Google překladač: English Deutsch

Výrobce průmyslových obalů a zpracovatel papíru, akciová společnost Unipap, hodlá v Býšti na Královéhradecku vybudovat nákladem 60 miliónů nové vývojové centrum, které zaměstná 50 specialistů. Firma zároveň expanduje na Slovensko. Záměr společnosti postavit nové pracoviště je v současné době ve fázi dokončování detailů zadávací studie.

DSC_0034_unipap_.jpg

„Počítáme, že se stavbou začneme koncem letošního roku a v příštím roce zahájíme provoz,“ upřesnil obchodní ředitel firmy Pavel Rozman s tím, že podnik bude mít zájem jak o kvalifikované vysokoškoláky včetně čerstvých absolventů vysokých škol, tak i o několik lidí dělnických profesí do skladu. Vývojové centrum má podniku umožnit rychlé zavádění nových obalů do výroby. „Náš obor prochází poměrně překotným vývojem díky množství zahraničních investorů, kteří se v české republice usazují a požadují stále nové a nové druhy obalů. Přitom velmi často žádají velké série obalů, a to s rychlými dodávkami v reálném čase - tzv. just in time. Proto musíme být soběstační a rychlí i ve vývoji,“ doplnil Rozman.
Unipap také reaguje na stále se zvyšující poptávku po průmyslových obalech na Slovensku, kde se usídlilo několik automobilek a mnoho dalších zahraničních investorů. „Založili jsme v Bratislavě společnost Unipap SK a. s., která je už zapsaná v obchodním rejstříku. Nyní v červnu zahajujeme plnohodnotný provoz. Letošní rok na Slovensku zakončíme s 20 zaměstnanci, ale už pro příští rok počítáme, že se jejich počet přiblíží ke stovce. Slovensko představuje zajímavý trh a zároveň by mělo sloužit i jako výchozí bod pro naše aktivity na maďarském trhu a v dalších zemích na východ od Slovenska,“ přiblížil záměry společnosti Rozman.
Unipap zakončil loňský rok tržbami přes půl miliardy korun a ve svém mateřském závodě uvedl do provozu několik nových technologických celků k výrobě jak velkých sérií, tak i atypických obalů podle požadavků zákazníků. Zároveň dokončuje výstavbu nového logistického centra a skladů, které vytvoří místo pro další rozšíření výroby.
Podnik loni zpracoval kolem 17 000 tun papíru, přičemž kolem 70 procent produkce činila výroba průmyslových obalů, dalších 25 procent připadlo na zpracování grafických a balících papírů a zbytek výkonů firmy představovaly služby. Firma v současné době zaměstnává kolem 150 lidí a počítá, že po zahájení práce vývojového centra počet zaměstnanců překročí hranici 200 lidí.
www.unipap.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news