Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens doplnila řadu nízkonapěťových motorů typu N-compact o motor ve vysokorychlostním provedení, který díky nezávislé ventilaci a speciální konstrukci rotoru uživatelům nabízí rychlost až 5000 otáček za minutu. Inteligentní využití prvků s výbornými tlumícími vlastnostmi mechanicky izoluje stroj od základové desky. Přestože motor pracuje ve vysokých otáčkách, nejsou nutná žádná další stavební opatření.

Stroje z produktové skupiny N-compact High-Speed společnosti Siemens založené na tradiční řadě nízkonapěťových motorů disponují vysokou účinností, jsou kompaktní a nenáročné na údržbu. Tato produktová skupina pokrývá napěťovou třídu od 400 do 690 V a je dodávána s výstupními výkony od 200 do 1050 kW. Vysokorychlostní motory tvoří koordinovaný pohonný systém zejména v kombinaci s frekvenčními měniči Sinamics G130 a G150, určenými hlavně pro stroje s kvadratickou charakteristikou.

Motory řady N-compact High-Speed jsou díky použití prvků s vysokým útlumem vibrací na patkách mechanicky odděleny od základové desky. Díky tomu je motor odolný vůči vnějším rušivým vlivům jako jsou kmitání a vibrace, což se projevuje zejména při velmi vysokých otáčkách. Stroj je navíc nezávislý na umístění základní desky - nejsou tedy potřebné dodatečné stavební úpravy. Další výhodou této utlumené instalace je velmi malý přenos elektromagnetických zvukových vln do základní desky, což snižuje hladinu hluku.

Díky rychlosti až 5000 otáček za minutu, kterou lze s ohledem na podkritickou konstrukci rotoru a nezávislou ventilaci využívat v celém regulačním otáčkovém rozsahu, mohou rychloběžné výrobní stroje (např. vysokotlaké ventilátory, šroubové kompresory nebo speciální rotační čerpadla) fungovat samostatně bez převodovky. V rámci celého soustrojí se tímto uspořádáním šetří prostor, snižuje se zatížení a redukují se požadavky na údržbu. Uvedená konstrukce současně zvyšuje účinnost a spolehlivost celého pohonu.