Google překladač: English Deutsch

Společnost BenQ představuje vyspělý DVD rekordér schopný velice snadno pořizovat záznam z televize, videa či kamery. Přístroj s označením DE350 je určen pro všechny uživatele, kteří se rozhodli nahradit zastaralou technologii VHS za DVD a chtějí využívat všechny výhody digitálního záznamu na optické disky.

DVD_1.jpg

Milovníci filmů, seriálů či sportovních přenosů budou rekordérem BenQ DE350 s vestavěným pevným diskem o kapacitě 160 až 400 GB určitě nadšeni. Pokud si pořídí přehrávač v provedení s 400 GB diskem, mohou do něho nahrát až 510 hodin videozáznamu, který lze pak velice jednoduše překopírovat na DVD+R disky a vytvořit tak zálohu. Přehrávač podporuje samozřejmě skvělou funkci Time-shift, o které mohly klasické VHS rekordéry jen snít. Díky Time-shiftu máte možnost nahrávat a současně s určitým časovým zpožděním se dívat na jeden a tentýž pořad. Představte si kupříkladu, že běží fotbalový zápas vašeho oblíbeného týmu, ale vy musíte rychle dojít pro děti do školky. Není nic jednoduššího než začít zápas nahrávat, pustit si ho po příchodu se zpožděním a mezitím stále nahrávat ještě nedohrané utkání.

Již jsme se zmínili i o kopírování na DVD+R disky, to je velice rychlé a jednoduché jako ostatně veškerá práce s rekordéry BenQ. Hodinový pořad nahraný v SLP módu se na DVD+R 4x překopíruje za pouhé čtyři minuty (rychlost záznamu 15x) a vy neztrácíte drahocenný čas zbytečným čekáním jako u jiných podobných produktů.

DE350 se dále může pochlubit funkcí Precise Technology, která funguje jako digitální filtr barevných vad. Výsledkem je perfektní kontrast, barvy i jas u přehrávaného i zaznamenávaného videa. Když už hovoříme o záznamu, přichystala si BenQ další specialitu v podobě funkce Smart Write Control, která zajišťuje, aby laserový paprsek dopadal na disk kolmo a docházelo tak k co nejkvalitnějšímu záznamu dat. V oblasti přehrávání se zase pyšní funkcí Progressive Scan, která neznamená nic jiného než jemný obraz bez jakéhokoliv mozaikového efektu. Přístroj má navíc ještě Dual-CPU Architecture, to znamená, že video zpracovávají dva na sobě nezávislé čipy, které mají opět jediný účel – zlepšit kvalitu obrazu.

Rekordér je vybaven velkým množstvím dalších funkcí, například lze s jeho pomocí editovat jednotlivé kapitoly záznamu, kopírovat video z DV či D8 kamery přímo na DVD přes rozhraní i.LINK či přehrávat JPEG fotky a hudební soubory MP3.

DE350 má na zadní straně všechny důležité vstupy a výstupy pro zapojení do systému domácího kina a díky příznivé ceně je dostupný široké veřejnosti.

Současně se na trhu objevuje i model nižší, označený jako DE320, který nedisponuje pevným diskem, ale jinak se může také pochlubit technologiemi Precise Technology, Smart Write Control či Progressive Scan. Jedná se tedy o špičkový přehrávač a rekordér vhodný do každé domácnosti. Jeho jasnou výhodou je, že oproti klasickému VHS rekordéru je plně schopen využít kvality digitálního vysílání, které již bude brzy spuštěno i na našem území a v současnosti ho lze v některých oblastech přijímat v rámci testovacího provozu.
www.benq.cz