Google překladač: English Deutsch

Donedávna tuzemské banky placení kartou na internetu nedoporučovaly nebo mu i bránily. Nyní dochází k zásadnímu obratu a banky i obchody začínají své zákazníky vybízet, aby platební karty na internetu používali. "Změna v našem přístupu souvisí s novým, celosvětově standardizovaným procesem placení kartami na internetu s názvem 3D-Secure, který prosazují kartové asociace VISA pod značkou Verified by Visa a MasterCard pod značkou MasterCard SecureCode," vysvětluje Petr Skála, ředitel platebních karet ČSOB. Tato banka vloni v České republice jako první nabídla obchodníkům řešení na standardu 3D-Secure. Dnes je používá už kolem stovky obchodů. Oproti stávajícím způsobům akceptace karet přes internet nabízí nový systém zvýšenou bezpečnost pro držitele karet i obchodníky. Držitel karty zadává číslo své karty až na zabezpečených stránkách platební brány, která je certifikována karetními asociacemi. Komunikace s platební bránou je navíc chráněna protokolem SSL.
Důležité je, ze obchodník se v průběhu platby vůbec nedostane do kontaktu s údaji o platební kartě nakupujícího. Informace putují zabezpečenou cestou mezi serverem banky, u které má obchodník účet, autorizačním centrem, kde se ověří platnost karet a transakcí, a serverem banky, u níž má účet zákazník a která kartu vydala.
Internetových obchodů s logy Verified by Visa a MasterCard SecureCode bude stále přibývat. Mluví pro to výhody pro kupující. Na rozdíl od dobírky je platba kartou bez poplatku a není nutné mít při ní u sebe žádnou hotovost. Ve srovnání s platbou bankovním příkazem je použití karty jednodušší, protože není třeba chodit do banky nebo mít elektronické bankovnictví a kvůli platbě není nutné vyplňovat platební příkaz, ani písemný, či elektronický. Konečně pokud mám nějaký typ kreditní karty, mohu dobře využít její výhody, nepotřebuji si vyřizovat úvěr, splátkový prodej a podobně.
Jak taková platba probíhá, si může každý vyzkoušet na http://www.bezpecnynakup.cz, kde v rámci Března - měsíce internetu spustily APEK a ČSOB ukázkový obchod. ČSOB zde nabízí simulaci různých situací, které mohou nastat při placení, například použití různých druhů karet, ukázky úspěšné i neúspěšné transakce spolu s jejím zdůvodněním. Na závěr nechybí ani možnost zúčastnit se soutěže o řadu hodnotných cen.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..