Google překladač: English Deutsch

Po dvou letech se veřejnost – odborná i laická – sejde na 3. mezinárodním veletrhu robotiky a automatizace. Ve dnech 10. – 13. června se na novém výstavišti v Mnichově uskuteční veletrh AUTOMATICA 2008. Tento veletržní titul je svou povahou výjimečný. Prezentuje koncentrovanou nabídku světových výrobců a jejich dodavatelů z oboru automatiky a robotiky, montážní a manipulační techniky, průmyslového zpracování obrazu a technologií. Svým zaměřením, rozsahem a věhlasem je po právu vnímán jako jediný mezinárodní veletrh v daném tématu.

Pro letošní ročník si pořadatelé, což je společnost Messe München International ve spolupráci s odborným svazem VDMA Robotik + Automation, stanovili ambiciózní cíl – postavit tento veletrh na vyšší mezinárodnosti, zvýšit počet vystavovatelů na devět set a přivést do Mnichova přes 30 000 návštěvníků.

V Německu zažívá automatika stálý růst dosahující roční přírůstek 10 procent. Jde zejména o automobilový průmysl. Vysoký podíl automatiky a robotiky má ve výrobě také Itálie, Francie a Španělsko. Střední a východní evropské země se pohybují zhruba na šestém místě, pak následuje Švédsko, Rakousko, Dánsko, Turecko. V poměru na tisíc zaměstnanců jednoznačně vede Japonsko, následováno Koreou a Německem.

Celosvětově jsou obory automatika a robotika mimořádně perspektivní z hlediska kvality, bezpečnosti a konkurenceschopnosti. Pokud jde o robotiku, její perspektiva spočívá v medicíně a v mikroelektronice. Navíc se rodí nový trend, kdy robot a člověk spolu pracují interaktivně. Částečně ve stejnou dobu jako Automatica se v areálu mnichovského výstaviště koná výstava Intersolar. Ta představuje kompletní nabídku solární techniky od fotovaltiky přes solární termii a solární stavění.

Kombinace těchto dvou ve svém oboru vedoucích veletrhů je právě pro specialisty z výroby krok tím správným směrem. Protože za využitím ekologické solární energie stojí nejmodernější výrobní a montážní zařízení – jedno z mnoha odvětví se vzrůstající tendencí, které AUTOMATICA akcentuje.


Zpracoval Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..