Google překladač: English Deutsch

Americká společnost Polycom představila řadu videokonferenčních zařízení Polycom HDX 9000. Odborníci ji označili za průlomovou. Součástí řady jsou výkonné desktopy, přístroje pro konferenční i soudní sály, zařízení pro vzdělávací instituce i lékaře. Na český trh je příští rok uvede Gesto Communications. Andrew Davis ze společnosti Wainhouse Research označil svou zkušenost s Polycom HDX za nejlepší přenos videokonference, jaký zažil. WR se specializuje na analýzy trendů na trhu s videokonferencemi.

VideoApp2M.jpg

Davis ocenil vysokou kvalitu přenosu hlasu, videa i dat prostřednictvím HDX systémů.
Zaujala ho schopnost zařízení se přizpůsobit místnosti, v níž videokonference probíhá.
Polycom při vývoji HDX využil zkušeností s výrobou zařízení, která pracují s rozlišením HD (High Definition). Nová platforma dokončuje změnu ve videokonferencích - účastníkům již nestačí, aby se dobře viděli a slyšeli, zároveň si chtějí vyměňovat data, která slouží k přijímání rozhodnutí. HDX jim nabídne přenos multimediálního obsahu v mimořádné kvalitě, což ocení odběratelé z průmyslu i lékařství nebo účastníci distančního vzdělávání. HD kvalita přivádí videokonference do oborů, které pracují se specifickými
detaily. HDX najde využití u firem, které se zabývají CAD systémy, projekcí, návrhy obvodových desek, rentgenologií, designem, složitými tkaninami.
Dokonalá čistota obrazu a zvuku přiláká podnikatele z oborů, v nichž se dává přednost osobnímu kontaktu. Platformu Polycom HDX vyzkoušel také Morgan Fischer, spolumajitel americké castingové agentury Beth Melsky Satelitte. Prohlásil, že videokonference na této úrovni může nahradit osobní výběr herců. Manažeři, kteří herce vybírají, by již nemuseli stále cestovat. Vedlo by to k úspoře času, přepravních nákladů a především peněz klientů. "Práci, která zabere týden, bychom zvládli za jeden den," dodal.
Obdobně je možné očekávat rozmach videokonferencí v oborech, jako je móda a
reklama, nebo při náboru pracovníků. Gesto Communications českým zákazníkům dodává video- i audiokonferenční zařízení Polycom. Již nimi jsou i přístroje, které pracující s HD - například stolní telefon pro internetovou technologii SoundPoint IP 650.
Rozdíl mezi tradičním telefonem a novou technologií odborníci přirovnávají k přechodu od AM rádia k CD kvalitě zvuku.
http://www.gestocomm.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news