Google překladač: English Deutsch

Máme za sebou jednu z nejvýznamnějších událostí světa CAD pro letošní rok. SolidWorks World 2010 společnosti DS Solidworks se uskutečnil v kalifonrském Anaheimu od 31. ledna do 3. února 2010. Tyto více než 3 dny byly plně nabité přednáškami, semináři, ukázkami inovací a nových produktů, ale také obchodních i přátelských schůzek uživatelů Solidworksu. Velmi vzrušující a zajímavá byla pro všechny návštěvníky také návštěva Pavilónu partnerů, který svou velikostí začíná připomínat menší veletrh. Letošní konference se nesla v „zeleném“ duchu šetrného navrhování, využívání obnovitelných zdrojů a trvale udržitelného rozvoje. Sílu a význam aplikace Solidworks jasně dokazuje jedno náhodné setkání a několik vyměněných vět s novým nadšeným uživatelem tohoto softwaru během odpolední cesty po městě: „Navrhoval jsem ve více aplikacích, má práce nikdy nebyla jednoduchá, častokrát nudná a rozhodně ne zajímavá. Pak jsem poznal Solidworks.“ O oblíbenosti akce hovoří také výsledky, letošní rok byl i přes pokračující recesi rekordní v počtu návštěvníků. SolidWorks World se blíží počtem konání pomalu ale jistě ke své dvacítce, otázkou zůstává co nám příští rok v San Antoniu přinese…

Inženýři, návrháři a projektanti měli k dispozici širokou nabídku školení, seminářů a přednášek pro lepší práci se softwarem Solidworks. Největší novinkou bylo představení podpory cloud computing, tedy vzdálený přístup.

Rok 2010 byl pro SolidWorks World magický. Událost navštívilo přes 5 000 účastníků, což je poprvé v historii, kdy byla překročena tato hranice (v loňském roce v Orlandu to bylo pouze 4 300).

Hlavním hostem a zároveň překvapením byl režisér James Cameron (Avatar, Titanic, Terminator), který vystoupil před CAD odborníky shodou okolností v den kdy byl jeho snímek Avatar nominován na Oskara. Slavný režisér mluvil zejména o technologiích výroby 3D filmů a budoucnosti 3D nejen v kinematografii.

Pavilón partnerů byl letos opět nabitý softwarem, ukázkami, funkčními prototypy, ale také spoustou návrhů produktů. Vše se neslo v duchu produktů šetrných k životnímu prostředí.

CEO SolidWorksu Jeff Ray představuje návrh projektu (tisk na 3D tiskárně) 25 univerzitních studentů, kteří od začátku vypracovali projekt „mini-satelitu“, vytvořili návrh, simulovali funkčnost, kontaktovali NASA a dohodli se na podmínkách přepravy do vesmíru, která proběhne koncem letošního roku. To vše bez dotací a finanční podpory zvenčí.

Zelené auto, tedy elektřinou poháněný automobil. Větší dojezd, mnohem větší výdrž baterie v tradičním a zajímavém provedení. Návštěvníci Solidworks World si mohli automobil prohlédnout na vlastní oči a popovídat si s přítomnými autory projektu.

www.solidworks.cz
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news