Leaderboard SETEVA - SSS
Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra

Dálkové ovládání je v současné době každodenní záležitostí, v oblasti povrchových úprav je však naprostou novinkou. Právě tuto vymoženost přivádí na evropský trh společnost ADATE, s.r.o Brno. Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně tak byla letos představena první stříkací pistole řízená na dálku. „Dříve bylo ovládání pouze na panelu přístroje. Ve chvíli, kdy obsluha stroje potřebovala změnit parametry lakování, například nastavit množství stříkané barvy, musela přejít k ovládacímu panelu. Díky tomu docházelo ke ztrátě vizuální kontroly nad procesem lakování a samozřejmě také času. Naše nové řešení tato negativa odbourává. Dokonce umožňuje obsluhovat více strojů současně“, popisuje jednatel firmy Libor Pelánek.

Firma ADATE s.r.o, Brno tímto strojem zahájila spolupráci s indickým výrobcem MITSUBA. Tato stříkací zařízení nebylo doposud možné v Evropě provozovat, protože nesplňoval požadavky evropské legislativy. Certifikace pro použití ve výbušném prostředí provedená Fyzikálně technickým zkušebním ústavem v Ostravě však zpřístupnila toto zařízení pro český a evropský trh. ADATE tak bude na základě dohody s výrobcem zabezpečovat prodej přístroje, servis a dodávky náhradních dílů.

Práškové lakování je jednou z metod povrchových úprav. Díky svým vlastnostem se dnes používá všude,kde je to technicky vhodné. Typickými příklady práškově lakovaných výrobků jsou radiátory, kovový nábytek, regály, bílá technika, atd. Hlavními výhodami oproti konvečnímu lakování „mokrou“ cestou je minimální vliv na životní prostředí, Nejsou zde používána žádná rozpouštědla, která by se uvolňovala do okolí. Technologie tak pracuje s minimálními odpady.

Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Květen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01