Google překladač: English Deutsch

V posledních několika měsících se významně rozšířil sortiment společnosti Murrelektronik, především v oblasti napájení a s ním spojeného proudového jištění. Murrelektronik se nadále drží dlouholeté filozofie – nabídnout zákazníkům co možná největší možnost výběru, a současně jim být partnery ve snaze snižování provozních nákladů.

murr-01

 

 

 

murr-02

Evolution+

V návaznosti na oblíbenou řadu třífázových spínaných zdrojů Evolution byla představena verze „PLUS“. Kromě zlepšené diagnostiky problémů pomocí kontaktu pro hlášení přetížení/zkratu/přehřátí tyto zdroje díky technickým zdokonalením nabízejí velmi vysokou účinnost – až 93 %. Jalový výkon a s ním spojené zahřívání jsou tak zhruba poloviční oproti běžným spínaným zdrojům s účinností okolo 85 %. A se snižováním ztrátových výkonů jde vždy ruku v ruce úspora financí. Díky lakovanému povrchu tištěných spojů je řada EVOLUTION+ odolná vůči parám, solím a nečistotám ze vzduchu. Z praxe navíc vyplývá, že snížení pracovní teploty zdroje o 10 °C zvyšuje jeho životnost na dvojnásobek.

Ostatní funkce a vlastnosti zdrojů Evolution zůstaly zachovány, především funkce Power Boost, díky které dokáže zdroj pracovat s výkonem zvýšeným o 50 % po dobu 4 sekund. S touto funkcí odpadá nutnost nákupu předimenzovaného zdroje jen kvůli několika okamžikům nutným pro náběh technologie.

Spolu s touto novou generací třífázových zdrojů přichází i zcela nový přírůstek – jednofázové spínané zdroje Evolution+, které v této kategorii dosud chyběly. V současnosti jsou na výběr dvě verze – 24V DC / 5A a 24V DC / 10A. „PLUS“ v názvu těchto novinek naznačuje, že účinností 93 % a ostatními vlastnostmi nezaostávají za svými třífázovými příbuznými.

murr-03

MICO+

Stejně jako nabídka spínaných zdrojů, se utěšeně rozrůstá i rodina oblíbených a uznávaných inteligentních jisticích proudových modulů MICO. MICO+, která navazuje na high-end model celé řady – MICO Classic. Disponuje osvědčenými funkcemi, jako jsou nastavitelné proudové rozsahy jednotlivých větví, včasné hlášení překročení 90% povolené hranice na každém kanálu, odeslání diagnostického hlášení do řídicího centra, ruční odpojení větve, možnost vzdáleného resetu a další.

MICO+ zároveň přidává další praktické funkce a vlastnosti – poprvé má uživatel možnost dálkového odpojení větví přímo z řídicího systému. Stejně tak varovný signál o dosažení 90 % už není viditelný pouze na modulu, ale je přenesen přímo k operátorovi, což velmi efektivně poslouží například při sledování opotřebení motorů a ventilů – jejich odebíraný proud postupem času roste. Pro každý výstupní kanál jsou k dispozici dvě připojovací svorky. S MICO+ je tak snadné vytvořit funkce jako monitorování jednotlivých kanálů: jeden vodič pro zátěž, druhý vodič do vstupu řídicího systému – není jednodušší způsob!

MICO FUSE 24 LED a MICO FUSE 250

MICO FUSE nabízí efektivní alternativu k pojistkovým terminálům. Jediný modul o šířce 70 mm disponuje osmi proudovými kanály (oproti běžným pojistkovým terminálům uspoří více než třetinu místa). Nezanedbatelná úspora času během drátování je docílena eliminací nutnosti připojení vstupních vodičů na každou pojistku zvlášť – vstup do modulu zajišťuje jediný kontakt, rozvětvení obstarává obvod integrovaný v modulu. Jednoduchá čelní výměna pojistek spoří čas údržbě.

Na výběr jsou dvě varianty: MICO FUSE 24 LED pro 24 V DC obvody disponuje světelnou indikací “OK” a “Chyba” pro každý kanál a sdruženým signalizačním kontaktem; MICO FUSE 250 pro provozní napětí do 250 V AC/DC je jeho univerzální variantou. Obě verze, stejně jako ostatní moduly řady MICO, mají celkovou zatížitelnost až 40 A.

Zásluhou neustálé snahy o zvyšování kvality, jak v dnes představené skupině systémového napájení, tak v ostatních oblastech rozváděčových komponent, prvků rozhraní a automatizačních systémů, čítá sortiment společnosti Murrelektronik více než 30 000 produktů. Murrelektronik je specialista na oblast connectivity, což představuje vše potřebné k propojení řídicích systémů na jedné straně s úrovní senzorů a akčních prvků na straně druhé. S jejich znalostmi a vašimi zkušenostmi lze společně vytvářet optimální řešení, která jsou otevřená a nezávislá na typu řídicího systému, resp. jeho komunikačním protokolu a dodavateli senzorů a akčních prvků. A to vše od jednoho dodavatele.

Murrelektronik nabízí současným i budoucím zákazníkům předvedení funkčnosti MICO modulu na ukázkovém modelu přímo v prostorách jejich společnosti. V případě zájmu o předvedení MICO modulů přímo u vás neváhejte kontaktovat jednoho z regionálních obchodních zástupců.

Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..