Google překladač: English Deutsch

Společnost 3M představuje svářečský štít 3M Speedglas SL se samozatmívací kazetou, který je díky své váze pouhých 360 gramů považován za nejlehčí na světě ve své kategorii. Tento nový model byl navržen tak, aby vyhovoval svářečům s nejvyššími požadavky na nízkou hmotnost a vysoký stupeň pohodlí. „Minulý rok jsme provedli průzkum ve skupině uživatelů a 23 z 25 svářečů uvedlo, že jejich hlavní prioritou při vývoji byla ‚nižší hmotnost‘,“ řekl Anders Grönberg, ředitel marketingu v divizi 3M pro ochranu zdraví a bezpečnosti při práci. „Svářečský štít Speedglas SL je o 26 % lehčí, ale splňuje nebo překračuje parametry našich starších modelů, pokud jde o výkonnost samozatmívací kazety a ochranu obličeje.“

SpeedglasSL_action_HI.jpg

Speedglas SL je vybaven o 50 % lehčí samozatmívací kazetou Speedglas SL, kterou 3M dokázala vyrobit s použitím nových konstrukcí na bázi tekutých krystalů a zdokonalením výrobních metod, ale se stejnou vynikající optickou kvalitou a přepínacím výkonem jako měly předešlé modely. Samozatmívací kazetu lze používat ve většině svářečských metod jako je svařování obalenou elektrodou (MMA), v ochranné atmosféře (MIG/MAG), v inertním plynu (TIG) a při plazmovém svařování. Štít je vhodný zejména pro svařování s nízkým, až středně velkým proudem (0,1 až 250 A), má čtyři uživatelsky volitelná nastavení citlivosti a pět stupňů zatemnění: 8, 9, 10, 11 a 12.
Nové pohybové čidlo automaticky zapíná a vypíná samozatmívací kazetu, podle toho jak svářeč zvedá nebo spouští kuklu. Vnější ochrannou desku lze rychle sejmout a vyměnit jednoduchým uchopením rukou. Nový štít je vyroben z pevného, lehkého materiálu s výbornou ochranou. Na rozdíl od jiných materiálů, které mohou pohlcovat vlhkost a změknout, je štít Speedglas SL nenasákavý, takže si uchová pevnost i při vysoké vlhkosti.
Rychlé seřizování v místě, kde je štít upevněn k náhlavnímu kříži, umožňuje svářeči zvolit si jedno ze čtyř různých nastavení tak, že posune kuklu blíže k obličeji nebo naopak dále od něj. Tato nastavení vyhovují různým osobním preferencím a rozdílům jako jsou velikost nosu, při použití ochranných brýlí, jednotek s pohonem či přívodem vzduchu nebo filtračních polomasek proti částicím ze sortimentu 3M. Uživatel si může také upravit sklon štítu do svého oblíbeného úhlu. Nová konstrukce náhlavního upínacího systému používá soustavu otvorů pro zajištění prodyšnosti a lepší přizpůsobivosti podle hlavy svářeče. Úpravu velikosti upínacího systému nebo jeho povolení před sejmutím lze provést snadno a rychle pouhým stisknutím palcem a ukazovákem jedné ruky. Upínací systém lze přizpůsobit také menším velikostem hlavy, než tomu bylo v případě předchozích modelů.
Svářečský štít 3M Speedglas SL se samozatmívací kazetou Speedglas SL je schválen jako systém ochrany zraku a obličeje a splňuje základní požadavky na bezpečnost podle článku 11A evropské Směrnice 89/686/EEC, směrnice k osobních ochranným prostředkům (OOP) a požadavky evropských norem.
Další informace o produktech 3M pro ochranu zdraví a bezpečnosti při práci najdete na www.3m.com/cz/OOP