Google překladač: English Deutsch

Společnost SITEL zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku digitálního přenosového systému pro Národní integrované středisko řízení letového provozu České republiky – IATCC Praha, které je součástí státního podniku Řízení letového provozu ČR (ŘLP ČR). Systém přispěje ke zvýšení bezpečnosti a kvality letových služeb ve vzdušném prostoru České republiky a bude odpovídat špičkové evropské úrovni v horizontu výrazně přesahujícím rok 2015.

let22_1.jpg

Úkolem ŘLP ČR je zajištění bezpečného prostředí pro civilní letectví i mezinárodní leteckou dopravu. Poskytuje veřejné letecké služby uživatelům vzdušného prostoru na letištích Praha-Ruzyně, Brno-Tuřany, Ostrava-Mošnov a Karlovy Vary a na dalších letištích.
Digitální přenosový systém, který umožní zvýšení kapacity datových přenosů, bude instalován především v nově budovaném středisku v Jenči. Jedním z požadavků projektu byla kvalita napojení systému na stávající přenosové sítě a propojení všech objektů ŘLP ČR.
Vybudování dohledového systému zajišťuje společnost COM PLUS CZ, která v tuzemsku zastupuje předního výrobce těchto zařízení – společnost Lucent Technologies. „Spolupráce společností SITEL a COM PLUS s tak významným zákazníkem, jakým je Řízení letového provozu ČR, je oceněním kvality práce našich firem“, uvádí ve společném prohlášení ředitel firmy SITEL Jan Novák a místopředseda představenstva COM PLUS CZ Marcel Ouřada. „Předpokládáme, že systém předáme do užívání do konce roku 2005,“ doplnil Marcel Ouřada
V rámci rozsáhlého projektu budou zprovozněny dva nové uzly, které se stanou centrem komunikace nově budovaného střediska řízení letového provozu IATCC Praha.

www.sitel.cz    www.complus.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news