Google překladač: English Deutsch

Nový program Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechTrade chce podpořit začínající exportéry při zakládání a provozu zastupujících kanceláří.
Ministerstvo průmyslu a obchodu a vládní agentura CzechTrade přišly s novým programem podpory malých a středních podniků při jejich expanzi na zahraniční trhy. Stát od přispěje firmám na náklady spojené se zakládáním a provozem jejich zahraničních poboček.

kancl_1.jpg

 Program je výlučně zaměřen na aktivity prováděné mimo státy Evropského hospodářského prostoru a neumožňuje poskytovat podporu ani ve státech s oficiálním statutem kandidátské země EU. „Zastoupením rozumíme reprezentační kancelář tvořenou alespoň třemi malými a středními podnikateli. Pozor, rozhodně z tohoto programu nebudeme podporovat rozšiřování zastoupení již v zahraničí etablovaných firem, tj. například rozšiřování prostor nebo nabírání nových zaměstnanců do zaběhnutých kanceláří,“ říká Jitka Hanzlíčková, generální ředitelka agentury CzechTrade.

Zájemci mohou již od 1. července odevzdávat své žádosti agentuře CzechTrade. Program je formálně vyhlášen na období do konce roku 2006, ale doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků.

Státní prostředky budou poskytovány maximálně do výše 50 % uznatelných nákladů projektu, maximální výše dotace na jeden projekt je 4 mil. Kč. Maximálně však firmy mohou získat 2 mil. Kč za jeden rok a doba podpory je omezena nejvýše na dva roky. Podle agentury CzechTrade lze uznat jako prokazatelné náklady spojené s nájmem kancelářských prostor, zřízením a zařízením kanceláře. Do uznatelných nákladů tak lze zahrnout i nákup nábytku, počítačů, tiskáren, faxu, telefonu, kancelářských potřeb a odborné literatury. Týká se to ale i spotřebované energie, oprav, údržby, cestovného, poštovného, propagace, překladatelské práce, nákupu softwaru a databází. Za prokazatelné náklady lze uznat rovněž právní, účetní a fiskální poradenství ve spojitosti s fungováním zřízené pobočky.

Kam zajít?
Formulář žádosti o podporu a další informace jsou k dispozici v centrále agentury CzechTrade (Dittrichova 21, 128 01 Praha 28) nebo ke stažení na jejích internetových stránkách www.czechtrade.cz. Tam případní zájemci naleznou veškeré informace a kontakty na koho se obrátit pro případnou konzultaci. Informace o programu lze nalézt i na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu http://www.mpo.cz a na portále pro podnikatele www.businessinfo.cz . Vyplněné žádosti přijímá centrála CzechTrade. Kompletní žádost, včetně požadovaných příloh, je možno v zalepené a náležitě označené obálce poslat doporučeně poštou nebo doručit osobně.

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..