Google překladač: English Deutsch

Siemens uvádí na trh novou verzi systému Simatic PCS 7 pro řízení procesů. Verze 7 má vyšší výkon a byla vybavena množstvím nových funkcí, které mimo jiné zahrnují inovace v oblasti zabezpečení procesů, výměny dat a v celosystémovém Asset Managementu. Systém alarmových hlášení je ve verzi 7 rozšířen o inteligentní výstražný systém, jenž řadí příchozí výstražná hlášení tak, aby se obslužný personál mohl zaměřit na nejnaléhavější případy. Nově je k dispozici i rozsáhlá ochrana proti zásahům hackerů do IT systémů provozovatelů zařízení, založená na koordinovaném působení jednotlivých opatření. Mezi tato bezpečnostní opatření patří například šifrování nebo vícevrstvé bezpečnostní architektury.

PCS7_V7_300dpi.jpg

Nová verze systému Simatic PCS 7 umožňuje integraci neinteligentních mechanických zařízení, jako jsou tepelné výměníky, nádrže, pumpy nebo motory, do Asset Managementu. Pro uvedené komponenty byly vyvinuty speciální funkce, které předávají výstrahy týkající se údržby do systému Asset Managementu. Tyto výstrahy jsou následně zobrazeny obslužnému personálu na stanovišti údržby.

Systém Simatic PCS 7, verze 7, dále nabízí redundantní komunikační sběrnici Profibus PA založenou na kopplerech a inteligentních AFD (Field distributor). Provozovatel zařízení má tak k dispozici komplexní, kompatibilní a odstupňované redundantní řešení - od automatizačního systému až po sběrnicové zařízení PA. To zvyšuje využitelnost výrobního zařízení a eliminuje neplánované prostoje. Nová verze Simatic PCS 7 obsahuje i rozhraní pro standard Foundation Fieldbus, a vytváří tak spojení pro nástroje FF a polohové regulátory. Díky rozhraní OpenPCS-7 ve verzi 7 mohou uživatelé propojit svůj řídicí systém přímo s hlavním systémem pro plánování výroby, výměnu pracovních dat a management.

Systém Simatic Logon pro řízení přístupu byl rozšířen o funkci „Engineering Station“, která umožňuje vytvoření kompletního zabezpečení přístupu a dohledání změn pro účely konfigurace. Nová funkce Multiuser-Engineering umožňuje online přístup do centrální databáze - na projektu díky tomu může pracovat několik specialistů současně.

Nová verze systému Simatic PCS 7 je vybavena inovovanými CPU S7-400, které v závislosti na typu nabízejí až o 25 % vyšší pracovní rychlost při velikosti paměti až 30 MB. http://www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..