Google překladač: English Deutsch

Společnost Pago, jeden z předních poskytovatelů služeb v oblasti mezinárodních platebních služeb, uvedla ve své zprávě za rok 2005 (Pago Report 2005), že zneužívání kreditních karet představuje stále vážnější hrozbu pro všechny, kteří své zboží či služby prodávají prostřednictvím internetu. Online obchodníci, kteří přijímají platební karty, jsou ohroženi, ať se jim to líbí nebo ne, protože pokud chtějí přežít, musí svým zákazníkům umožňovat platbu kartou. Pokud zákazník zaplatí kradenou nebo zmanipulovanou kreditní kartou, ztrácí obchodník peníze v důsledku tzv. transakce typu chargeback (finanční vyrovnání).

MCkreditka_1.jpg

Rudiger Trautmann, generální ředitel společnosti Pago, říká: "Chargeback je účtován vždy, když majitel karty zpochybní transakci na svém měsíčním bankovním výpisu, protože příslušnou transakci neprovedl." Trautmann dodává, že k tomu nyní dochází tak často, že je ohrožena samotná existence mnoha online obchodů.
Ve zprávě Pago Report 2005 se dále uvádí, že i když se na první pohled zdá, že podíl chargeback transakcí na evropském online obchodování poměrně malý (0.83 procenta), při podrobnější analýze se naplno ukáže hrozící nebezpečí. Například podíl chargeback transakcí z transakcí ze zmanipulovaných platebních karet vzrostl z hodnoty lehce přes 4 procenta v roce 2003 na více než 7 procent v roce 2004. Příčinou je evidentně zvýšená aktivita
organizovaného zločinu v oblasti zneužívání platebních karet. Situace se rovněž zhoršuje při porovnání chargeback transakcí a hodnoty nákupu. Zatímco podíl chargeback transakcí pro transakce do 10 eur činí pouze 0,28 procenta, u transakcí nad 500 eur je podíl chargeback transakcí již 3,71 procenta! Zajímavost: V Německu je poměr chargeback transakcí 0,31 procenta, což je o hodně méně než v ostatních evropských zemích.
Rudiger Trautmann vysvětluje: "Nejenže chargeback transakce způsobují finanční ztráty obchodníkům, ale dokonce ohrožují celé jejich podnikání. Pokud podíl chargeback transakcí obchodníka překročí určitou hranici, stanovenou vydavatelem platebních karet, může dojít k přehodnocení přijímání platebních karet. Pro mnoho obchodů by ztráta možnosti přijímat platby kartou měla fatální následky." Nicméně Trautmann dodává, že zneužívání platebních karet při elektronickém obchodování nemusí být pouze nevyhnutelným osudem. "Dnes jsou k dispozici efektivní a propracované metody na odhalování podezřelých transakcí, které obchodníkům přijímajícím platební karty umožní značně snížit poměr chargeback transakcí. Tyto nástroje rozpoznají podvodnou transakci již v průběhu objednávání a upozorní na tuto skutečnost obchodníka, který tak má možnost zrušit nebezpečné nebo podezřelé transakce. Bohužel mnoho online obchodníků podceňuje hrozbu zneužití platebních karet a zanedbávají prevenci i přes to, že investice do systému ochrany proti podvodům se rychle vrací.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news