Google překladač: English Deutsch

Vědečtí pracovníci koncernu Continental AG, Hannover a firmy ZF Friedrichshafen (SRN) chtějí společně vyvíjet a prodávat technologii pro hybridní vozidla. K tomuto účelu založily konsorcium . Tato kooperace zahrnuje vývoj, výrobu a odbyt systémů a komponent pro osobní automobily a lehká užitková vozidla. Propojením know how může divize Continental Automotive Systems (CAS) – jediný dodavatel hybridních systému na světě, nezávislý na výrobci - a ZF vyhovět požadavkům výrobců automobilů na řešení hybridních systémů. Sériové náběhy paralelních řešení u zákazníků budou možné již od roku 2007.

autiko_1.jpg

„Trend směruje k úplnému hybridu. Právě zde ale tvoří elektrické pohony a převody jeden celek, který nedokáže žádný dodavatel sám nabídnout. Konsorcium je schopné výrobcům automobilů nabízet kompletní hybridní řešení včetně brzdy a vedlejších elektrických agregátů“, říká šéf CAS Dr. Karl-Thomas Neumann. Vývoj a prodej jsou organizovány společně v projektových týmech, industrializace a výroba komponent probíhá odděleně v CAS a ZF.
Dále integruje CAS v novém centru pro elektrické pohony v Berlíně úseky hybridních pohonů, elektromotorů, aktuátorů a řídící elektroniky. Tradiční závod byl rozšířen o jednu budovu, oficiální uvedení do provozu se konalo 9.září 2005.
Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..