Google překladač: English Deutsch

Thajské papírny Phoenix Pulp & Paper s produkty značky Parker Hannifin
Brněnský Siemens si pro spolupráci na dodávce turbíny do Thajska vybral společnost Parker Hannifin.
Špičková spolupráce českých odborníků z brněnského Siemensu a společnosti Parker Hannifin slavila úspěch v Thajsku. V papírnách Phoenix Pulp & Paper PCL, které jsou členem skupiny SCG Paper, byla uvedena do provozu parní turbína, díky které je továrna schopna z vlastního odpadu vyrábět elektrickou energii pro pohon strojů a tepelnou energii pro sušení papírenské hmoty. Na zakázce, kterou Siemens realizoval, zajistil instalaci i vyškolení pracovníků, se Parker Hannifin podílel dodávkami technologií z širokého produktového portfolia za téměř milion korun.

Siemens se rozhodl využít agregát zvedacího oleje značky Parker, který slouží pro přizvedávání parní turbíny, filtrační systém PVS (Portable Vacuum Systém), který pracuje na bázi podtlaku a zbaví hydraulický olej vody a pevných nečistot v nádrži s kapacitou asi 10 000 litrů, a kulový kohout typu BV CMF. Podle Romana Barče, Territory Manager Parker Hannifin pro Moravu, thajské papírny byly s technologiemi i realizací navýsost spokojeni.

Papírny Phoenix instalovaly turbosoustrojí vyrobené brněnským Siemens Industrial Turbomachinery pro zvýšení efektivity výroby. Pro pohon parní turbíny SST-300 o výkonu 31 MW se vytváří pára v kotli, kde jako palivo slouží odpadní biomasa z výroby papírové drtě, a částečně také uhlí. V případě thajské papírny se jedná ročně o více než 200 tis. tun biomasy, zvláště z eukalyptu, který se v Thajsku používá pro výrobu papíru.

Firma Parker Hannifin je s ročním obratem přes 12 miliard USD vedoucím mezinárodním všestranným výrobcem technologií a systémů pro řízení pohybu. Poskytuje dokonalá a přesná řešení pro řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Firma zaměstnává přes 62000 osob ve 48 zemích světa. Parker již 52 let po sobě zvyšuje roční dividendy vyplácené akcionářům a je mezi prvními pěti firmami s nejdelším obdobím rostoucích dividend na indexu S&P 500.

Firma je technologicky členěna do 9 skupin: hydraulika, pneumatika, filtrace, tekutinové přípojky, těsnění, chlazení a klimatizace, instrumentace, elektromechanika, letectví a kosmonautika.
Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 450 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky. V roce 2006 se stala součástí společnosti Parker Hannifin dh group, s.r.o., v roce 2007 i firma Rectus Tema s.r.o.
Obchodní pobočka firmy má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: velcí zákazníci a prvovýrobci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují průmyslové prodejny s názvem ParkerStore).
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..