Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 5. až 9. března 2008 bude italská Verona už po sedmadvacáté patřit světu stavebních a zemních strojů - otevřou se brány veletrhu Samoter 2008.

Veletrh, který patří mezi nejvýznamnější v oboru stavebnictví, je pořádán pouze jednou za tři roky a střídá se s veletrhy BAUMA a Intermat. Shrnuje tak nejvýznamnější inovace posledních let a zároveň představuje očekávané novinky pro nadcházející období. Výstava je zaměřena na širokou oblast stavebnictví, betonářství, stavby silnic a dalších pozemních komunikací. Zájemcům zároveň poskytne přehled o novinkách na poli těžké stavební mechanizace (jeřáby, sklápěče, nákladní doprava, zemní stroje aj.), managementu stavebnictví, logistiky a informatiky. V roce 2005 navštívilo stánky a prezentační prostory veletrhu Samoter o celkové rozloze 105 000 metrů čtverečních více než 100 000 návštěvníků.

Nejinovativnější a nejzajímavější technická a technologická řešení představená v rámci veletrhu budou vyznamenána prestižní cenou Samoter New Technique Award. Osobnosti, jež se nejvýrazněji zasloužily o oblast stavebnictví na národní nebo mezinárodní úrovni, pak získají International Samoter Award.

Velkou událostí letošního ročníku bude výstava „Hoisting days & Concrete Equipment days“ (Dny zdvihací techniky a vybavení pro betonování), na které budou prezentovány stroje pro terénní úpravy, betonování, výstavbu silnic, vrtání, drcení a zdvihání.

Letošnímu 27. ročníku Samoteru předcházelo několik zahraničních akcí, jež zastřešil název „Samoter Tour“. Samoter tak zavítal do Bulharska, Polska, Ruska, Rumunska, Kazachstánu a Turecka, zemí s rychlým hospodářským růstem a velkým potenciálem.

Vzhledem k tomu, že se na počátku března 2008 Verona promění v hlavní město světa stavebního průmyslu, stane se veletrh zároveň vzácnou příležitostí pro navazování nových kontaktů a realizaci důležitých obchodních jednání. Proto není divu, že se v portfoliu vystavovatelů veletrhu Samoter 2008 objevují i společnosti z České republiky. Více informací lze nalézt na www.samoter.com.