Google překladač: English Deutsch
na veletrhu EMO Hannover 2011

Veletrh EMO Hannover bude od 19. do 24. září 2011 opět mezinárodním fórem odvětví obrábění kovů. Sejdou se zde odborníci z celého světa a budou se informovat o novinkách ve výrobní technice, připravovat se na rozhodnutí o investicích a diskutovat o trendech v branži. Na žádné jiné akci se nesejde najednou tolik kvalifikovaných odborníků, jako na světovém veletrhu zpracování kovů v Hannoveru. Na minulý veletrh v roce 2007 do Hannoveru přijelo 166 500 odborných návštěvníků z více než 80 zemí.

„Veletrh EMO Hannover je místem, na kterém se potkávají představitelé inovativní nabídky s náročnými zástupci poptávky,“ vysvětlil u příležitosti tiskové konference k veletrhu EMO v květnu v Praze Christoph Miller, Managing Director svazu VDW (Svaz německých výrobců obráběcích strojů), který organizuje veletrh EMO. „Jako přední světový veletrh má EMO Hannover především ukázat nové trendy v průmyslu. Současně se na veletrhu uskuteční diskuse o progresivních řešeních“ dodal. Prezentaci podniků na veletrhu EMO Hannover 2011 opět doplní bohatý doprovodný program. Bude věnován technickým a ekonomickým tématům, které zajímají jak uživatele, tak výrobce výrobní techniky.

 

Mezinárodní kongres EMO a trvale udržitelná výroba
Udržitelnost je v současnosti jedním ze základních požadavků, které jsou kladeny na průmyslové procesy. Klíčovou úlohu přitom hrají právě výrobní postupy, protože spotřeba zboží a nároky na služby celosvětově stoupají a na druhé straně je zřejmé, že zásoby energie a surovin nejsou nekonečné. Co může nyní nabídnout mezinárodní výrobní technika, ukáže mezinárodní kongres EMO „Udržitelná výroba“, který se uskuteční 20. a 21. září 2011. Kongres organizuje Fraunhoferův ústav obráběcích strojů a tvářecí techniky IWU se sídlem v Chemnitzu ve spolupráci se svazem VDW, organizátorem veletrhu EMO. Stěžejními tématy kongresu budou:
technická řešení třískových a tvářecích obráběcích strojů a výrobních procesů pro zlepšování energetické účinnosti a účinnosti zdrojů
efektivní koncepce výrobních zařízení a procesových řetězců
plánování výroby a výrobní systémy se zaměřením na udržitelnost

 

b2fair organizuje termíny pro přípravu ochodů
Pod označením b2fair podpoří vystavovatele i návštěvníky při přípravě nových obchodních kontaktů VDW, organizátor veletrhu EMO, spolu se sítí Enterprise Europe Network. Prostřednictvím platformy využívající příslušnou databázi budou organizovány schůzky odborných návštěvníků s vystavujícími podniky, např. za účelem přípravy mezinárodních kooperací nebo získání nových zákazníků, subdodavatelů nebo obchodních partnerů. b2fair bude fungovat jako burza partnerství. Zájemci mezi vystavovateli a návštěvníky zadají své profily do databáze na adrese www.b2fair.com. Pomocí osobního přístupového kódu si asi dva týdny před začátkem veletrhu budou moci vybrat online pro jednání partnera, o kterého mají zájem. Na základě požadavků bude sestaven individuální plán kontaktů a termínů. Nabídky a poptávky budou před veletrhem EMO v celé Evropě k dispozici na síti 30 partnerů ze 14 zemí.

 

Nové výrobní technologie v leteckém a kosmickém průmyslu – konferenci doplní mimořádná přehlídka
Ve dnech 22. a 23. září 2011 zorganizují Ústav výrobní techniky a obráběcích strojů (IFW) Leibnizovy univerzity v Hannoveru a svaz Machining Innovations Network (MIN) se sídlem v Göttingenu konferenci na téma „Nové výrobní technologie v leteckém a kosmickém průmyslu“. V leteckém průmyslu pokračuje v plné míře trend využívání nových materiálů a kombinovaných materiálů. Od výrobců letadel i výrobců nástrojů a obráběcích strojů vyžaduje využívání nových materiálů inovační řešení. Například nové koncepce vrtacích a frézovacích nástrojů pro žáruvzdorné a kompozitní materiály, nové koncepce obráběcích strojů pro hospodárné zpracování titanu a strategie pětiosových zařízení. Letecká branže je proto významným zdrojem podnětů pro celý technologický vývoj třískového obrábění. V rámci konference, která se uskuteční pojedenácté, budou představena aktuální řešení a bude probíhat diskuse o trendech budoucnosti ve výrobě a ve zpracování konstrukčních dílů. Kvalifikovaní odborníci budou ve svých referátech hovořit na téma technologie třískového obrábění, obráběcích strojů, plánování výroby a opravárenských procesů. Dále plánuje svaz Machining Innovations Network na veletrhu EMO mimořádnou přehlídku „Milníky hospodárné výroby titanových konstrukčních dílů“. Letecký a kosmický průmysl je vzorem a současně zdrojem impulzů pro inovace v mnoha jiných odvětvích. To podporují současné programy v leteckém průmyslu. Větší využívání kompozitních materiálů, speciálně titanu pro špičkové technologie, staví třískové obrábění před nové výzvy. Je třeba zvyšovat rychlost, přesnost a pružnost. Musí klesat náklady a zkracovat se výrobní časy. Mimořádná přehlídka předvede současné špičkové technologie a milníky v třískovém obrábění konstrukčních dílů z titanových slitin. Zvyšování hospodárnosti ve výrobě je přitom výsledkem součinnosti vědců, vývojářů, výrobců a uživatelů. Mimořádná přehlídka dále představí výsledky inovačních záměrů v oblasti kompozitních materiálů a vynikající technologická řešení. Zaměří se především na výrobu malých a velkých konstrukčních dílů z titanových slitin a zpracování kompozitních materiálů.


Obchodní potenciály na rostoucím trhu Ruska
„Veletrh EMO Hannover poukáže na trendy v technice a ekonomice,“ vysvětlil Ch. Miller. Pod titulem „EMO se soustředí na Rusko: Heslo – suroviny a zvýšené požadavky na výrobce zařízení “ se proto 21. září 2011 na veletrhu EMO uskuteční půldenní symposium věnované Rusku. Jako třetí největší exportní trh pro německé výrobce obráběcích strojů, sedmý největší dovozce a desátý trh na světě podporuje tato obrovská země svými zásobami surovin a nezměrnou nutností modernizace průmyslu a infrastruktury nové myšlenky a obchodní možnosti. Symposium má být pro účastníky zdrojem základních informací pro úspěšné obchodování v Rusku. Budou zde uvedeny příklady a tipy, jak si mají podniky zcela konkrétně počínat na tomto trhu. Bude se zde hovořit o vývoji trhu, novinkách v průmyslu a jeho potenciálech (jako například v leteckém průmyslu) a budou uváděny příklady best practice z výroby obráběcích a tvářecích strojů pro úspěšné modely obchodování. Tato témata doplní technické pokyny k předpisům týkajícím se exportu, právním aspektům a možnostem financování v oblasti obchodu v Rusku.

 

Veletrh EMO Hannover 2011 zahájí německý spolkový prezident
„Zcela mimořádný lesk propůjčí veletrhu EMO Hannover 2011 účast spolkového prezidenta Christiana Wulffa na zahajovací akci,“ zdůraznil Ch. Miller ze svazu VDW. Spolkový prezident již přislíbil, že na výstavišti v Hannoveru zahájí největší akci roku 2011. „To potvrzuje význam předního světového veletrhu EMO, ale především rovněž podtrhuje závažnost výrobních techniky pro Německo i pro Evropu,“ zdůraznil Ch. Miller.

 

www.emo-hannover.de
 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news