Google překladač: English Deutsch

Ten, kdo cestuje autem v noci, jezdí nebezpečně. Neboť potkávací světlo osvětlí jen krátký úsek před vozem: příliš malý na to, abyste mohli včas rozpoznat případná nebezpečí. Night Vision od firmy Bosch Vám nabízí větší výhled do dálky – a tím i více bezpečnosti. Výhled do dálky při použití potkávacího světla se pohybuje jen okolo 40 metrů. Rizika a překážky jsou z tohoto důvodu rozpoznány často příliš pozdě, zejména pokud nejsou vůbec a nebo jen nedostatečně osvětleny.

noc_1.jpg

Pomocí dálkového světla si silnici osvítíte sice do větší dálky, zároveň ale oslňujete protijedoucí vozidla. Z tohoto důvodu lze dálková světla využít jen pro asi 15 % všech silnic. Ve tmě je nebezpečí nehody výrazně vyšší než ve dne: téměř 50% všech těžkých nehod se přihodí v noci nebo za soumraku či svítání, ačkoliv připadá jen pětina ujetých kilometrů na jízdu v noci.

Vidět lépe znamená jezdit bezpečněji
Firma Bosch pracovala na vývoji řešení, které by řidičům umožnilo vidět v noci do větší dálky: Night Vision, aktivní infračervený systém noční viditelnosti. Dva infračervené světlomety dokáží vytvořit svazek infračerveného světla, které odpovídá dálkovému světlu – aniž byste oslňovali protijedoucí vozidla, neboť infračervené světlo lidé nevidí. Povrch silnice osvětlený tímto infračerveným světlem je snímán speciální kamerou ve vnitřním prostoru vozidla (na horním okraji čelního skla) a zobrazen na displeji přístrojové desky s velkým rozlišením jako černobílý obraz.

Řidič tak může vidět průběh trasy, účastníky provozu nebo překážky až do vzdálenosti 120 metrů. Může tak dříve zaznamenat kritické situace a reagovat na ně rychleji. Tím se stává jízda ve tmě bezpečnější.

Díky Night Vision bezpečněji dorazit k cíli
Cílem firmy Bosch je snížit počet automobilových nehod. Night Vision k tomu významně přispívá. Systém poskytuje řidiči vozidla při jízdě ve tmě cennou podporu – je přínosem pro bezpečnost a komfort v silničním provozu.
www.bosch.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..