Google překladač: English Deutsch
díky systémům SolidWorks a COSMOS

Společnost Combilift, Inc., průkopník ve vývoji tříkolových vysokozdvižných vozíků, používá systém SolidWorks® 3D CAD a software COSMOS® pro navrhování a testování strojů určených k ukládání 12metrových ocelových nosníků ve stísněných skladových prostorách. Unikátní kombinace systémů SolidWorks, COSMOS a PDMWorks® pro správu výrobních dat umožnila společnosti Combilift zkrátit dobu navrhování výrobků o 40 procent.

Aluplast1Custom_1.jpg

Společnost Combilift byla první, kdo vymyslel kombinaci vysokozdvižného vozíku a bočního nakladače, která umožňuje skladovat dlouhé nebo složitě tvarované materiály (dřevěné nosníky, výtahové kolejnice, trubky z PVC, prefabrikovaný beton apod.). Pracovníci mohou zvedat dlouhé náklady do vysokých polic i těsných uliček skladových prostor. Výrobci používající výrobky společnosti Combilift maximalizují využití prostoru ve skladech a minimalizují poškození svých výrobků. Společnost Combilift, Inc. z Irska standardně používá k vývoji nových výrobků výhradně systém SolidWorks Office Premium včetně aplikace COSMOSWorks® Designer.

„Autodesk Inventor® měl problémy se stabilitou, které často způsobovaly zhroucení systému u velkých modelů. Strávili jsme spoustu času opětovným načítáním výkresů,“ říká Les Smith, konstruktér společnosti Combilift. „SolidWorks je stabilnější a jeho funkce tabulek návrhů a velkých sestav pomáhají rychle přizpůsobit návrhy specifickým potřebám zákazníků. Navíc má schopnost rychlého načítání velkých sestav. Rozměry vysokozdvižného vozíku se v jednotlivých případech liší podle převáženého nákladu a pracovního prostoru.“

Každý vysokozdvižný vozík je navrhován podle prostorového uspořádání skladu zákazníka. Protože většina prostorových uspořádání je ve 2D, používá Smith a jeho tým k exportu SolidWorks modelů do 2D výkresů aplikaci SolidWorks DWGgateway™. Ta zajistí, že Combilift bude uzpůsobený uličkám, bude mít dostatečný poloměr otáčení a bude zvedat a vytahovat materiál bez poškození.
Jakmile konstruktéři vypočtou správné 2D rozměry, vytvoří v systému SolidWorks model a testují nosné komponenty v programu COSMOSWorks Designer s ohledem na rozměry a hmotnost přepravovaného materiálu.

„V naší práci jde o zmenšení prostoru uličky a zvýšení kapacity skladu. Společnost Combilift má oddělení zabývající se pouze uspořádáním skladů. Tato služba je potenciálním a aktuálním zákazníkům nabízena zdarma,“ říká Smith. „SolidWorks nám umožňuje pružně reagovat na požadavky našich zákazníků.“

Ke správě CAD dat používá společnost Combilift aplikaci PDMWorks Workgroup. Ta zaručuje správu verzí a eliminuje chyby v případech, kdy více konstruktérů pracuje na stejném návrhu současně.

„Společnost Combilift by mohla vyprávět o inovacích a zákaznických úpravách,“ řekl Simon Booker, SolidWorks Marketing Manager pro Evropu. „Výroba vysokozdvižných vozíků na míru podle pracovních prostor zákazníků je zde na tak vysoké úrovni, že mezi zákazníky patří i řada globálně uznávaných značek jako Alcoa, Lowe’s a Boise Cascade.“ www.combilift.com
www.solidworks.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news