Google překladač: English Deutsch

Německý koncern BASF AG, Ludwigshafen nabízí novou variantu zvukové i tepelné izolace. Jde o lehčený plast na bázi melaminové pryskyřice, kterou dodává pro letecký průmysl pod obchodním označením Basotec UL. Tato lehčená pěna je především určená pro izolaci letadlových kabin. Její hmotnost je pouhých 6 g/litr a je tedy o 30 % lehčí, než konvenční pěny Basotec, takže s úspěchem plní stále rostoucí nároky na účinnou izolaci a současně nízkou hmotnost, což jsou základní požadavky leteckého průmyslu. Basotec UL současně splňuje veškeré, velmi přísné normy protipožární ochrany. Ve srovnání s jinými druhy lehčených materiálů má Basotec UL ještě další

BASSF-Flugzeugdaemmung-Baso.jpg

přednosti. Je podstatně flexibilnější, jako např. polyimidová lehčená pěna. Tuto flexibilitu si udržuje i za nízkých teplot a vykazuje tak i v takovýchto podmínkách velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.
Podle údajů výrobce se lehčená pěna Basotec UL dá s výhodou použít i pro akustickou izolaci zkušebních stanic, koncertních sálů, kinosálů, telefonních hovoren, reprezentačních sálů a pochopitelně velká oblast použití se naskýtá i v automobilovém průmyslu.

Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..