Google překladač: English Deutsch

Úspory a snižování nákladů se týkají i oblasti průmyslového značení. Velmi ekonomické značení přichází s laserovou technologií, která nemá spotřební materiál v podobě inkoustů a ředidel a proto značí velmi úsporně, ekonomicky a šetrně pro životní prostředí.

Solaris Laser byla od počátku společnost zaměřená jen na vývoj a výrobu laserů. Dnes, po 20 letech svého působení, patří k velkým hráčům v oblasti laserového průmyslového značení. Laserová technologie Solaris zahrnuje jak CO2, Nd:YAG, YVO4, vláknový laser, tak nově i Zelený laser a speciální lasery v UV spektru. Výrobní program zahrnuje jak samostatné značící jednotky, tak i semi-automatické pracoviště.

 

Úspora nákladů
V průmyslu se stále více prosazují lasery nad inkoustovým značením, hlavně z důvodu ekonomického provozu a bezúdržbového chodu. Laser nepřidává na povrch produktu žádný materiál jako je inkoust, a přesto je značení velmi dobře čitelné, odolné proti oděru a kapalinám. Technická údržba vidí bezproblémový chod zařízení bez nutnosti pravidelného čištění tiskáren, vysokou čistotu okolí pracoviště a kvalitu značení ocení i obsluha. V porovnání s inkoustovým značením s inkjet technologií nevyžaduje laser pravidelný servisní interval, a proto je i při vyšších pořizovacích nákladech značnou úsporou v provozu.
Díky snadné manipulaci s výrobkem se zefektivňuje řada průmyslových aplikací, výhodu přináší velká značící plocha laseru, kterou udává zvolená optika. Dlouhodobá bezporuchovost zabezpečí dostupnost zařízení a linek i bezproblémovou kalkulaci nákladů na výrobu. Vysoká rychlost značení snižuje takt linek, a proto zvyšuje i hodinovou produkci. Stoupá tak produkce za stejnou časovou jednotku a dochází k efektivnějšímu využití automatických pracovišť.

 

Možnosti laserů ve značení
Dnes běžně lasery již dokáží značit data v 2D kódu a to i proměnné údaje dle standardu ECC200 nebo podsystému Pharma Datamatrix kódu. Značení může obsahovat také datum, směnu, počítadlo, tisk údajů z databáze a to vše v kombinaci s CAD software a volitelných textových funkcí společně s čárovými a 2D kódy. Kompaktní řídící jednotky obsahují dotykovou obrazovku pro snadné ovládání laseru a příjemnou obsluhu. Připojovací rozhraní je dle současného standardu přes Ethernet, ale lze použít i RS232 sériovou komunikaci nebo WiFi připojení, popřípadě hardwarové vstupy a výstupy. Komunikační protokol je velmi propracovaný a umožňuje kompletní nastavení laserové jednotky. Pro speciální aplikace se používá i ovládání rotační osy pomocí laseru, kdy lze po obvodu značit například vrtáky nebo závitníky. Konstruktér má k dispozici několik variant zapouzdření laseru a vedení laserového paprsku, což uvolňuje konstrukční možnosti a tvořivost při návrhu pracoviště, například v zájmu úspor místa.

 

Vysoká životnost laserů
Lasery Solaris mají vysokou životnost laserových zdrojů dosahující až 150 000 hodin u vláknových laserů. Právě díky vysoké životnosti laserových zdrojů je návratnost investice do zařízení mnohem snadnější. Ve výrobě probíhají dvě hlavní činnosti, a to údržba stávajících standardů a zdokonalování a zlepšování standardů – Kaizen. Nasazením laserů ve výrobě se velmi sníží provozní náklady a minimálně se změní stávající standardy se zavedením nových technologií do provozu. Správné hospodaření vyžaduje i investice správným směrem a ten rozhodně vede k laserovému značení, které v mnoha ohledech předčí ostatní značicí technologie.

 

www.lt.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..