Google překladač: English Deutsch

Nový specializovaný server iDeveloper.cz reaguje na zvýšenou poptávku po bydlení v novostavbách, a to hlavně u mladých rodin. Jedinečnost projektu spočívá ve způsobu prezentace – zájemci si bytový dům mohou prohlédnout ve videoprezentaci, slideshow, 3D modelu a také si ho najít přímo na mapě.

O bydlení v novostavbách se zajímají hlavně mladé rodiny, což je pro developery zajímavá cílová skupina. „Na rozdíl od minulých let, kdy se prodalo téměř cokoli, kupující dnes kladou důraz na kvalitu bydlení. Atraktivní bytové projekty mohou mít po odeznění krize velký potenciál také pro investory. Naopak nekvalitní novostavby budou hůře prodejné a jejich ceny půjdou dolů,“ doplňuje Jakub Havrlant.

Některé novostavby mohou být dobrou investicí
Dobře se prodávají kvalitní, ale nepředražené projekty. Zajímavý je například projekt Dolní Břežany, který je řešen velmi komplexně – každý byt má balkon nebo terasu, developer zde buduje park, v místě je škola, školka, obchody i služby a lokalita je z Prahy dobře dostupná.

Kupující dnes vyžadují atraktivní lokalitu s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra města – to platí hlavně pro bytové domy v okolí Prahy, Brna a dalších velkých měst. „Prosazují se zejména lokality v dosahu příměstské železniční dopravy, jako je Praha 13 a 22 nebo okolí Brna. Také se změnila definice standardu vybavení nemovitosti: požadovaným vybavením bytů je dnes balkon, sklep, úložné prostory, jako šatna či komora, nebo parkovací stání. Za to vše se v minulosti muselo platit navíc jako nadstandard, což dnešní kupci již rozhodně nechtějí,“ tvrdí Jakub Havrlant.

Dalším důvodem předpokládaného růstu cen bytů v kvalitních novostavbách je ekonomická krize. Developeři nyní doprodávají hotové projekty, ale pozastavili výstavbu nových. Podle Českého statistického úřadu poklesla v prvním čtvrtletí letošního roku výstavba bytů v bytových domech o téměř 31 procent. „Developeři, se kterými spolupracujeme, odhadují propad výstavby na desítky procent. Zájemci o bydlení v novém tak brzy nebudou mít z čeho vybírat a poptávka opět může brzy začít převyšovat nabídku, což ceny bytů vyžene vzhůru,“ dodává Jakub Havrlant.

Uživatelé ocení unikátní videoprezentaci bytových projektů
Špatně prezentované a marketingově nepodložené projekty nemají dobré vyhlídky. To se letos projevuje ve značném propadu poptávky po již hotových a přitom kvalitních projektech. „Kupce musí projekt ihned zaujmout a musí se s ním ztotožnit. Na to mnoho developerů stále zapomíná,“ upozorňuje Havrlant. iDeveloper.cz proto klade důraz na kvalitní a detailní prezentaci jednotlivých bytových projektů. „Vycházíme z ověřených požadavků uživatelů, ale i developerů. Právě videoprezentace patří v současnosti mezi nejoblíbenější a nejzajímavější způsoby, jak novostavbu v rámci internetových stránek potenciálním kupcům představit,“ říká Jakub Havrlant. Kromě několikaminutových videí si návštěvníci iDeveloper.cz mohou bytový dům prohlédnout ve fotografické slideshow, 3D modelu nebo bydlení hledat podle oblíbené lokality pomocí Google map.