikační sítě. Zpravidla se používá společně s programovatelným automatem.Prostřednictvím komunikační sítě je také možné jej kompletně nastavit a uvést do provozu.
Instalována jsou rozhraní pro Ethernet a USB. Navíc má uživatel k dispozici dva volné sloty pro rozhraní podle svého přání. V tuto chvíli mu lze nabídnout moduly rozhraní TTY (dva typy, exi a exe), jimiž lze připojit např. čtečku čárových kódů. Nejsou přitom třeba žádné externí oddělovací bariéry ani zdroj napájení.
Kromě vizualizace průběhu výrobních procesů umožňuje operátorský panel TERMEX TX1107také jejich řízení. Operátorské obrazovky lze snadno vytvořit v programovacím prostředí TERMEXpro. Je to softwarový nástroj pro vývoj aplikací, jež používají standardní typy dat podle EN 61131-3. Má vestavěný simulátor PLC a umožňuje tvořit projekty v až 32 jazykových verzích. Podklady projektu, které je třeba přeložit do jiného jazyka, mohou být vyexportovány a po překladu opět naimportovány do aplikace.
www.pepperl-fuchs.com

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..