Google překladač: English Deutsch

S tradičně velkým zájmem českých i zahraničních studentů se setkala studentská vědecká soutěž POSTER 2007. Její 11. ročník vyvrcholil předáváním cen nejlepším projektům, které podpořila také společnost Schneider Electric. Letos do prestižní mezinárodní soutěže přihlásili studenti celkem 118 vědeckých prací, které akademická komise rozdělila do šesti odborných sekcí: Komunikace, Elektronika a přístrojová technika, Informace a kybernetika, Management a historie vědy, Přírodní vědy a Power Engineering.

IMG_8920.jpg

Společnost Schneider Electric ocenila nejlepší mladé vědce nejen finančními a věcnými dary, ale i příslibem nabídky zaměstnání. „Věříme, že se mezi těmito mladými vědátory najdou i takoví, kteří si budou chtít své teoretické znalosti ověřit v moderní a technologicky vyspělé společnosti. Nabízíme velmi zajímavé pozice specialistů v nejrůznějších oblastech, jako jsou průmyslová automatizace, řízení inteligentních budov, silnoproudá elektrotechnika,“ uvedl po předávání cen ředitel pro marketing a strategický rozvoj společnosti Schneider Electric Petr Hermann. Podle něho navíc společnost Schneider Electric zajišťuje svým zaměstnancům celou řadu vzdělávacích projektů, v rámci programu Marco Polo pak mají mladí talentování zaměstnanci možnost uplatnit se v nejrůznějších pozicích v rámci koncernu po celém světě.

„O kvalitní odborníky z elektrotechnického oboru je zejména v tuzemsku velká nouze. Přitom jde o obor, který každoročně zaznamenává výrazný růst a zvláště pro mladé lidi je zajímavý z hlediska prudkého rozvoje nových moderních technologií,“ dodal Petr Hermann.

Spolupráci se společností Schneider Electric ocenil organizátor soutěže Dr.Ing. Libor Husník z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. „Studentská konference Poster je typickým příkladem celosvětového trendu stále užšího propojování mezi akademickou půdou a výrobními podniky, které mohou využít nejen konkrétní výsledky výzkumů ve svých vývojových centrech, ale především potenciálu mladých talentů. Díky společnostem jako je Schneider Electric, která je naším dlouhodobým partnerem, mají studenti možnost prokázat své teoretické schopnosti a hlavně připravenost pro praxi, “ uvedl Husník.

Společnost Schneider Electric také dlouhodobě podporuje celou řadu dalších vzdělávacích projektů středních a vysokých škol v České republice i v zahraničí, například mezinárodní studentské konference Wofex v Ostravě a Student EEICT v Brně, vybavování elektrotechnických laboratoří apod.
www.schneider-electric.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..